E-Dergi Oku 

Covid-19 Önlemleri ve Yeni Çağın İlk Belirtileri

Covid-19 Önlemleri ve Yeni Çağın İlk Belirtileri

3 Nisan 2020 | YAYINCIDAN
219. Sayı (Mart-Nisan 2020)
3.001 kez okundu

2020’nin ilk ayları acı haberlerle başladı. Elazığ depremi, çığ felaketi, İdlib’de askerlerimizin hedef alınması ve şehit vermemiz ulusumuzu derinden yaraladı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ulusumuzun başı sağ olsun. Öte yandan ülkemizde de yoğun bir mücadele verdiğimiz, ulusal ve küresel ölçekte sosyal ve ekonomik yansımaları olacağı anlaşılan Covid-19 pandemisi hakkında Güncel Yorum sayfamızda yazan Muhittin Tekman’ın yazısı konuyu derli toplu aktarıyor.

Şubat ayında yapılan KBSB Genel Kurulu’nda, Cem Özyıldırım Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Cem Bey’i ve Yeni Yönetim Kurulu Üyelerini kutluyor, başarılar diliyorum. Başkanın bu sayımız için Konuk Yazar sayfamızda, “Önceliğimiz Üyelerimizin Sıkıntısız bir Şekilde Önümüzdeki 2-3 Ayı Atlatabilmesidir” başlığı ile yer alan yazısını okumanızı öneririm.

Isıtma sektörümüzün önemli firmalarından Alarko’nun Genel Müdürü Cem Akan söyleşi sayfamızın konuğu oldu. Cem Bey’i yakından tanıma fırsatı veren söyleşi, ihracatın ve dijital dönüşümün önemine vurgu yapıyor.

İzmir Doğalgaz İç Tesisat Müdürü Erdal Yıldırım, “İzmir Doğalgaz Kaliteli ve Hızlı Hizmet Anlayışıyla Çalışmalarını Sürdürüyor”, ESGAZ’dan Makine Mühendisi Onur Can Şirvan, “Doğalgazın Depolanması” başlıklı yazılarıyla içeriğimizi zenginleştirdi. İlgiyle okunacağını umuyorum.

Sektörel Dergiler Güvenilir Bilginin Kaynağı Olmayı Sürdürecek
Kurucu başkanlığını yaptığım ve üyesi olduğumuz SEYAD (Sektörel Yayıncılar Derneği) Başkanı M. Vahit Mahmatlı’nın, yeni standartların ve iş yapış biçimlerinin oluşacağı yakın gelecekte uzmanlık dergilerinin sunduğu iletişim ortamlarının öneminin artacağına değindiği Covid-19 açıklamasını okumanızı öneririm.

Bu zor günlerin geçeceğine, ulusça birlik ve dayanışma içinde güçlükleri atlatacağımıza inanıyorum. Enerji sektörümüzde gerekli tedbirlerin alınması, işin sürdürülebilirliğine yönelik olarak ofis çalışanları için uzaktan erişimle evden çalışmanın hayata geçirilmesinin, üretim, bakım onarım, lojistik hizmetlerinde çalışan işçiler için iş güvenliği ve hijyen uygulamalarının yapılması gerekliliğinin altını çizmek istiyorum.

B2B Medya olarak biz de 13 Mart 2020 tarihi itibariyle hızlıca bilgilendirme yaparak, önlemlerimizi ve yeni çalışma koşullarımızı uygulamaya başladık. Kullandığımız ERP yazılımı ve bilgi işlem altyapımızın hazır olması sayesinde yayıncılığımızı, sektörel iletişim hizmetimizi kesintisiz olarak ve uzaktan erişimle evden çalışarak sürdürüyoruz.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan


 

İlginizi çekebilir...

Evinize En Uygun Kombiyi Nasıl Seçersiniz?

Sonbahara girdiğimiz bu günlerde, Avrupa'nın kombi üretim merkezi olan ülkemizde üretilen ERP direktifine uyumlu, yüksek verimli kombi markaları p...
9 Ekim 2020

Türkiye Toplumunun Enerji Tercihleri Araştırması

Kadir Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi (CESD) tarafından bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Türkiye To...
14 Ağustos 2020

Doğalgaz Sanayicileri ve Hizmet Sektörü Pandemi Sürecinde Başarılı Bir Sınav Verdi

Mart ayının ikinci haftasından itibaren ülkemizi de etkisi altına alan Covid 19 salgını insan sağlığını tehdit etmesinin yanında küresel ölçekte ciddi...
19 Haziran 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.