E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Uçağı Havada Tut...

Uçağı Havada Tut...

18 Kasım 2018 Pazar / 14:13 | YAYINCIDAN
210. Sayı (Eylül-Ekim 2018)
28 kez okundu

Eğitimlerde pilota, uçağı türbülansa girdiğinde tek bir şey söylenirmiş: “Uçağı havada tut”. Yayıncılık sektörünü de (gazete, dergi ve kitap yayıncılarını) doğrudan etkileyen döviz kurlarındaki dalgalanma, kâğıt tedarikimizde zorluklara yol açtı. Hem bu gelişme hem de yeni yayın dönemi planlamamıza bağlı olarak Doğalgaz dergimizde ve B2B Medya’nın tüm dergilerinde bazı değişiklikler yapıyoruz. Ticari iletişim ortamını sürdürebilmek, "uçağı havada tutabilmek" için gerekli tedbirlerimizi uygulamaya başladık. Okurlarımız tarafından anlayışla karşılanacağını umuyorum.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımızın Doğu Akdeniz’deki menfaatlerimizi korumaya dönük net ifadeleri ve 35 yılın ardından ülkemizin kuzey ve güneyinde başladığımız petrol arama faaliyetleri, geleceğe dönük olumlu bir izlenim yaratıyor. Dünya Enerji Konseyi ile BP’nin ortak organize ettiği “Dünya Enerji Görünümü 2018” raporu, 2040 yılına kadar petrol ve doğalgazın dünya enerji kullanımının yarısından fazlasını karşılayacağını gösteriyor. Öte yandan, dergimizde yer alan haberler içinde yılsonuna kadar doğalgaza geçecek ilçelerimizin haberleri de yatırımların hız kesmediğini göstermesi açısından sevindirici bir gelişme olarak görülebilir. Güncel sayfalarımızı okumanızı öneririm.

Baymak Ürün Grup Müdürü Rıdvan Öksüz ile yaptığımız röportajda Öksüz, fiyatların teknoloji değişimi nedeniyle arttığı kombi pazarında daralan müşteri talebinin geçici olduğuna, dünyadaki örneklerde de benzer durumların yaşandığına vurgu yapıyor.

Doğalgaz dağıtım firmalarından gelen “Endüstriyel Tesislerde Gaz Tüketiminde Rastlanan Sorunlar”, “Doğalgaz Piyasası Hukukunda Abone Bağlantı Bedeli ve Güvence Bedeli Uygulamaları” başlıklı iki makalenin okurlarımızın ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Sonbahar aylarında kombi bakımları yapılır. Bu kapsamda yayınladığımız “Baymak’tan 14 Adımda Kombi Bakım Kılavuzu” pratik bilgiler içeriyor. 

Son olarak bizden bir haber, dokuz yıldır altı dergimizin Yayın Yönetmenliğini sürdüren Sertaç Aytaç, 1 Ekim itibariyle tüm dergilerimizin Yayın Koordinatörlüğü sorumluluğunu üstlendi. Arkadaşıma başarılar diler, sağlıklı güzel bir sonbahar sezonu temenni ederim.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan


 


İlginizi çekebilir...

Yenileme Pazarını, Standart Dışı 2. El Cihazlar Tehdit Ediyor

Geçtiğimiz günlerde İGDAŞ ve GAZBİR tarafından Odaklı Medya organizasyonu ile İstanbul'da düzenlenen 3. İç Tesisat Buluşmaları'nda, DOSİDER Ba...
9 Nisan 2019 Salı / 17:26

Isı Sayaçlarının Zorunlu Muayenesi

Merkezi ısıtma sistemi kullanan binalarda, 2009 yılından beri yeni yapılar için kullanılması zorunlu olan ısı sayaçlarının 2019 yılı içinde muayene ed...
15 Şubat 2019 Cuma / 13:09

Dergimiz 30 Yaşında!

Kasım 1988 tarihinde ilk sayısı yayımlanan Doğalgaz dergimizin 30. yaşını Kasım ayında şirket merkezimizde mütevazı (günümüz koşullarına uygun) bir bu...
11 Ocak 2019 Cuma / 10:31

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.