E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Kayserigaz Genel Müdürü Adem Dincay: "Her Yıl Ödül Alan Sosyal Sorumluluk Projelerimiz Sürecek"

Kayserigaz Genel Müdürü Adem Dincay: "Her Yıl Ödül Alan Sosyal Sorumluluk Projelerimiz Sürecek"

9 Ağustos 2018 Perşembe | SÖYLEŞİ
209. Sayı (Temmuz-Ağustos)
1.758 kez okundu

Yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri ile 2013 yılından bu yana her yıl ödül alan Kayserigaz, bu konudaki çalışmalarını geliştirerek sürdürüyor. Bu alanda yaptıkları çalışmaları dergimize anlatan Kayserigaz Genel Müdürü Adem Dincay, hizmet götürdükleri coğrafyayı her yıl genişleten şirketlerinin yatırımları hakkında da bilgiler verdi.

KAYSERİGAZ HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ?
Kayserigaz 2003 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun yapmış olduğu ilk şehir dağıtım ihalesini alarak Kayseri’de doğalgaz dağıtım faaliyetine başlamıştır.
Almanya'nın en büyük enerji şirketlerinden biri olan EWE AG'ye Çalık Enerji'nin Kayserigaz'daki hisse devri ile birlikte şirketteki hisse dağılımı, %80 EWE AG, %10 Çalık Enerji ve %10 da Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekleşmiştir.


Kuruluşumuzun ana iştigal konuları; doğalgaz piyasasında faaliyet göstererek ilgili kanun ve mevzuatlara uygun olarak şehirde dağıtım şebekesinin planlanması, projelendirilmesi, inşası, işletilmesi, bakımı, genişletilmesi ve doğalgazın abone ve serbest tüketicilere teslim edilmek üzere nakli ve perakende satışı ile müşteri hizmetlerinin yerine getirilmesi faaliyetidir.

RAKAMLAR İLE GAZ ARZI, ALTYAPI, ABONE BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞIR MISINIZ?
Her geçen sene hizmet götürdüğümüz coğrafyayı genişletmeye devam ediyoruz. Kayserigaz olarak, yıl boyunca merkez ilçeler dışında da yatırımları sürdürdük. Temmuz ayı içinde abone sayımız 500 bin (BBS) bağımsız birim sayısına ulaşmıştır. Kayserigaz son üç yıldır rekor altyapı çalışmalarına imza atmaktadır. 2017 yılında 516 km yeni doğalgaz hattı döşeyerek şebeke uzunluğumuzu toplamda 4.274 km’ye ulaştırdık. Kayseri halkının yaşam standartlarının yükselmesine katkı sağlamaya devam ederken, hizmet sunduğumuz sektörün risklerinin farkında olarak hareket ediyoruz. Kayserigaz olarak doğalgazı her haneye ulaştırmak için özveri ile çalışırken halkımızın can ve mal güvenliğini her zaman en üst seviyede tutuyoruz. Bu bilinçten hareketle geçtiğimiz yıl toplam 2.944.842 metre ana hat ve 865.481 metre servis hattı kontrolü yaptık, gururla ifade etmek isteriz ki yaptığımız bu çalışmada şebekemizde en ufak bir gaz kaçağı tespit edilmemiştir. Bu başarı ekiplerimizin profesyonel ve titiz çalışmalarının sonucudur.


YATIRIMLARINIZ HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİR MİSİNİZ?

Kayserigaz son 3 yılda tarihinin en yüksek yatırımlarını yaptı. Kocasinan, Melikgazi ve Talas merkez ilçelerinin ardından, Kayseri’nin en büyük ilçesi olan Develi’ye, 2014 yılında çalışmalarına başlayarak 2015 yılında doğalgaz hizmetini götürdük. Develi’de bir müşteri merkezi ofisi kurarak Develi halkının Kayserigaz merkezine gelmeden tüm işlemlerini yerinde yapmalarını sağladık.


Yine Kayseri’ye en yakın ilçelerimizden olan Bünyan’a 2015 yılında çalışmalarına başlayarak 2016 yılında doğalgaz arzı sağladık. Ayrıca İncesu, Hacılar ilçelerimiz de doğalgaz kullanıyorlar.


2017 yılı içinde Ağustos ayında Yahyalı ve Yeşilhisar’da doğalgaz temel atma törenleri yaptık ve çok kısa süre içinde yapımını tamamlayarak Yeşilhisar’a 2017 yılının Aralık ayı sonunda doğalgaz verme töreni gerçekleştirdik. Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerine toplamda 58 milyon liralık bir yatırım yaptık. Bu yıl da Yahyalı’yı doğalgaz ile buluşturacağız ve Tomarza’ya doğalgaz arzı sağlamak için ilçede Temel atma Töreni gerçekleştirerek altyapı çalışmalarımıza başladık
Yeni konutlar yapıldıkça doğalgaz hattı yapım çalışmalarına devam ediyoruz. TOKİ kanalıyla yapılan Örenşehir, Saraycık, Süksün gibi yerleşim yerlerine doğalgazı ulaştırıyoruz. Hacılar OSB bölgemizin yatırımı devam ediyor, yılsonuna kadar tamamlanacak.

Halkın ihtiyaçları doğrultusunda şehre yatırım yaparak mümkün olduğunca Kayseri halkına faydalı olmaya çalışıyoruz. Güçlü teknolojik altyapımız ile birlikte ulaştığımız %99 müşteri memnuniyet oranımız, üstün hizmet anlayışımızın birer göstergesi olmuştur. Yaptığımız yatırımlar ve gerçekleştirdiğimiz projelerle, hizmetimizin ulaştığı her noktanın olumlu yöndeki değişimini görmek bizleri oldukça gururlandırıyor.

KAYSERİGAZ’IN ABONELERİNE SUNDUĞU FARKLI VE TEKNOLOJİK HİZMETLER NELERDİR?
Teknolojik gelişmeleri çalışma hayatının her anına ulaştırmayı başaran ve profesyonel işlere imza atarak, yeni bir uygulama ile Kayseri halkına hizmet vermeye devam ediyoruz. Kapasite, izlenebilirlik ve performans yönüyle sektöre örnek olan ve Kayserigaz SCADA Merkezi adı verilen bu sistemle birlikte Kayseri şehrinin muhtelif yerlerinde bulunan doğalgaz RMS-A istasyonları (şehri besleyen ana istasyonlar), RS-B istasyonları(konutları besleyen bölge istasyonları), serbest tüketici noktaları, vana gurupları, şebeke kontrol sistemlerinin tek bir merkezden uzaktan izlenmesi, müdahalesi ve raporların oluşturulması sağlanıyor. Doğalgaz şebekesinde meydana gelecek hasarda kontrol merkezinden verilecek tek bir komutla vanaların kapatılması sağlanıyor.


Değişmez hedefimiz Kayseri halkına en iyi hizmeti sunmaktır. 2017 yılı Aralık ayında yeni hizmet binasının temel atma törenini gerçekleştirdik. Kayserigaz, yeni hizmet binasının sunacağı güncel teknolojik alt yapı ile müşteri memnuniyetini daha üst seviyelere taşıyacak ve sunulan değer önerisini daha da güçlendirecek bir hizmet yaklaşımını sürdürmeye odaklanmıştır. 2018’ yılı sonunda yeni hizmet binamıza taşınmış olacağız.

EĞİTİM ÇALIŞMALARINIZ HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİR MİSİNİZ?
Kayserigaz olarak eğitimin geleceğimiz için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bununla ilgili olarak özellikle üniversite öğrencilerine yönelik seminer ve eğitim programları düzenliyoruz. Eğitimli ve tam donanımlı bireyler yetiştirmek için üzerimize düşen görevleri yapmaya çalışıyoruz.
Gerçekleştirdiğimiz periyodik eğitimlerle 14 yıldır sertifikalandırılmış iç tesisat firmalarını bilgilendiriyoruz. Yetkili firmalara verdiğimiz eğitimlerle, doğalgaz kullanıcılarına olan hizmetin kalitesini arttırmayı ve Kayseri halkının güvenliği için gerekli çalışmaların düzenli bir şekilde yapılmasını hedefliyoruz.
Kamu kurum ve kuruluşlarını da eğitim planlarına dâhil ederek Türk Telekom, KASKİ ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye çalışanlarına Temel Doğalgaz ve Doğalgazda Teknik Emniyet Eğitimleri veriyoruz.


Ana okul ve ilkokul öğrencilerine temel doğalgaz bilgileri, doğalgazın tasarruflu ve güvenli kullanımı ve Acil 187 hattının bilgilendirmeleri eğlenceli oyunlar ve tiyatrolar eşliğinde hem merkez hem de ilçelerde öğretiliyor.

GERÇEKLEŞTİRDİĞİNİZ SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ?
Geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızın temiz çevre ve temiz yakıt kullanımı konusunda bilinçlenmesi ve bu konuda yapılabilecekler adına farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz sevimli maskotumuzun da yer aldığı Dolgi Çocuk Tiyatrosu yıl içinde birçok kez sahneleniyor. Maskotumuz Dolgi’nin hikâye kitapları, boyama kitapları ile çocukları en eğlenceli yoldan doğalgazın ne olduğu, doğa sevgisi, çevre bilinci, yardımlaşma gibi konularda bilgilendiriyoruz.

Bu sene Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında maskotumuz Dolgi ve arkadaşları anaokullarını ziyaret etti ve “tasarruf nedir, tasarruf yöntemleri, enerji nedir, evimizde nasıl enerji tasarrufu yaparız, doğalgaz nedir” gibi konuları öğrencilere eğlenceli bir dille anlattı. Çocukların, gösteri sonunda Dolgi’nin tasarrufla ilgili sorduğu sorulara doğru yanıt vermesiyle, Dolgi onları birer “Enerji Kahramanı” ilan etti ve öğrencilere enerji kahramanı pelerinlerini taktı. Böylece bilgilendirmenin yanı sıra geleceğimiz olan çocuklara tasarrufla ilgili görev ve sorumluluk vermiş olduk.

Kızılay ile birlikte yürüttüğümüz projeler belirli aralıklarla devam etmekte. İnsanları özellikle çalışanlarımızı kan bağışına yönlendirerek topluma duyarlı ve örnek alınan bireyler olmaları konusunda sürekli destekliyoruz.


Anneler günü, babalar günü, yaşlılar haftası gibi özel gün ve haftalarda çeşitli etkinliklerle abonelerimiz yanında olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Doğaya verdiğimiz değer ile tohum ekme, fidan dikme gibi etkinliklerimiz de belirli aralıklarla yaptığımız aktiviteler arasında.


Yüksek uygarlığın merdiveni olarak gördüğümüz sanat ise Kayserigaz’ın destek verdiği değerler arasında yer alıyor. Geçtiğimiz sene EWE Turkey Holding’in yatırım alanı olan güzel şehirlerimiz Kayseri ve Bursa fotoğraflarından oluşan sergimiz Ankara, Bursa, İstanbul ve son olarak da Kayseri’de sanatseverlerle buluştu. Bu sene de sanat dalında yine farklı projelere imza atmayı düşünüyoruz.


Yürüttüğümüz Sosyal Sorumluluk Projeleri ile 2013 yılından bu yana her yıl ödül alıyoruz. Yine 2017 yılında yapılan ve tüm grup şirketlerinin Kayserigaz önderliğinde yürüttüğü Kitap Toplama Kampanyası ile 8. Türkiye Enerji Zirvesi kapsamında düzenlenen Başarı Ödülleri Töreninde, “Altın Vana” ödülünü almaya hak kazandık.


Kütüphaneler Haftası dolayısıyla çocukların kütüphanesine yeni kitaplar kazandırmayı amaçladığımız bu kampanya ile sorgulayan, öğrenen ve öğreten bir neslin yetişmesine katkı sağladığımızı düşünüyoruz. Kitaba ulaşma noktasında yeterli imkâna sahip olmayan öğrencilerimize, ihtiyaç duydukları kitapları ulaştırabilmek için başladığımız kitap toplama kampanyası ile olabildiğince fazla kitap toplayıp ihtiyaç sahibi okullara ulaştırdık.


Kayserigaz olarak gerçekleştirdiğimiz Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri ile çocukların eğitimine olduğu kadar, zihinsel ve sosyal gelişimlerine de katkı sağlamaya önem veriyoruz. Geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz Oyuncak Toplama Kampanyası ile önceki yıllarda doğalgaza kavuşturulan Develi ilçesinde ve 2017 yılında lisans alanına dâhil edilen, Yeşilhisar ve Yahyalı ilçelerinde bulunan anaokullarına oyuncak götürdük. Bu kampanya ile geleceğimiz olan çocukların hayallerine destek olmanın mutluluğunu yaşadık.
Kayserigaz olarak çocukların bulundukları her ortamda, enerjiyi daha verimli kullanan ve enerji verimliliği konusunda ülkesine katkı sağlayan bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için üzerimize düşen görevleri yerine getirmek adına düzenlediğimiz sosyal sorumluluk projelerini önümüzdeki yıllarda da sürdüreceğiz.

 


 


İlginizi çekebilir...

Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu: "Aradığınız Her Şey Vaillant'ta Var"

Dergimizin bu ayki sayısında Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu'nun hikâyesini kendisinden dinlerken, Vaillant'ın ge...
26 Eylül 2019 Perşembe

Bestherm İklimlendirme Genel Müdür Yardımcısı Erol D. Porsemay: "Tecrübemizi Ferroli ile Global Bir Konuma Taşıyacağız"

Dünyanın önde gelen iklimlendirme devlerinden Ferroli, Türkiye'deki üretim, satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmesi için Bestherm İklimlendirm...
26 Eylül 2019 Perşembe

Rima Isı Sistemleri Pazarlama Müdürü Seçil Mert: "Dünyanın Önde Gelen Isı Eşanjörü Üreticisi Olacağız"

Bu sene 50. yılını kutlayan Rima Isı Sistemleri, Edirne'de gerçekleştirdiği modern tesis yatırımı ile ürün gamını genişletiyor. Özellikle yerli ıs...
26 Eylül 2019 Perşembe

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.