E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Güney Gaz Koridoru Açıldı

Güney Gaz Koridoru Açıldı

14 Haziran 2018 Perşembe / 21:42 | YAYINCIDAN
208. Sayı (Mayıs-Haziran 2018)
23 kez okundu

Şahdeniz 2 yatağı, Kafkasya boru hattı, Trans Anadolu Doğalgaz Boru hattı (TANAP) ve Trans-Adriyatik Boru Hattından (TAP) oluşan Güney Gaz Koridorunun açılışı Bakü’de gerçekleştirildi. 40 Milyar dolarlık proje ile Azerbaycan doğalgaz rezervinin Avrupa’ya aktarılması için önemli bir enerji koridoru açılmış oldu. Ayrıntıları haber sayfalarımızda okuyabilirsiniz.

Sayfalarımızda yer verdiğimiz, Mardin’in üç ilçesine doğalgaz müjdesi, Moskova ile yapılan doğalgaz fiyatında indirim anlaşması, ESGAZ’ın Sivrihisarı doğalgazla buluşturma haberleri de ilgi çekici başlıklar oldu. Özellikle GAZBİR tarafından yayımlanan 2017 yılı Doğalgaz Dağıtım Raporu haberini okumanızı öneririm. Raporda 2017 yılında 101 ilçeye doğalgaz arzı sağlandığı, 2019 yılı sonuna kadar 128 ilçeye daha doğalgaz arzı sağlanarak toplam ilçe sayısının %58’ine doğalgaz ulaştırılacağı verisi dikkat çekiyor.

“ErP Direktifi LOT 1 ve LOT 2 hakkında genel bilgilendirme” başlıklı yazıyı Mert Eser Özdenoğlu, “Buhar Kazanlarında Su Hacminin Önemi” başlıklı yazıyı Denizer Atlı, “Kazan Daireleri ve Konutlarda Periyodik Kontrol” başlıklı makaleyi Neşe Özdemir yazdı. Dergimizin teknik içeriğine katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Söyleşi sayfamızın konuğu Bosch Termoteknik Pazarlama Direktörü Ali Aktaş oldu. Aktaş söyleşide, ısıtma soğutma teknolojilerindeki son trendler, ekonomik gelişmeler ve bu doğrultuda iklimlendirme sektörünün geleceği ile ilgili görüşlerini dergimiz okurları için paylaştı.

Yayın Danışmanımız Mak. Müh. Muhittin Tekman, Güncel Yorum sayfasında yakıt fiyatlarındaki artış beklentisinin düşündürdüklerini kaleme aldı.

Nihayet yaz aylarının başladığı bu günlerde yaklaşan Ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, huzurlu bir yaz dönemi temenni ediyorum.

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan


 


İlginizi çekebilir...

Yenileme Pazarını, Standart Dışı 2. El Cihazlar Tehdit Ediyor

Geçtiğimiz günlerde İGDAŞ ve GAZBİR tarafından Odaklı Medya organizasyonu ile İstanbul'da düzenlenen 3. İç Tesisat Buluşmaları'nda, DOSİDER Ba...
9 Nisan 2019 Salı / 17:26

Isı Sayaçlarının Zorunlu Muayenesi

Merkezi ısıtma sistemi kullanan binalarda, 2009 yılından beri yeni yapılar için kullanılması zorunlu olan ısı sayaçlarının 2019 yılı içinde muayene ed...
15 Şubat 2019 Cuma / 13:09

Dergimiz 30 Yaşında!

Kasım 1988 tarihinde ilk sayısı yayımlanan Doğalgaz dergimizin 30. yaşını Kasım ayında şirket merkezimizde mütevazı (günümüz koşullarına uygun) bir bu...
11 Ocak 2019 Cuma / 10:31

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.