E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

İki Önemli Küresel Fuarın Ardından...

İki Önemli Küresel Fuarın Ardından...

19 Nisan 2018 Perşembe / 21:41 | YAYINCIDAN
207. Sayı (Mart-Nisan 2018)
20 kez okundu

Şubat ayında gerçekleşen ISK-SODEX İstanbul Fuarı'nın ardından iklimlendirme sektörümüz MCE fuarına da çok sayıda firma ile katıldı. ISK-SODEX İstanbul ve MCE fuarları ile ilgili izlenimlerimizi ayrıntılı olarak bu sayımızda okuyabilirsiniz. Bir sonraki ISK SODEX Fuarının 2019 yılı Ekim ayında yapılacağı fuar esnasında  uyuruldu. MCE fuarına info stant ve Lounge alanı ile katılan İSİB, fuar yönetimi ile yaptığı toplantı sonucunda bir sonraki fuarda Türkiye’nin Partner Ülke olması konusunda prensip anlaşması yaptı.

Türk Tesisat Mühendisleri Derneği tarafından iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu’nun 13.’sü 12-14 Nisan tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek. İklime Uygun Mekanik Tesisat Sistem Çözümleri ana temasına yönelik bilimsel bildirilerin ve teknolojik gelişmelerin sunulacağı sempozyum bu yıl yeniliklere de sahne olacak.

Doğalgaz dergimizi yayın hayatına başladığı günlerden bugüne sahiplenen, her sayımız için; sanayide ve konutlarda karşılaştırmalı yakıt fiyatlarını hazırlayan yayın danışmanımız Makine Mühendisi Muhittin Tekman bu sayımızdan itibaren köşe yazılarına başladı. 21 Nisan’da yürürlüğe girmesi beklenen ErP Lot 1 Yönetmeliği’nin yaratacağı pazar fırsatları ve oluşabilecek sorunları okurlarımız için kaleme aldı. Beğeniyle okunacağını umuyorum.

DOSİDER Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan dergimiz için özel bir röportaj verdi. Doğalgaz yakan cihaz üreticilerinin ve doğalgaz ekseninde ısıtma sektörünün 2017 yılında %10 nispetinde büyüme kaydettiğini vurgulayan Vardan, 2018 yılı için de büyümenin devam edeceğini dile getiriyor. Isıtma sektörümüzün kanaat önderlerinin ilgiyle okuyacağını düşünüyorum.

2019 yılında tamamlanması öngörülen TürkAkım projesinin gaz temin edileceği Novi Urengoy doğalgaz tesisine davet edilen gazeteciler arasında yer alan arkadaşımız Enerji ve Çevre dergimizin yazı işlerinden Tayfun Aydın derlediği bilgileri okurlarımız için yazdı. 

Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu’nda buluşmak üzere…

En derin saygılarımla,
İsmail Ceyhan


 


İlginizi çekebilir...

Yenileme Pazarını, Standart Dışı 2. El Cihazlar Tehdit Ediyor

Geçtiğimiz günlerde İGDAŞ ve GAZBİR tarafından Odaklı Medya organizasyonu ile İstanbul'da düzenlenen 3. İç Tesisat Buluşmaları'nda, DOSİDER Ba...
9 Nisan 2019 Salı / 17:26

Isı Sayaçlarının Zorunlu Muayenesi

Merkezi ısıtma sistemi kullanan binalarda, 2009 yılından beri yeni yapılar için kullanılması zorunlu olan ısı sayaçlarının 2019 yılı içinde muayene ed...
15 Şubat 2019 Cuma / 13:09

Dergimiz 30 Yaşında!

Kasım 1988 tarihinde ilk sayısı yayımlanan Doğalgaz dergimizin 30. yaşını Kasım ayında şirket merkezimizde mütevazı (günümüz koşullarına uygun) bir bu...
11 Ocak 2019 Cuma / 10:31

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.