E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
GÖKER KAZISIZ YÖNLENDİRİLERBİLİR YATAY SONDAJ
KSB
ÇETİN MÜHENDİSLİK
ECA
VAILLANT
BOSCH BUDERUS
İZMİR GAZ
DAIKIN

Gastech Genel Müdür Yardımcısı Burcu Karakaş: 'Hedefimiz Dünya Pazarında İlk Üç Şirketten Biri Olmak'

Gastech Genel Müdür Yardımcısı Burcu Karakaş: 'Hedefimiz Dünya Pazarında İlk Üç Şirketten Biri Olmak'

5 Şubat 2018 Pazartesi / 15:36 | SÖYLEŞİ
206. Sayı (Ocak-Şubat 2018)

2019 yılı sonunda Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesislerini tam kapasitede faaliyete geçirmeyi planladıklarını söyleyen Gastech Genel Müdür Yardımcısı Burcu Karakaş, “Hedefimiz; 5 yıl içerisinde Türkiye pazarında regülasyon enstrümanları konusunda lider, 10 yıl içerisinde de dünya pazarında ilk üç şirketten biri olmaktır” diyor.

FİRMANIZI SEKTÖR HİKAYESİNİ ÖZETLER MİSİNİZ?

Şirketimiz 2006 yılında doğalgaz için; filtrasyon, regülasyon ve emniyet armatürlerini Avrupa’dan ithal ederek, Türkiye ve Ortadoğu pazarına sunmak için kurulmuştur. İthal ettiğimiz ürünleri 2009 yılında Türkiye’de üretmek için çalışmalara başladık, 2014 yılı sonunda tüm ürün gamını tamamlayarak ithalatı sonlandırdık. Bugün ve gelecekte de kaliteli, güvenilir ve uzun ömürlü ürünlerimizi müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz.

DOĞALGAZ SEKTÖRÜNDE VERDİĞİNİZ HİZMETLER NELERDİR?

Orta ve yüksek basınç regülatörleri, filitreler, selenoid vanalar ve gaz hattı emniyet armatürlerinin üretimini yapmakta ve müşterilerimize sunmaktayız. Diğer bir faaliyet alanımızda; endüstriyel yakma sistemlerini projelendirmek ve işletmektir, şirketimiz bu konuda Siemens A.Ş.’nin yetkilendirilmiş çözüm ortağıdır.

TÜRKİYE DOĞALGAZ SEKTÖRÜNDE HEDEFİNİZ NEDİR VE BU HEDEFLERİNİZİN NE KADARINA ULAŞTINIZ?

Hedefimiz; 5 yıl içerisinde Türkiye pazarında regülasyon enstrümanları konusunda lider, 10 yıl içerisinde de dünya pazarında ilk üç şirketten biri olmaktır; fakat bu hedefimizin uzun soluklu ve yorucu bir maraton olduğunu biliyor ve durmadan çalışıyoruz. 2019 yılı sonunda Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesisimizi tam kapasitede faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Bunun yanı sıra, Türkiye’de tüm detaylarıyla regülasyon konusunda ilk ve tek olacak akredite, uygulamalı eğitim ve araştırma laboratuvarımızı da Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile birlikte 2020 yılında faaliyete geçireceğiz.

YURTDIŞINDA HANGİ PAZARLARDA ETKİNSİNİZ? İHRACATINIZ VE YURTDIŞI MÜŞTERİLERİNİZ İLE İLGİLİ BİLGİLER VERİR MİSİNİZ?

Şu anda Doğu Avrupa Ülkeleri (Polonya, Bulgaristan, Romanya) ve Afrika ülkeleri (Mısır, Cezayir, Tunus) ile sınırlı, fakat ihracat hacmimizi arttırmak için 2017 yılında ISH Frankfurt veBIG5 Dubai fuarlarına katıldık, 2019 yılında ise Afrika, Türk Cumhuriyetleri ve Arap Emirlikleri olmak üzere üç fuar programımız daha var. Ülkelerin teknik özellik ve şartnamelerine uygun, çok hızlı dizaynlar, rekabetçi fiyatlar ve üretim programı yapabildiğimizden dolayı ihracat hacmimizi çok kısa sürede arttıracağımıza inanıyoruz.

ÜRÜNLERİNİZİ RAKİPLERİNİZE GÖRE FARKLI KILAN ÜSTÜNLÜKLERİ NELERDİR?

Rakiplerimizden ürünlerimizi ayrı kılan en büyük özellik; müşterilerimiz diğer markalarda var olan ürünleri projelerine adapte etmek zorundalar; fakat biz projelere uygun ürünler üretebiliyoruz, dolayısı ile sistem performansları çok daha yüksek oluyor. Güvenilir, hassas, efektif ve uzun ömürlü ürünlerimizi müşterilerimiz istedikleri takdirde test laboratuvarımızda kendileri tüm fonksiyonları ile test edebilirler.

SON OLARAK EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ VE DOĞALGAZ SEKTÖRÜNE VERMEK İSTEDİĞİNİZ MESAJLAR NELERDİR?

Müşterilerimize geçmişte olduğu gibi, bugün ve gelecekte de mümkün olan en kaliteli biçimde ürünlerimizi sunmaya devam edeceğiz.


 


İlginizi çekebilir...

DOSİDER Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan: '2018'de de Büyüme Devam Edecek'

2017 yılında sektörlerinde en az %10'luk bir büyüme gerçekleştiğini tahmin ettiklerini belirten Doğalgaz Cihazları Sanayicileri ve İş Adamları Der...
13 Nisan 2018 Cuma / 15:07

Biggplus Şirketler Grubu CEO'su Enis Karslıoğlu: 'Sadakat Programları Olmazsa Olmazlardandır'

1999 yılından beri müşteri sadakat ve ödül puan hizmetleri sunan BiggPlus grubunun amiral gemisi Sanal Mağaza, Loyalty alanında Türkiye'deki globa...
5 Şubat 2018 Pazartesi / 15:40

Aksa Doğalgaz Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan: 'Sektör Yatırım Oranının Yüzde 50'sini Gerçekleştiriyoruz'

Önümüzdeki dört yıl boyunca, her yıl 4 bin km'nin üzerinde yeni yatırım yaparak 2021 yılı sonunda şebeke uzunluğunu 42 bin km'ye, abone sayısı...
5 Şubat 2018 Pazartesi / 15:04