E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
FLIR
İPRAGAZ
BOSCH BUDERUS

Bursagaz Gürsu'nun 6 Köyüne Daha Doğalgaz Ulaştırdı

Bursagaz Gürsu'nun 6 Köyüne Daha Doğalgaz Ulaştırdı

5 Şubat 2018 Pazartesi / 14:18 | HABERLER
206. Sayı (Ocak-Şubat 2018)
395 kez okundu

EWE Turkey Holding şirketlerinden Bursagaz, Bursa’nın tüm ilçelerini doğalgazla buluşturmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Son olarak Bursa’nın Gürsu ilçesinin Ağaköy, Canbazlar, İğdir, Karahıdır, Kumlukalan ve Kazıklı köyleri için doğalgaz hattı çalışmalarına 2015’te başlayan Bursagaz, çalışmalarını 1 Ocak 2018 itibariyle tamamladı. Bursagaz’ın yeni doğalgaz hattının açılışı ise 19 Ocak 2018’de Kazıklı köyünde gerçekleştirildi.

Köy halkı tarafından da büyük ilgi gören törene, AK Parti Bursa Milletvekilleri Bennur Karaburun, Müfit Aydın ve Osman Mesten, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse, Gürsu Kaymakamı Mehmet Makas, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, muhtarlar ve Bursagaz Genel Müdürü Dr. Markus Rapp ve üst yönetimi de katıldı.

Bursagaz olarak en büyük hedeflerinin tüm mahalle, bucak, köy ve ilçelerin doğalgaza kavuşması olduğunu belirten Bursagaz Genel Müdürü Dr. Markus Rapp, “En çevreci yakıt doğalgazı Bursa’nın yeni bölgelerine ulaştırarak, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürüttüğümüz, Bursa’nın hava kalitesini artırma projemize de destek oluyoruz.  2018 yılında da Bursa’nın ulaşılamayan yerlerine ulaşmaya, güvenli yakıtdoğalgazı yeni bölgelerle buluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Rapp, ayrıca 2018 yatırımları kapsamında 25,6 milyon TL’lik yatırım bütçesiyle 70 km dağınık ana hat, 40 km servis hattı ile doğalgaz altyapı yatırımı yapmayı planladıklarını açıkladı.

Açılış konuşmalarının ardından protokol, köyde doğalgaz ateşini yaktı ve sonrasında vatandaşı evinde ziyaret etti ve doğalgaz ateşinde pişen Türk kahvesi içti.


 


İlginizi çekebilir...

AGDAŞ Sosyal Sorumluluk Projeleri Yüzleri Güldürüyor

AGDAŞ yeni sosyal sorumluluk projesini 'Oyun Senin, Mutluluk Onların' diyerek hayata geçirdi....
9 Ağustos 2018 Perşembe / 11:21

Bursagaz Su Altına İndi

Bursa'nın tamamına en güvenilir, temiz ve konforlu yakıt olan doğalgazı ulaştırma hedefiyle çalışmalarını aralıksız sürdüren Bursagaz, çevreci faa...
9 Ağustos 2018 Perşembe / 11:20

DOSİDER Yönetim Kurulu Başkanı Esgaz'ı Ziyaret Etti

6 Haziran 2018 tarihinde Eskişehir'e gelen Dosider Yönetim Kurulu Başkanı ve Çukurova Isı A.Ş. Genel Müdürü Ömer Cihad Vardan ve ekibi Esgaz A.Ş. ...
9 Ağustos 2018 Perşembe / 11:17