E-Dergi Oku 
COPA

Vaillant Group Türkiye'nin Eğitim Faaliyetleri 2019 Yılında Tüm Hızıyla Sürdü

Vaillant Group Türkiye'nin Eğitim Faaliyetleri 2019 Yılında Tüm Hızıyla Sürdü

5 Şubat 2020 | HABERLER
218. Sayı (Ocak-Şubat 2020)
1.239 kez okundu

Vaillant Group Türkiye, 2019 yılında 24 ilde toplam 2.450 iş ortağına eğitim verdi.

Sektörün gelişimine katkı sağlayan ürün ve hizmetler sunmaya devam eden Vaillant Group Türkiye, 2019 yılında iş ortaklarının bilgi birikimini artıracak ve kaliteli hizmet anlayışına fayda sağlayacak eğitim çalışmalarını sürdürdü. Vaillant Group Türkiye çatısı altında yer alan Vaillant ve DemirDöküm markaları özelinde verilen eğitimler, Vaillant Group Türkiye Teknik ve Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlendi. Yıl boyunca uygulanan eğitim programına Adana’dan Çanakkale’ye, Bursa’dan Gaziantep’e, Diyarbakır’dan İzmir’e kadar 24 farklı ilden yetkili servis ve servis teknisyenleri katıldı. 1.398 yetkili servis ve satış noktası çalışanı ile 1.052 servis teknisyeni olmak üzere toplam 2.450 iş ortağına teknik eğitimler verildi.

Vaillant’ın katılımcı iş ortakları tarafından büyük ilgi gören eğitim programında yeni yetkili satıcılara yönelik genel ürün gamı eğitimleri ön plana çıkarken yeni ürün eğitimleri, kombi ve su ısıtıcıları eğitimleri, merkezi sistem tasarımı ve ısı pompası sistem tasarımı eğitimleri de gerçekleştirildi. Vaillant’ın 18 farklı şehirde iş ortakları için düzenlediği 67 eğitime 1.560 kişi katıldı.

Yenilikçi ürünleriyle iklimlendirme sektöründe 66 yıldır birçok ilke imza atan DemirDöküm’ün 13 farklı şehirde iş ortakları için düzenlediği 36 eğitime 890 iş ortağı katıldı. Eğitimlerde ısı pompası, Dekta, yeni ürün, genel ürün gamı, kazan ve merkezi sistemin yanı sıra kombi ürün gamı hakkında bilgiler paylaşıldı.

Katılımcı iş ortakları tarafından büyük ilgi gören eğitim programı her bölgeye özgü ürün ve hizmet ihtiyaçları doğrultusunda, bölgelerin farklılıkları gözetilerek uygulandı. Vaillant Group Türkiye, ayrıca çağrı merkezi çalışanlarına, sıhhi tesisatçılara, proje ve gaz dağıtım firmalarına, birçok dernek, mesleki kuruluş ve üniversitelere yönelik eğitim faaliyetleri de sürdürüyor. 2019 yılında 4.500 kişinin katıldığı bu eğitimlerde grup bünyesinde satışı yapılan ürünlerden sistem projelerine, sektördeki gelişmelerden sektörel uygulamalara kadar birçok farklı içerik ve formatlarda eğitim düzenlendi. 

2019 yılında gerçekleştirilen inovatif projeler, sektörde fark yarattı
Vaillant Group Türkiye 2019 yılında eğitim faaliyetlerine ek olarak inovatif projeler kapsamında iş ortaklarına yüksek kapasiteli ısıtma cihazları için tekliflendirme yazılımı ile pazarlama ve montaj aşamalarında büyük kolaylık sağlayan yazılımlar da geliştirdi. Bu yazılım programları sayesinde sistem gereksinimleri ve aksesuar hesaplamaları yapılarak sistem devre şemaları ve teklif formları otomatik olarak oluşturulabiliyor. Vaillant Group Türkiye, iş ortaklarına kazan kazan ilişkisine dayalı inovatif yaklaşımlı projeler sunarak pazarda kararlı ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Dünyadaki teknolojik gelişmelere paralel olarak kendini geliştiren Teknik ve Eğitim Müdürlüğü, 2019 yılı içerisinde Webinar (uzaktan eğitim) eğitimlerine de hız verdi. 2020 yılı ve devamında Webinar eğitim sistemine ağırlık verecek olan Vaillant Group Türkiye, katılımcıların öğrenmeye yönelik motivasyonunu arttırarak, mekân kavramından bağımsız daha fazla kişiye ulaşmayı hedefliyor. 


 


İlginizi çekebilir...

Viessmann'a Covid-19 Güvenli Üretim Sertifikası

Viessmann Manisa fabrikaları, almış olduğu önlemlerle, TSE tarafından Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme şartlarını yerine ge...
24 Eylül 2020

ZeroBuild'20 Programı

ZeroBuild'20 23 Eylül Çarşamba günü başlıyor....
22 Eylül 2020

"2. Kentsel Dönüşüm Dönemi, Ekonomiye Can Suyu Olur"

Belirlenen yeni tarihi ile 01-04 Nisan 2021'de kapılarını açmaya hazırlanan Yapı Fuarı '' TurkeyBuild İstanbul, 43 yıldır sektöre katkı su...
11 Eylül 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.