E-Dergi Oku 
COPA

The ONE Awards'tan Daikin'e Hem Isıtma Hem Soğutma Dallarında Birincilik

The ONE Awards'tan Daikin'e Hem Isıtma Hem Soğutma Dallarında Birincilik

19 Mart 2021 | HABERLER2.191 kez okundu

Daikin, “Yılın İtibarlısının” seçildiği The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nde hem ısıtma hem de soğutma kategorisinde birincilik kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Bugüne kadar tasarımdan ihracata kadar çeşitli alanlarda birçok ödülün sahibi olan Daikin, “Yılın İtibarlısı”ndan kazandığı 2 birincilikle başarısını bir kez daha tescillemiş oldu.

Daikin, Marketing Türkiye ve pazar araştırmaları şirketi Akademetre işbirliğiyle gerçekleştirilen “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü” araştırmasının baz alınarak düzenlendiği “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri”nde hem ısıtma hem de soğutma kategorisinde birincilik ödülü kazanarak iklimlendirme sektörüne damgasını vurdu.

Bu yıl 7’nci kez yapılan ve 50’ye yakın kategoride gerçekleştirilen “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü”nde önce Akademetre tarafından saha araştırması yapılarak ilk üçe kalan markalar belirlendi. Toplam 12 ilde bin 200 kişiyle gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda sektörlerinde yıl içinde itibarını en çok artıran markaların belirlendiği ve markalarla birlikte bu başarıya ortak olan paydaşlarının ödüllendirildiği ölçümlemede Daikin, hem ısıtma hem de soğutma kategorilerinde ilk sıranın sahibi olarak sektördeki iddiasını bir kez daha göstermiş oldu.

The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nde Daikin’in elde ettiği başarıya ilişkin bir açıklama yapan Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, “Pandemi nedeniyle tüm dünya olarak zor zamanlar geçirdik. Bu ödül ile bir kez daha ekip çalışması ile aşılamayacak bir zorluk olmadığını görmüş olduk. Topluma ve çevreye değer katmak için, 2025 yılına kadar aynı kararlılık ile yolumuza devam edecek ve Daikin olarak daha birçok başarıya imza atacağız” dedi.

Böylesi zor bir yılda kurumsal itibarı artırmanın hem çok daha zor hem çok daha kıymetli olduğunun altını çizen Daikin Türkiye Pazarlama bölümü Genel Müdür Yardımcısı Vedat Yazar, “2011 yılından bu yana yaklaşık 10 yıldır, iklimlendirme sektöründe birçok çalışmalar yapıyoruz. Topluma, çevreye verdiğimiz değerler ile yaptığımız bu çalışmaların sonucunu almak gurur verici. Birlikte çalıştığımız ekip arkadaşlarım ve ajanslarımızın emeği hepimizi birkez daha gururlandırdı” dedi.

Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen ise, “Bu yıl The ONE Awards kazananlarının pazarlama iletişimi tarihinde özel bir yeri olacak. Diğer endekslerden farklı olarak The ONE Awards başarıda emeği geçen herkesi ödüllendiriyor. ‘Başarı bir takım çalışmasıdır’ diyen The ONE Awards halk jürisinin seçimini ortaya koyuyor. The ONE Awards genel bir başarıyı değil yıl içinde yapılan çalışmaları değerlendirdiği için çok kıymetli. Bu yarışmayı marka ve marka yönetimlerinin yılsonu karnesi gibi düşünmek gerekir” dedi.

Isıtma ve soğutma olmak üzere iki kategoride de birincilik elde eden Daikin, 17 Mart 2021 tarihinde online olarak düzenlenen törende ödüllerini aldı. 


 


İlginizi çekebilir...

DOSİDER Kurucularından Mete Nakiboğlu Vefat Etti

DOSİDER'in kurucuları arasında yer alan, derneğimizin 1. ve 2. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan Sayın Mete NAKİBOĞLU vefat etmiştir...
13 Nisan 2021

teskon+SODEX İzmir 2021 Fuarı, 2022 Yılına Ertelendi

teskon+SODEX İzmir 2021 Fuarı, 2022 yılına ertelendi...
5 Nisan 2021

DOSİDER Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti

Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İş Adamları Derneği'nin, 14. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 30 Mart 2021 tarihinde, Elite World Asia Otel'...
1 Nisan 2021

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • İklimlendirme Sektörü Kataloğu
 • Yangın ve Güvenlik Sektörü Kataloğu
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2021 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.