E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

İGDAŞ ve COMGAS, İşbirliği Anlaşması İmzaladı

İGDAŞ ve COMGAS, İşbirliği Anlaşması İmzaladı

21 Mart 2019 | HABERLER1.792 kez okundu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İGDAŞ, Brezilya’nın en büyük gaz dağıtım şirketi olan COMGAS ile işbirliği anlaşması yaptı. ‘İstanbul’dan Sao Paulo’ya güçlü bir enerji köprüsü’ olarak tanımlanan bu işbirliği ile kurumlar arasında ortak çalışma alanlarının belirlenmesi ve sahip olunan tecrübelerin paylaşımı amaçlanıyor.

Bu işbirliği için İGDAŞ adına imzayı, İBB Genel Sekreteri ve İGDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hayri BARAÇLI ve Genel Müdür Ali İhsan SILKIM attı. COMGAS adına da; Brezilya İstanbul Başkonsolosu Paulo Roberto Caminha de Castilhos FRANÇA, aynı zamanda Uluslararası Gaz Birliği (IGU) Dağıtım Komitesi’nin Başkanlığını da yürüten COMGAS Operasyon Direktörü José Carlos Broisler OLIVER ve COMGAS Operasyon Direktörü Rafael BERGMAN Jose protokolü imzaladı. Kurumlar arasında ortak çalışma alanlarının belirlenmesini ve sahip olunan tecrübelerin paylaşımını amaçlayan bu işbirliğinin 24 ay süreceği belirtildi.

İBB Genel Sekreterliği’nin yanı sıra İGDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı olarak törene katılan Dr. Hayri BARAÇLI, “Türkiye ve Brezilya arasındaki işbirliği, dünya çapında marka ürün çıkartacak noktaya geliyor. Bugün burada atılan imzalar, ileride ortaya çıkacak çok daha büyük ve farklı işbirliklerinin temelini oluşturabilir” dedi. İGDAŞ’ın yenilikçi ve kalitesini sürekli artıran bir kurum olduğunun altını çizen BARAÇLI, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tüm şirketleri, vatandaş memnuniyetini merkeze alan bir hizmet anlayışıyla çalışıyor. Tek hedefimiz var. Büyükşehir Belediyemizin vizyonunu da oluşturan; vatandaşın açığa çıkmamış ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir belediyecilik anlayışıyla hizmet etmek. Bunun adı da ‘Gönül Belediyeciliği’dir. Bu işbirliği; İGDAŞ’ın hizmet kalitesini, dünyadan farklı örneklerle karşılaştırıp geliştirme yolunda attığı önemli bir adım olmuştur” şeklinde konuştu.

Ali İhsan SILKIM: “Stratejik önemi büyük”

Bu işbirliğinin, stratejik açıdan büyük öneme sahip olduğunu vurgulayan İGDAŞ Genel Müdürü Ali İhsan SILKIM, “Doğalgaz dağıtımında geleceğe yön verecek bu konularda ortak projeler geliştirmek amacıyla, Uluslararası Gaz Birliği IGU’da önceden planlanan birçok ikili görüşme gerçekleştirmiştik. Bu görüşmeler sonunda, Brezilya’da sektörünün en büyüğü COMGAS ile iki yıl sürecek bir işbirliğine karar verdik. Hem sektörümüz hem de ülkemiz açısından stratejik önemi büyük bu işbirliğinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmasında, geçmişi 160 yıl öncesine dayanan Türkiye-Brezilya diplomatik ilişkilerine vurgu yapan Brezilya İstanbul Başkonsolosu Paulo Roberto Caminha de Castilhos FRANÇA, “Bu, birlikte başarabileceklerimizin güzel bir örneğini ortaya koyan tarihi bir an. İki ülke arasında 3,2 milyar dolarlık bir ticaret hacmi bulunuyor. Daha da önemlisi, bunun çok daha yukarı çıkmasını sağlayacak potansiyelimiz var. Birçok ortak noktamız olduğunu göz önüne alırsak, bunu başaracağımıza inanıyorum” dedi.

Tören sonrasında ilk toplantılarını gerçekleştiren ortak çalışma grupları, 21 ve 22 Mart tarihlerinde de bir araya gelecek. Her iki kurum da hayata geçirdiği projeler hakkında bilgilendirmelerde bulunup karşı tarafın bu tecrübelerden yararlanmasını sağlayacak. Çalışma gruplarının, ortak proje geliştirme hedefi de olacak.

Protokolün İçeriği:
Brezilya'nın başkenti Sao Poulo da faaliyet gösteren ve ülkenin en büyük dağıtım firması olan Comgas ile yapacağımız işbirliği protokolünün ana kapsamı karşılıklı tecrübe alışverişini temel alacak şekilde hazırlandı ve süresi 24 ay. İşbirliği protokolünün amacı; Tarafların birbirlerine yenilikler getirmesi ve her iki tarafın operasyonel prosedürleri, ticari stratejileri, kurumsal ve müşteri ilişkilerini iyileştirmesi amacıyla belirli teknik, operasyonel, ticari ve düzenleyici bilgi alışverişi ve paylaşımı yapma taahhüdünün kurallarını belirlemektir.


 


İlginizi çekebilir...

ENERYA, İç Tesisat Firması Temsilcileriyle Buluştu

Enerji sektörünün öncü ve lider markası Enerya, kentlerinde doğalgaz konforu ve ekonomisini yaygınlaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor....
19 Şubat 2020

İzmir Doğalgaz'ın Fotoğraf Yarışması Başladı

İzmir Fotoğrafçılar Odası işbirliği ile bu yıl 9'uncusu düzenlenen fotoğraf yarışmasının teması 'Kültürel Miraslarımız' olarak belirlendi....
19 Şubat 2020

Coşkunöz Holding, 2020 Yılında Yatırımlarına Hız Kazandırıyor

Otomotiv, savunma, havacılık, enerji, çevre teknolojileri, bilişim ve lojistik sektörlerinde 12 şirketle faaliyet gösteren Coşkunöz Holding, 2019 yılı...
17 Şubat 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.