E-Dergi Oku 
COPA

COPA, Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesinde 160. Sırada

COPA, Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesinde 160. Sırada

26 Ağustos 2020 | HABERLER3.404 kez okundu

İklimlendirme sektörünün öncü firmalarından COPA Isı Sistemleri, İSO ikinci 500 listesinde 160. sırada yerini aldı. COPA Isı Sistemleri Genel Müdürü Ersin Kantar, elde ettikleri bu başarıdan gurur duyduklarını söyledi.

İstanbul Sanayi Odası (İSO), 52 yıldır sürdürdüğü “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasının ikinci ayağı olan “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasının 2019 yılı sonuçlarını açıkladı. Bu sıralamada COPA Isı Sistemleri, 160. sırada yerini aldı. Ürünlerini 4 kıtada 40’tan fazla ülkeye ihraç eden COPA Isı Sistemleri; ürün portföyünde bulunan panel radyatör, dekoratif radyatör, alüminyum radyatör, havlupan, klima, radyatör vanaları ve montaj aksesuarları ile Türkiye’de 30, yurtdışında ise 60’ın üzerinde direkt distribütörlüğe sahip. Özellikle panel radyatörde büyük başarıları olan COPA, iklimlendirme sektörünün diğer tamamlayıcı ürünleriyle de gelişimini ve büyümesini sürdürmeyi hedefliyor.

COPA için 2019 yılının büyüme yılı olduğuna değinen COPA Isı Sistemleri Genel Müdürü Ersin Kantar şunları söyledi: “Türkiye’nin en büyük ikinci 500 sanayi kuruluşu listesinde 160. sırada yer almaktan gurur duyuyoruz. 2019 yılı bizler için oldukça hareketliydi. Sektördeki artan talepleri karşılamak amacıyla, Bursa Minareliçavuş Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesisimizde, panel radyatör üretiminin kapasite artışına yönelik yaklaşık 7 milyon dolarlık yatırımı geçen yıl tamamladık. Devreye aldığımız kaynak hattı, pres yatırımları ve yan tesis yatırımları ile panel radyatör üretim kapasitemiz %50 oranında arttı ve 3 milyon metretüle ulaştı. Türkiye’nin en büyük 3 ihracatçısından biri olarak üretimimizin %80’ini, 40’tan fazla ülkeye ihraç ediyoruz. Özellikle radyatör pazarı olarak baktığımız zaman, 2019’da hedeflediğimiz satış adetlerine ulaştık. 2019 yılında yerel pazarda inşaat sektöründe yaşanan pazar daralmasına rağmen yurt içindeki kayıplarımızı yurt dışında yeni müşterilerle ve pazarlarla kapattık. Rusya, Gürcistan, Hollanda, Ukrayna, Hırvatistan ve Irak gibi pazarlarda da faaliyetlerimizi arttırarak ihracat rakamlarımızı yükselttik. %100 müşteri memnuniyetini sağlamak adına ürün kalitesi konusunda Ar-Ge faaliyetlerimize devam ettik. 2016’dan beri yer aldığımız Turquality Marka Destek Programı ile yaptığımız reklam ve pazarlama çalışmaları ile bilinirliliğimizi arttırdık. Tüm bunlar COPA Isı Sistemleri’nin büyümesine katkı sağladı. Çin’de başlayıp birkaç ay içinde tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de olağan hayatı ve iş dünyasını etkiledi. İş yapış biçimlerimizi, günlük hayattaki tutum ve davranışlarımızı değiştirdi. Birçok sektörde olduğu gibi iklimlendirme sektöründe yer alan firmalar olarak da, pandeminin yarattığı aynı risk ve etkenler ile karşı karşıyayız. Bu süreçte biz de her işletme gibi, önceliği tüm alanlarımızda sürdürülebilirliğe ve kesintisiz hizmeti sağlamaya verdik. Kamu otoritelerinin direktifleri paralelinde faaliyetlerimize devam ettik. Tedarik zinciri ve Lojistik konularındaki riskleri güncel takip ettik, tüm planlamalarımızı müşterilerimizin güncel durumlarını değerlendirerek ve faaliyet gösterdiğimiz pazarlardaki güncel ihtiyaçlara göre yaptık. Yatırım projelerimiz ve yeni ürün çalışmalarımız kesintisiz şekilde devam etti. 4 yıldır dijital dönüşüm içinde olmamız bu süreci kolayca atlatmamızda büyük bir etken oldu.”


 


İlginizi çekebilir...

Viessmann'a Covid-19 Güvenli Üretim Sertifikası

Viessmann Manisa fabrikaları, almış olduğu önlemlerle, TSE tarafından Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme şartlarını yerine ge...
24 Eylül 2020

ZeroBuild'20 Programı

ZeroBuild'20 23 Eylül Çarşamba günü başlıyor....
22 Eylül 2020

"2. Kentsel Dönüşüm Dönemi, Ekonomiye Can Suyu Olur"

Belirlenen yeni tarihi ile 01-04 Nisan 2021'de kapılarını açmaya hazırlanan Yapı Fuarı '' TurkeyBuild İstanbul, 43 yıldır sektöre katkı su...
11 Eylül 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.