E-Dergi Oku 

Chillventa eSpecial Başarıyla Tamamlandı

Chillventa eSpecial Başarıyla Tamamlandı

20 Ekim 2020 | HABERLER2.745 kez okundu

Uluslararası soğutma, klima, havalandırma ve ısı pompası sektörü etkileyici sunumlar, yeni ürünler ve yoğun etkileşimlerle dolu üç günü tamamladı. Chillventa Kongresinin eşlik ettiği Chillventa eSpecial, 13-15 Ekim tarihleri arasında birçok önemli ürün ve teknoloji grubuna ev sahipliği yaptı. Chillventa Kongresi'nde 30 sunum, 75 ürün tanıtım sunumu, 207 katılımcı tarafından düzenlenen 300'ün üzerinde yuvarlak masa toplantısı gerçekleşti ve 113 ülkeden toplam 6.800'den fazla aktif katılımcı etkinliği izledi. 100.000'den fazla anlık ileti (chat mesajı) ve 1.200 video görüşmesi ile en yüksek profesyonel düzeyde etkileşimli görüşmeler yapıldı. Bu görünüm, endüstrinin bu tür bir etkinliğe ne denli ihtiyaç duyduğunu yansıttı. Geri bildirimler büyük ölçüde olumlu oldu. 

Chillventa eSpecial hakkında NürnbergMesse Yönetim Kurulu Üyesi Petra Wolf; “Chillventa eSpecial'daki büyük katılımcı ve ziyaretçi kaydından gerçekten memnunuz. Etkinlik sırasında ilk olumlu geri bildirimler, soğutma, klima, havalandırma ve ısı pompası sektörlerinin Chillventa eSpecial'ın sunduğu dijital fırsatlardan çok memnun olduğunu gösteriyor. Ağ kurma ve arabuluculuk fırsatları, kongre sunumlarının ve katılımcıların ürün sunumlarının yüksek kalitesi, özellikle yüksek övgü kazandı. Avrupa Isı Pompası Zirvesi 2021 ve Chillventa 2022 için hazırlanırken, sektörün sergilediği kararlılık bizi ileriye götürüyor" dedi. 

Covid-19, soğutma uzmanları için de önemli bir konudur
Chillventa Kongresi kapsamındaki konular ve Chillventa eSpecial'daki ürün sunumları; Ar-Ge çalışmaları, soğutma, klima, havalandırma ve ısı pompası teknolojisi ile ilgili son gelişmeleri ve mevcut politika çerçevesini kapsadı.

Koronavirüs; hem Chillventa Kongresi'nde ve sunumlarda sektörün tüm segmentlerinde detaylı olarak ele alınan önemli bir konuydu. Dünya nüfusunun beslenmesinde kritik bir nokta olarak, soğuk zincir derinlemesine analiz edildi. Gerçekler ve rakamlarla özellikle bilgilendirici bir sunum da hidrojene ayrıldı. Soğutucu akışkanlar, özellikle döngüsel ekonomi, yasa dışı ithalatlar ve düşük GWP soğutucu akışkanlar alt başlıklarıyla kapsamlı bir şekilde tanımlandı ve tartışıldı.

Ondan fazla sunumda, tamburlu kurutuculardan bölgesel ısıtma ağı uygulamalarına kadar ısı pompaları incelendi. Hibrit sistemler (aynı anda hem ısıtabilen hem de soğutabilen) hakkında konuşmalar da son derece ilgi çekici oldu. Koronavirüs salgınının etkisi de dahil olmak üzere Almanya'daki bilgisayar merkezlerindeki durumu inceleyen beş sunum, en son rakamları, eğilimleri, zorlukları ve hem mevcut hem gelecekteki çözümleri ele aldı.

Şimdi bir sonraki dönüm noktası, 26-27 Ekim 2021 tarihleri arasında Nürnberg'de düzenlenecek olan uluslararası ısı pompası kongresi olan Avrupa Isı Pompası Zirvesi olacak. Bu etkinlikte, tanınmış konuşmacılar endüstri, ticaret ve ticaretten uluslararası karar vericilerle bir araya gelecek. Bir sonraki fiziksel ortamda düzenlenecek Chillventa'nın 11-13 Ekim 2022 tarihleri arasında Nürnberg Sergi Merkezinde gerçekleşmesi planlanıyor.

Chillventa Sergi Direktörü Daniela Heinkel; "Chillventa eSpecial'in başarısının ardından, şimdi gelecek konusunda iyimseriz ve Avrupa Isı Pompası Zirvesi ve bir sonraki enerji dolu Chillventa için hazırlıklara başlıyoruz. NürnbergMesse'de, sektörü yakın zamanda Nürnberg'de yeniden görebilmeyi dört gözle bekliyoruz ”diyor.


 

İlginizi çekebilir...

Bosch Termoteknik'ten Günlük Kombi Üretim Adedinde Rekor

Bosch Termoteknik, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda günlük üretim rekorunu kırdı....
24 Kasım 2020

Tüketicilerin Yüzde 85'i Satış Noktasından Kombi Satın Almayı Tercih Ediyor

DemirDöküm, Türkiye genelinde kombi kullanım alışkanlıkları ve satın alma yolculuğuna ilişkin gerçekleştirdiği pazar araştırmasının bulgularını paylaş...
19 Kasım 2020

Daikin, Yeşil Fabrikası'nda Kendi Enerjisiyle Çevreci Üretim Yapıyor

Daikin'in, Sakarya'daki fabrikasında Temmuz ayında devreye aldığı Güneş Enerjili Sistem (GES), hedeflenenin üzerinde başarıya ulaşarak enerji ...
18 Kasım 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.