E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Ridge Tool- Emerson Co. Ortadoğu ve Türkiye Bölge Müdürü Ufuk Taşlı: "RIDGID Yenilikçi Çözümleri ile Sektöre Yön Veren Bir Şirkettir"

Ridge Tool- Emerson Co. Ortadoğu ve Türkiye Bölge Müdürü Ufuk Taşlı: "RIDGID Yenilikçi Çözümleri ile Sektöre Yön Veren Bir Şirkettir"

4 Mart 2013 Pazartesi | SÖYLEŞİ
176. Sayı (Ocak-Şubat)
688 kez okundu

Boru anahtarı üretimi ile hikayesine başlayan RIDGID şirketi, bugün dünyanın önde gelen tesisat ekipmanları üreticisi durumunda. “Gelişmekte olan teknolojimiz yalnızca bugünün sorunlarını çözmek için değil, gelecekte ortaya çıkabilecek ihtiyaçları da karşılayacak şekilde tasarlanmaktadır” diyen Ridge Tool– Emerson CO. Ortadoğu ve Türkiye Bölge Müdürü Ufuk Taşlı, şirketlerinin müşterilerine yarattığı ayrıcalıklar hakkında bilgiler verdi.

 

Şirketinizi detaylı olarak anlatarak, tanıtır mısınız?

Ridge Tool Şirketi, 1923 yılında Amerika’nın Ohio bölgesi, Ridge kasabasında türünün dünyada ilk örneği olan ağır hizmet tipi boru anahtarı üretimine RIDGID® markası altında başlayarak kurulmuştur.

 

Boru anahtarının üstün kalitesi, çok zor koşullara karşı dayanıklılığı, kırılmaya karşı ömür boyu garanti sunması ile efsaneleşen RIDGID® markası, ürün gamını 1940 yılında dünyada hala referans olarak gösterilen diş açma makinelerini ve 1967 yılında da kanal açma makinelerini üretimini ekleyerek genişletmiştir. 

Şirket, 1966 yılında şuan Amerika’nın Fortune 500 en büyük şirketleri arasında 120.sırada yer alan Emerson Electric Co. tarafından satın alınmıştır. Emerson Electric şirketi bir çoğu sektöründe dünya lideri olan 60’dan fazla markayı çatısı altında toplamış, 110.000 çalışanı ile yıllık cirosu 24 milyar Dolar olan bir teknoloji firmasıdır.

Bugün RIDGID markası dünyanın lider tesisat ekipmanları üreticisi olup, teknolojiye verdiği önem ve yenilikçi çözümleri ile sektöre yön veren global bir şirket konumundadır. Boru anahtarı üretimi ile başlayan hikayemiz bugün artık tesisatçıların kanal görüntüleme işlemlerinde gereksinim duyduğu raporlama işlemleri için kullanabilecekleri özel yazılımlar üretme noktasına gelmiştir.

 

 

Doğalgaz sektörüne yönelik hangi ürünleri üretiyorsunuz, bu ürünlerin teknolojisi hakkında bilgiler verir misiniz? 

Doğalgaz sektöründe borunun olduğu her nokta için kullanılan farklı el aletleri, makineler, ölçüm cihazları üretmekteyiz. Basitçe boru üzerinde gerçekleştirilen diş açma, bükme, kesme, delik açma gibi her türlü mekanik tesisat işlemlerinin yanında gaz kaçağının tespitinde kullanılan kaçak tespit dedektörlerini sayabiliriz.

 

“RIDGID Hat tespit dedektörleri ile yeraltından geçen her türlü metal boru ve elektrik/telekom/TV gibi kablolarının konumunu derinlik,güzergah ve yönü ile beraber çok hassas bir şekilde tespit edebilmektesiniz. Bu sayede yeraltındaki görülmeyen, bilinmeyen tüm altyapı sistemlerinin haritasını çıkarabilmektesiniz”

 

Ayrıca gaz dağıtım şirketlerinin kullandığı dünyanın konusunda en iyi sistemleri olan hat tespit dedektörlerimizden de bahsetmeden geçemeyeceğim. RIDGID Hat tespit dedektörleri ile yeraltından geçen her türlü metal boru ve elektrik/telekom/TV gibi kablolarının konumunu derinlik,güzergah ve yönü ile beraber çok hassas bir şekilde tespit edebilmektesiniz. Bu sayede yeraltındaki görülmeyen, bilinmeyen tüm altyapı sistemlerinin haritasını çıkarabilmektesiniz. Bu, RIDGID’in artık hangi noktaya geldiğini ve ne gibi çözümlerle sektöre yardımcı olduğunun kanıtıdır.

 

Ürün standart ve sertifikalarınız nelerdir?

Tüm RIDGID ürünleri en yüksek kalifikasyon ve standart normlarını karşılayacak şekilde profesyoneller için dizayn edilip, üretilmektedir. Tüm ürünler ISO9001:2008, FM 65410 kalite standardına ve CE sertifikasyonlarına sahiptir.

 

Satış ve satış sonrası hizmetleriniz hakkında bilgiler verir misiniz?

RIDGID, tüm dünyada yalnızca yetkili distribütör kanalı ile satış gerçekleştirmektedir. Bizim gücümüz yerel distribütörlerle kurduğumuz uzun soluklu partnerliklerden gelmektedir. Satış sonrası teknik servis hizmetimiz Türkiye’de 60’ın üzerinde noktada gerçekleştirilmektedir. Teknolojik ürünlerimizin servisi de; İstanbul’daki özel servis merkez noktalarımızda tamiri ve kalibrasyonu gerçekleştirilmektedir.

 

Üretim tesisleriniz ve Ar-Ge çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz?

Ürünlerimizin %70’i hala Amerika Ohio’daki tesislerimizde üretilmektedir. Avrupa genel müdürlüğü ve dağıtım merkezi Belçika, Leuven’de bulunmaktadır. Pres makinelerimiz İsviçre, Sisach’taki fabrikamızda, el tipi elektrikli diş açma makinelerimiz ve mengenelerimiz Almanya, Gevelsberg’teki tesislerimizde üretilmektedir.

Emerson Electric şirketinin Avrupa’da yapmış olduğu en büyük kampüs yatırımlarından biri olan Romanya, Cluj’daki tesislerimizde de bazı makinelerimizin montaj ve boyama işlemleri yapılmaktadır. Ar-Ge çalışmalarına çok önem veren şirketimizin Amerika ve Hindistan’da Ar-Ge merkezleri bulunmaktadır. Bu sayede her yıl pazara bir çok yeni ürünler ve çözümler sunmaktayız. Yeni teknolojiler sayesinde şuan dünyanın bir numaralı boru görüntüleme kamerası ve hat tespit dedektörü markasıyız.

 

“Distribütörlerimiz, satış ekibimiz ve müşterilerimizin ürünlerimizi en etkin ve verimli şekilde kullanıyor olduklarından emin olmak için eğitim merkezleri kurmaktayız. Belçika, Almanya, İtalya, Danimarka, Rusya başta olmak üzere Avrupa’da 8 farklı noktada bulunan eğitim merkezi yatırımını Türkiye’de de düşünmekteyiz”

 

Türkiye'deki yatırımlarınız ve eğitim projeleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

RIDGID’in en önem verdiği yatırımlardan birisi eğitim merkezleridir. Distribütörlerimiz, satış ekibimiz ve müşterilerimizin ürünlerimizi en etkin ve verimli şekilde kullanıyor olduklarından emin olmak için eğitim merkezleri kurmaktayız. Belçika, Almanya, İtalya, Danimarka, Rusya başta olmak üzere Avrupa’da 8 farklı noktada bulunan eğitim merkezi yatırımını Türkiye’de de düşünmekteyiz.

Bizim en büyük yatırımımız profesyonel çalışanlarımız. RIDGID® uzun meslek yaşamları boyunca sadık kalan ve büyüme arzularını şirketleriyle paylaşan hünerli ve sadık çalışanları her zaman ön planda tutmayı başarmıştır. Ekibimiz yaptıkları işten gurur duyan, deneyimli ve kendini adamış profesyonellerdir. Şirket uygun eğitim programlarına yatırım yaparak sürekli ilerlemeyi ve kişisel gelişimi desteklemektedir.

RIDGID müşteri memnuniyetinin yalnızca motivasyonlu, memnun çalışanlarla elde edilebileceğine inanır. Global bir şirket olarak ayrıca şirket satın alımları ile organik büyüme yollarını her zaman değerlendirmekteyiz. Özellikle elektrik sektörüne yönelik yatırımlarımız önümüzdeki yıllarda hız kazanacak.

 

Faaliyet gösterdiğiniz sektörde müşteri beklentileri nelerdir? Siz onlara ne gibi farklar sunuyorsunuz?

 Biz, ürünlerimizi geliştirirken yarattığımız karakter olan “ED”i düşünerek üretiriz. ED’i kısaca açıklamak gerekirse; “Expert Demander”in baş harfleri, yani kullandığı ürünlerde beklentisi en üst düzeyde olan, talepkar kullanıcılar. Dayanıklılık, kullanım kolaylılığı ve verimlilik müşterimizin en önemli beklentileri.

Neden bu kadar çok usta RIDGID®’i tercih ediyor? Yanıt basit:Güven. Milyonlarca RIDGID makine ve el aletleri her gün üretim tesislerinde, inşaat alanlarında ve sayısız birçok zorlu alanlarda kullanılıyor. Bu aletler, aşırı sıcak ve soğuk ortamlarda çalışıyor, kire ve çamura dayanıyor ve her gün güvenilir bir şekilde çalışıyorlar. RIDGID makine ve el aletleri, dünya çapında profesyonellerin işleri daha hızlı ve güvenilir bir şekilde tamamlamalarını sağlayan endüstri lideri ürünler olarak tanınır. RIDGID aletlerini geliştirirken yararlandığımız tasarım parametrelerinden biri de verimli çalışmadır. Her üründe kullanım kolaylığına odaklanıyoruz. Ayrıca, kaliteden ödün vermeden aletlerimizin ve makinelerimizin işleri olabildiğince çabuk bitirmesini sağlamak için yenilikçi özellikler de ekliyoruz.

Sürekli değişen talepleri karşılamak için geliştirme ve yenilikçi ürünler üretme RIDGID'de sürekli devam eden bir süreçtir. Ustaların güvenilir bir ortağı olarak ihtiyaçlarını her zaman dinliyor ve onlardan gelen görüşlere çok önem veriyoruz. 


 


İlginizi çekebilir...

"Yüksek Üretim ve İhracat Kapasitemizi Güçlendiren Yatırımlar Yapıyoruz"

Termo Teknik'teki son gelişmeler hakkında dergimize bilgiler aktaran Termo Teknik Türkiye Ticari Genel Müdürü M. Emin Kasan, 'Termo Teknik ola...
18 Haziran 2019 Salı

'Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar Ödülü' Sahibi Kayserigaz Yönetim Sistemleri Birim Yöneticisi Işıl Akkoç

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca, enerji sektöründe kadın istihdamını artırmak ve kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen 'Türki...
11 Nisan 2019 Perşembe

Baymak Ürün Grup Müdürü Rıdvan Öksüz: 'Kombi Pazarında Yaşanacak Düşüş Bir Geçiş Süreci Olacak'

Enerji Verimliliği Direktifi ve yoğuşmalı kombi pazarındaki beklentiler konusunda dergimize değerlendirmelerde bulunan Baymak Ürün Müdürü Rıdvan Öksüz...
17 Ekim 2018 Çarşamba

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.