E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ÖNDER MÜHENDİSLİK
İPRAGAZ GO
BORUSAN MANNESMANN
ERBOSAN
BAYMAK
ALARKO

Viessmann - Vitodens 200-W 125 ve 150 kW Yeni Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar

Viessmann - Vitodens 200-W 125 ve 150 kW Yeni Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar

13 Şubat 2013 Çarşamba / 11:46 | CİHAZ VE SİSTEMLER
175. Sayı (Kasım-Aralık 2012)
84 kez okundu

Vitodens 200–W serisinin yeni 125 ve 150 kW duvar tipi yoğuşmalı kazan modelleri Ekim 2012 içerisinde satışa sunuldu. Yeni 125 ve 150 kW modeller ile birlikte, Vitodens 200-W duvar tipi yoğuşmalı cihaz serisi 26 kW'tan 150 kW'a kadar farklı kapasitelerdeki yoğuşmalı kombi, ısıtıcı ve kazan modelleri ile her türlü bireysel ve merkezi ısıtma ihtiyacına cevap verebilmektedir. Yeni 125 ve 150 kW Vitodens 200-W  duvar tipi yoğuşmalı kazanların özellikleri:

- Vitodens 200-W  125 ve 150 kW duvar tipi yoğuşmalı kazanlar, 6 barlık açma basıncına sahip emniyet ventili ile donatılmışlardır. Böylece, ilave plakalı eşanjör ile sistem ayırımı yapmadan  daha yüksek binalarda kullanılabilirler. 

- Kazan gövdesine entegre baca gazı geri tepme emniyet klapesi sayesinde, 45 ila 150 kW arasındaki tüm Vitodens 200-W duvar tipi yoğuşmalı kazanlar pozitif basınçlı kaskad baca sistemleri ile birlikte kullanıldığında, her bir kazan için ilave baca gazı klapesine ihtiyaç duymazlar.

- Aksesuar olarak temin edilen ısıtma devresi bağlantı setleri, 45 ila 150 kW arasındaki tüm Vitodens 200-W duvar tipi yoğuşmalı kazanlar için A enerji sınıfı, yüksek verimli devir kontrollü ısıtma devresi pompası ile donatılmıştır.

- Sadece Viessmann tarafından tasarlanan ve üretilen MatriX-silindirik brülör ile çok sessiz ve emniyetli işletme, düşük zararlı madde emisyonu ve uzun ömür sağlanmaktadır. Emisyon değerleri “Mavi Melek” çevre şartnamesi sınır değerlerinin oldukça altında kalmaktadır. MatriX-silindirik brülör geniş bir modülasyon aralığına (%20 - 100) sahiptir ve bu sayede kazan daha az dur-kalk çalışmakta, bekleme kayıpları da daha az olmaktadır.

- Sadece Viessmann'da olan Akıllı Lambda Pro Control yanma kalitesi kontrolü gaz  kalitesini otomatik olarak tanır ve gazın ısıl değeri veya işletme koşulları değiştiğinde yanmayı otomatik olarak yeni duruma uygun hale getirir. Yanma kalitesinin sürekli olarak kontrolü ve ayarlanması sayesinde sürekli olarak yüksek verimde çalışma, düşük emisyonlar ve düşük ses seviyesi sağlanır. Sistem bakım gerektiren ve arıza yapabilecek ilave komponentlere ihtiyaç duymadan çalışır. 

- Sadece Viessmann tarafından tasarlanan ve üretilen korozyona karşı dayanıklı, yüksek kaliteli paslanmaz çelikten (1.4571) imal edilmiş kalın cidarlı Inox-Radial eşanjör ile yüksek işletme emniyeti ve uzun ömür sağlanmaktadır. Paslanmaz çelik eşanjörün kendi kendine temizlenen düz yüzeyleri sayesinde eşanjör yüzeyleri tıkanmamakta ve bu nedenle sadece yeni cihazda değil, cihazın tüm kullanım ömrü boyunca yoğuşmadan ve yüksek verimden faydalanmak mümkün olmaktadır.

- Dijital Vitotronic kontrol paneli ile sabit sıcaklıkta ya da alternatif olarak dış hava kompanzasyonlu işletme yapılabilir. Kontrol paneli arıza tespit sistemine ve dizüstü bilgisayar için Optolink arabirimine sahiptir. Vitotrol 100 UTD, Vitotrol 200 ve 300 kablolu oda termostatları / uzaktan kumandalar aksesuar olarak kullanılabilir. 

Vitotronic 300-K veya AX5100HG kaskad kontrol panelleri kullanılarak 18 adete ve 2700 kW toplam ısıtma gücüne kadar dış hava kompanzasyonlu kaskad sistemler kurulabilir, ısıtma sistemindeki boylere ve ilave aksesuarlar kullanarak karışım vanalı ısıtma devrelerine kumanda edilebilir.

Viessmann duvar tipi yoğuşmalı cihazlara uygun PPs malzemeden yapılmış yarı hermetik veya hermetik orijinal sertifikalı baca sistemleri ile, 250 mm çapa kadar güvenilir ve ekonomik baca gazı borulaması yapmak mümkündür. Kaskad sistemlerde, PPs kaskad baca setleri (8 adet kazana kadar) veya alternatif olarak tek tek ayrı bacalar kullanılabilir.


 


İlginizi çekebilir...

ŞEHİRLEŞME VE BİNALARDAKİ ENERJİ TASARRUFU POTANSİYELİ IŞIĞINDA ISI PAY ÖLÇER SİSTEMLERİ

Yenilenmiş bir bina; ısıtma, havalandırma ve klima (HVAC) ekipmanının performansını optimize ederek, enerji tüketimini % 40 oranında azaltabilir. Daha...
2 Ocak 2017 Pazartesi / 10:56

Geniş Alanları Verimli ve Hesaplı Isıtmanın Yolu: Bosch Condens 5000 W Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar

Enerji verimliliğine yönelik yatırımlarını sürdürmeye devam eden Bosch Isı Sistemleri’nin çok haneli konutlar ve ticari binalar için geliştirdiği yü...
29 Ağustos 2014 Cuma / 14:03

E.C.A.-Confeo ve Fortıus Plus Hermetik Kombiler

Isıtma sistemleri üreticisi E.C.A., sıcak su kullanım alışkanlıklarını hafızasına kaydeden, tüketici dostu Confeo Plus ve Fortius Plus hermetik kombil...
13 Şubat 2013 Çarşamba / 11:33

©2018 Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | 17.12.2018 / 11:30:43