E-DERGİ
Doğalgaz 206.Sayı

 


E-Dergi Oku 

GÖKER KAZISIZ YÖNLENDİRİLERBİLİR YATAY SONDAJ
ERBOSAN
GASTECH
BOSCH BUDERUS
VARNASAN VANA SANAYİ
KOMBİ KLİMA SHOP
ELSEL GAZ ARMATÜRLERİ A.Ş.
ÇETİN MÜHENDİSLİK LTD.ŞTİ.

Testo-Yeni Termal Kamera Serisi testo 875i

Testo-Yeni Termal Kamera Serisi testo 875i

13 Şubat 2013 Çarşamba / 10:18 | CİHAZ VE SİSTEMLER

Termal kamera testo 875i yüksek çözünürlüklü dedektörü ve termal duyarlılığı ile dikkat çekiyor. 0.05 °C'lik sıcaklık çözünürlüğü, 160 x 120 piksel dedektör, değiştirilebilir lensler ve entegre dijital kamerası ile termal kamera 875i malzemeler ve komponentler üzerindeki zayıf ya da hasarlı noktaları, direkt termal görüntü üzerinde tespit etmenizi sağlar. Geniş açılı ve dar açılı lensler, çok farklı boyut ve uzaklıklardaki nesnelerin ölçümünü kolaylaştırır.

Testo termal kameraların üstün özellikleri sayesinde ısıtma ve havalandırma sistemleri, hızla ve güvenle test edilir. Isıtma tesisatındaki ve radyatörlerdeki birikintiler ve tıkanma oluşan bölgeler tespit edilerek sistem performansında artış sağlanır. Yerden ısıtma sistemlerinde ve iç yüzeylerden geçen ısıtma tesisatında herhangi bir kaçak olması durumunda, kaçak yerinin tespiti için çok ideal bir cihaz olup, tüm zemin ve duvarların kırılması yerine sadece kaçak bölgesinin tamiratı gerçekleştirilmiş olur. Bu da size zaman ve para tasarrufu sağlar.

Bunun dışında termal kameraların kullanım alanları oldukça geniştir; binalarda izolasyon sorunlarının tespiti, nemli bölgelerin belirlenmesi, ısıtma sisteminin kontrolü, hava sızdırmazlık testleri, güneş enerjisi sistemlerinin izlenmesi; önleyici bakım faaliyetleri, mekanik ve elektriksel sistemlerin veya üretim proseslerinin izlenmesi, Ar-Ge faaliyetleri.

SuperResolution teknolojisi, opsiyonel olarak sunulur ve testo 875i termal kameranızın görüntü kalitesini bir anda diğerlerinden üstün hale getirir. Daha fazla ölçüm değeri ve 4 kat daha fazla piksel ile yüksek çözünürlüklü (320 x 240 piksel) termal görüntüler; 0.05°C'lik sıcaklık çözünürlüğü ile de size daha detaylı ve daha güvenilir bir ölçüm sağlar.