E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Bosch, "Eğiticilerin Eğitimi" Projesi ile 5 Yılda 80 Mezun Verdi

Bosch, "Eğiticilerin Eğitimi" Projesi ile 5 Yılda 80 Mezun Verdi

20 Şubat 2013 | HABERLER
175. Sayı (Kasım-Aralık 2012)
847 kez okundu

Bosch ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa sürdürdükleri "Eğiticilerin Eğitimi (Eğitep)" projesi, 5 yılda 80 mezun verdi. Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş İnsan Kaynakları Direktörü Hakan Oktar ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar'ın da katıldığı sertifika töreninde, bu yıl mezun olan 16 teknik ve meslek lisesi öğretmenine sertifikaları Hakan Oktar ve Atilla Gülsar tarafından verildi.  

Mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesine destek vermek amacıyla, Bursa ili kapsamındaki mesleki ve teknik eğitim kurumlarında görev yapan teknik öğretmenlerin, sanayideki teknolojileri yakından tanımalarını sağlamak, öğrencilerine gerçekçi gözlemler aktarmalarına destek olmak, bilgi ve becerilerinin güncellenmesine yardımcı olmak, böylece de öğrencilerini daha verimli ve güncel bilgilerle yetiştirmelerini sağlamak amacıyla sürdürülen proje kapsamından bugüne kadar 80 teknik ve meslek lisesi öğretmeni mezun oldu. 

Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş bünyesindeki uzman öğreticilerinin gözetiminde 10 gün (60 saat) süren eğitim programında, teknik  ve meslek lisesi öğretmenleri, iş güvenliği ve işçi sağlığından Bosch Üretim Sistemi'ne, hidrolik eğitiminden ATMO (Özel makine imalatı) eğitimlerine, CNC torna ve freze eğitimlerinden elektrik grubu eğitimlerine kadar pek çok dalda eğitim gördü. 

Sertifika töreninde bir konuşma yapan Bosch Sanayi ve Ticaret AŞ İnsan Kaynakları Direktörü Hakan Oktar, Eğiticilerin Eğitimi projesinin amacını, "Teknik ve meslek liseleri öğretmenlerini sanayiye biraz daha yaklaştırmak, onları yeni teknolojilerle tanıştırmak, böylece de öğrencilerini daha verimli ve güncel bilgilerle yetiştirmelerini sağlamak" olarak özetlerken, sanayi ve okullar arasındaki bu tür iş birliklerinin her zaman iki taraf içinde verimli olduğunu ifade etti.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ise konuşmasında, eğitimin yaşam boyu sürekli devam ettiğinin altını çizdi. "Bu nedenle bu projeyi ilk günden beri destekliyorum" diyerek devam eden Gülsar, "Öğretmenlerimiz, her ne kadar okullarından donanımlı birer eğitici olarak mezun olsalar da sanayinin içinde edinecekleri deneyim, vazgeçilmezdir. Çünkü burada edinilen deneyimler, etkin olarak öğrencilerimize aktarılır ve öğrencilerimiz de sanayide karşılaşacakları makine ve sistemler hakkında önceden bilgilendirilmiş olurlar" sözleriyle projenin önemini ısrarla vurguladı.

Bosch Sanayi ve Ticaret AŞ  Eğitim ve Gelişim Bölümü Yöneticisi Şahigan Gurbet de, sertifika töreninde aktardığı bilgi notlarında, 5 yılın ardından projenin memnuniyet oranının yüzde 90 seviyesine ulaştığını, bu başarının nedenlerinden birinin de Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin sahip olduğu teknoloji seviyesi olduğunu ifade etti. 


 


İlginizi çekebilir...

ENERYA, İç Tesisat Firması Temsilcileriyle Buluştu

Enerji sektörünün öncü ve lider markası Enerya, kentlerinde doğalgaz konforu ve ekonomisini yaygınlaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor....
19 Şubat 2020

İzmir Doğalgaz'ın Fotoğraf Yarışması Başladı

İzmir Fotoğrafçılar Odası işbirliği ile bu yıl 9'uncusu düzenlenen fotoğraf yarışmasının teması 'Kültürel Miraslarımız' olarak belirlendi....
19 Şubat 2020

Coşkunöz Holding, 2020 Yılında Yatırımlarına Hız Kazandırıyor

Otomotiv, savunma, havacılık, enerji, çevre teknolojileri, bilişim ve lojistik sektörlerinde 12 şirketle faaliyet gösteren Coşkunöz Holding, 2019 yılı...
17 Şubat 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.