E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Bosch, "Eğiticilerin Eğitimi" Projesi ile 5 Yılda 80 Mezun Verdi

Bosch, "Eğiticilerin Eğitimi" Projesi ile 5 Yılda 80 Mezun Verdi

20 Şubat 2013 Çarşamba / 10:23 | HABERLER
175. Sayı (Kasım-Aralık 2012)
12 kez okundu

Bosch ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa sürdürdükleri "Eğiticilerin Eğitimi (Eğitep)" projesi, 5 yılda 80 mezun verdi. Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş İnsan Kaynakları Direktörü Hakan Oktar ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar'ın da katıldığı sertifika töreninde, bu yıl mezun olan 16 teknik ve meslek lisesi öğretmenine sertifikaları Hakan Oktar ve Atilla Gülsar tarafından verildi.  

Mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesine destek vermek amacıyla, Bursa ili kapsamındaki mesleki ve teknik eğitim kurumlarında görev yapan teknik öğretmenlerin, sanayideki teknolojileri yakından tanımalarını sağlamak, öğrencilerine gerçekçi gözlemler aktarmalarına destek olmak, bilgi ve becerilerinin güncellenmesine yardımcı olmak, böylece de öğrencilerini daha verimli ve güncel bilgilerle yetiştirmelerini sağlamak amacıyla sürdürülen proje kapsamından bugüne kadar 80 teknik ve meslek lisesi öğretmeni mezun oldu. 

Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş bünyesindeki uzman öğreticilerinin gözetiminde 10 gün (60 saat) süren eğitim programında, teknik  ve meslek lisesi öğretmenleri, iş güvenliği ve işçi sağlığından Bosch Üretim Sistemi'ne, hidrolik eğitiminden ATMO (Özel makine imalatı) eğitimlerine, CNC torna ve freze eğitimlerinden elektrik grubu eğitimlerine kadar pek çok dalda eğitim gördü. 

Sertifika töreninde bir konuşma yapan Bosch Sanayi ve Ticaret AŞ İnsan Kaynakları Direktörü Hakan Oktar, Eğiticilerin Eğitimi projesinin amacını, "Teknik ve meslek liseleri öğretmenlerini sanayiye biraz daha yaklaştırmak, onları yeni teknolojilerle tanıştırmak, böylece de öğrencilerini daha verimli ve güncel bilgilerle yetiştirmelerini sağlamak" olarak özetlerken, sanayi ve okullar arasındaki bu tür iş birliklerinin her zaman iki taraf içinde verimli olduğunu ifade etti.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ise konuşmasında, eğitimin yaşam boyu sürekli devam ettiğinin altını çizdi. "Bu nedenle bu projeyi ilk günden beri destekliyorum" diyerek devam eden Gülsar, "Öğretmenlerimiz, her ne kadar okullarından donanımlı birer eğitici olarak mezun olsalar da sanayinin içinde edinecekleri deneyim, vazgeçilmezdir. Çünkü burada edinilen deneyimler, etkin olarak öğrencilerimize aktarılır ve öğrencilerimiz de sanayide karşılaşacakları makine ve sistemler hakkında önceden bilgilendirilmiş olurlar" sözleriyle projenin önemini ısrarla vurguladı.

Bosch Sanayi ve Ticaret AŞ  Eğitim ve Gelişim Bölümü Yöneticisi Şahigan Gurbet de, sertifika töreninde aktardığı bilgi notlarında, 5 yılın ardından projenin memnuniyet oranının yüzde 90 seviyesine ulaştığını, bu başarının nedenlerinden birinin de Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin sahip olduğu teknoloji seviyesi olduğunu ifade etti. 


 


İlginizi çekebilir...

İzmir Doğalgaz Sertifikalı Firmalarla Bir Araya Geldi

İzmir Doğalgaz düzenlediği toplantıda, yeni başlatacağı iç tesisat uygulamalarıyla ilgili olarak yetkili iç tesisat firmalarına bilgi verdi. 2018 yılı...
12 Nisan 2019 Cuma / 14:12

DOSİDER Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan:"Doğalgaz Sektörü Ekosisteminin Bir Parçası Olduk"

DOSİDER, adı üstünde doğalgaz ile çalışan cihazları ve ilgili ekipmanları üreten, ithal eden ve sağlıklı bir şekilde piyasaya süren firmaların bir ara...
11 Nisan 2019 Perşembe / 09:57

Mesut Eren'i Sonsuzluğa Uğurluyoruz

Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Birliği kurucu üyelerinden, Erensan Şirketler Grubu kurucusu, KBSB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Eren'in babası, Mak...
9 Nisan 2019 Salı / 16:27

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.