E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Erzingaz Genel Müdürü Gürkan Odabaşı: “Gaz Arzı Sağladığımız 18 Bin Konut Sayısını 20 Bin Konuta Çıkaracağız”

Erzingaz Genel Müdürü Gürkan Odabaşı: “Gaz Arzı Sağladığımız 18 Bin Konut Sayısını 20 Bin Konuta Çıkaracağız”

11 Ekim 2012 Perşembe | ARAŞTIRMA
173. Sayı (EYLÜL 2012)
181 kez okundu

Erzingaz Doğal Gaz Dağıtım A.Ş., 4 Ağustos 2006 tarihinde lisans alarak lisans bölgesi olan Erzincan Belediyesi mücavir alan sınırları içindeki Ebölgede çalışmalarına başlamıştır. Kente Kasım 2007 tarihinde doğalgaz verilmeye başlanmıştır. 
 
Erzingaz Satış Temsilcileri, düzenli olarak yatırım kapsamında bulunan mahallelerde kapı çalışması yaparak, doğalgaz ve varsa kampanyalar hakkında Erzincanlılar’ı bilgilendirmektedir. Ayrıca; mahalle, site ve apartman toplantılarına iştirak edilerek doğalgaza geçiş süreci anlatılmaktadır. 
 
Bu yıl hedeflenen aboneye ulaşabilmek amacı ile “Ekonomik Fırsat Kampanyası” başlatarak abone bağlantı bedelini 6, güvence bedelini 3 taksitle ödeme imkanı sağladık. Ayrıca yatırım yapılacak mahallerde bilgilendirme toplantıları düzenleyerek gerek doğalgaz kullanımı hakkında gerekse de abonelik süreci hakkında vatandaşlarımızı bilgilendirdik. Her dairenin önüne bıraktığımız kapı kitleri ile de hem doğalgaz, hem de kampanya hakkında bilgilendirme yaptık. Kampanyalarımızın zamanlaması ve koşulları; yatırım programlarının açıklanması, mevsimsel hareketlilik gibi kriterlere bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. 
 
Abone olmak isteyenlere kolaylık sağlamak için hem abone bağlantı bedelinde hem de güvence bedelinde anlaşmalı bankaların kredi kartları üzerinden taksitlendirme yapıyoruz. Kampanyalarımız hakkında bilgi almak isteyenler web sitemiz veya İletişim Merkezimiz üzerinden de bilgi alarak, abone merkezimize gelip abonelik işlemlerini kampanyalarımızdan faydalanarak gerçekleştirebiliyorlar. 
 
2011 yılı sonuna kadar 18 bin konutun önüne doğalgaz arzı sağlamış bulunmaktayız. Şu an itibariyle 12 bin 500 kullanıcıya ulaşarak doğalgaz konforuyla tanıştırdık. 2012 yılında yaklaşık 100 km yatırım öngörülerek bunun sonucunda ulaşacağımız konut sayısını 20 binin üzerine çıkarmış olacağız. Şehrimizde; 2011 yılı sonu itibari ile 18 milyon m³’lük bir doğalgaz tüketimi söz konusudur. 
 
Şirketimiz yaklaşık olarak 12 bin adet iç tesisata onay vermiş ve gaz arzı sağlamıştır. Bu sayının bu yılki yatırım planından sonra 18 bin olması hedeflenmektedir. Şu anda, sertifika başvurusunda bulunup Sertifikalı Firma olarak faaliyet gösteren 12 adet iç tesisat firması bulunmaktadır.
 
Bilgi Teknolojileri Altyapısı ile Hızlı Çözüm
Hizmet yönü ağırlıklı bir sektörde faaliyet gösterdiğimiz için; en hassas olduğumuz konu talep ve şikayetlere yaptığımız geri bildirimler. Bu süreçte daha iyi hizmet verebilmek amacıyla çok kısa süre önce 444 8 429 nolu iletişim merkezimizi devreye aldık. Abonelerimiz bu çağrı merkezini aradığında fatura borcundan proje onayına kadar birçok konuda bilgi sahibi olabilmekte. 
 
Ayrıca internet sitemizde yer alan iletişim alanına yazılan talepler ve şikayetler ilgili birimler tarafından en kısa zamanda değerlendirilerek yine abonemize e-posta ve telefon yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır. 
 
İnternet sitemizde yer alan ‘İletişim Formu’ sayesinde mevcut ve potansiyel abonelerimizin sorularına ve taleplerine çok kısa sürede e-posta yoluyla cevap verebilmekteyiz. 
G
Ayrıca SMS ile borç bildirme servisimiz sayesinde, abonelerimize vadesi geçmiş fatura tutarlarını bildirebiliyoruz. Bunlara ek olarak iletişim merkezimiz canlı destek sağlayarak abonelerimizin yaşadıkları problemleri hızlıca çözümlüyor veya sorularını anında cevaplayabiliyor.
 
Abone ve faturalama sitemimizde bilgi işlem birimi tarafından sürekli olarak yenilenme söz konusudur. 
 
Ayrıca internet sitemizde online işlemler kısmında borç sorgulamadan mahalle ve sokakta bulunan hatlara kadar bir çok işlem abonelerimizin hizmetine sunulmuştur. Ayrıca satış ofisimizde sunduğumuz görsel yayınla hem güvenli doğalgaz kullanımı hakkında hem de ülkenin ve sektörün güncel gelişmelerinden abonelerimizin haberdar olmasını sağlıyoruz. 
 
İç tesisat şirketlerimize sunduğumuz imkanlar dahilinde, proje onayları online olarak yapılabilmekte ve bu şekilde abonelerimize daha hızlı cevap verebilmekteyiz. Buna ek olarak, web sitemizde online işlemler bölümünde yer alan ve sertifikalı tesisatçı şirketlerimiz için hazırladığımız ‘Interaktif İşlemler’ bölümünden kendileri ile ilgili en güncel bilgiyi görüntüleyebilmekte ve sorgulama yapabilmekteler.
 
Sektör Sorunları
Kalifiye eleman bir çok sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzde de yeterli değildir. 
 
Tesisatçı şirketlerimizi bu konuda biraz daha rahatlatmak için belirli dönemlerde UGETAM A.Ş. ile şirketleri bir araya getirerek şehrimizde belgelendirme eğitimleri yapılmasını sağladık. 
 
Dağıtım şirketleri, faaliyette bulundukları şehirlerde, hassas dengelerle çalışmaktadırlar. Halk-yerel yönetimler ve yatırım maliyetleri arasında denge kurulması zaman zaman zorlaşabilmektedir. 
 
Fikirbirliği, uyum ve anlayış olduğu takdirde çözüm sağlanacaktır.  Biz de Erzingaz olarak halk-yerel yönetimler-basın ve yayın kuruluşları ile sürekli irtibat halindeyiz, bu iletişim sayesinde ortak bir akıl ile hareket edip, Erzincan için en iyi olanı hayata geçirmeye çalışıyoruz.

 


İlginizi çekebilir...

Şehir Doğalgaz Dağıtım Şirketlerimizde Güncel Doğalgaz Birim Fiyatları

BOTAŞ'ın Doğalgaz Toptan Satış Fiyat Tarifesi'nde son bir yıllık dönemde (Haziran 2019-Temmuz 2018) gerçekleşmiş olan fiyat değişiklikleri son...
18 Haziran 2019 Salı

Nisan 2019 Tarihinde Şehirlerdeki Doğalgaz Birim Fiyatları Ne Oldu, Nasıl Değişti?

Şehirlerdeki doğalgaz birim fiyatlarını belirleyen sistem kullanım bedelleri ve çeşitli tarihlere göre değişim oranları, BOTAŞ satış fiyatları ve aylı...
20 Mayıs 2019 Pazartesi

Şubat 2019 Tarihinde Şehirlerdeki Doğalgaz Birim Fiyatları Ne Oldu, Nasıl Değişti?

Şehirlerdeki doğalgaz birim fiyatlarını belirleyen sistem kullanım bedelleri ve çeşitli tarihlere göre değişim oranları, BOTAŞ satış fiyatları ve aylı...
21 Şubat 2019 Perşembe

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.