E-Dergi Oku 
COPA

DemirDöküm Tedarikçileriyle Buluştu

DemirDöküm Tedarikçileriyle Buluştu

24 Ağustos 2011 | HABERLER
164. Sayı (TEMMUZ)
484 kez okundu

Türkiye’nin ısıtma soğutma sektöründeki lider markası DemirDöküm, Türkiye genelindeki tedarikçileriyle bir araya geldi. DemirDöküm’ün stratejik ortakları olan tedarikçileriyle bir araya gelerek şirketteki gelişmelerin, hedeflerin ve planların paylaşıldığı toplantı 6 – 7 Mayıs tarihlerinde Güral Otel - Sapanca’da gerçekleştirildi. İş dışında biraraya gelip hem iş stresini atmak hem de iletişimi arttırmak için yapılan bu organizasyona 110 firmadan toplam 160 kişi katıldı. 
 
Toplantıya, Vaillant Group Satın Alma Direktörü Prof. Dr. Friedhelm Schlösser, DemirDöküm Yönetim Kurulu Başkanı Christoph M. Grosser, DemirDöküm Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Ercek, DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Semih Şenol ve DemirDöküm Satın Alma ve Tedarik Zincirinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Zeki Kalaycılar katıldı.
 
DEMIRDOKUM6 Mayıs’ta yapılan ve yarım gün boyunca süren toplantıda, Dünya ve Türkiye ekonomisinin durum değerlendirmesi yapılarak, kriz sonrası global ve sektörel gelişmeler hakkında bilgi verildi. Ayrıca Vaillant Group birleşmesi sonrası yaşanan gelişmeler, yatırımlar ve DemirDöküm’ün pazardaki yeni kurumsal kimlik yapılanması konusunda sunumlar yapıldı. 
 
Prof. Dr. Schlösser yaptığı konuşmada Vaillant Group Satın Alma Stratejileri konusunda bilgi verdi. Zeki Kalaycılar ise DemirDöküm’ün yeni tedarikçi yapılanması ve stratejileri konusunda bir konuşma yaparak sözlerine şöyle devam etti: “Direk malzeme satın alma ciromuzun yüzde 70’i yerli tedarikçilerden yapılmaktadır. Hedefimiz bu rakamı daha da yukarı çekmektir. 2011’de hayata geçireceğimiz tedarikçi ödül sistemi ile kalite, sevkiyat, satın alma ve ar-ge kriterlerine göre en iyi değerlere ulaşan firmalar, eğitim, yurt dışı fabrika gezileri ve yalın üretim çalıştayları ile ödüllendirilecektir. Ayrıca Mayıs 2011 itibarı ile DemirDöküm şikayet yönetimi sistemine tedarikçilerin de dahil edilmesiyle, şeffaflık ve iletişimi ön plana çıkaran bir strateji izlenmektedir.”
 
Semih Şenol ise yaptığı konuşmada, Eylül 2010 tarihinde başlanan üretim tesislerindeki yeniden yapılanma çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bu tarihten Nisan 2011’e kadar şirketin her kademesinden çalışanların katıldığı çalıştaylarla da desteklenen bu süreçte, proseslerin en üst düzey kalite ve verimliliğin güvence altına almasının yanı sıra, değişen pazar şartlarına en hızlı ve esnek bir şekilde cevap vermek üzere tanımlandığını ifade etti. Bu dönüşüm programı çerçevesinde Türk pazarının tartışmasız lideri DemirDöküm’ün Vaillant Group’un en önemli üretim merkezlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini kaydeden Şenol, ayrıca 3 yıl içinde Vaillant Group’un DemirDöküm’e 726 milyon TL yatırım yaptığını ve bu yatırımın sektörde bu kadar kısa sürede yapılan en büyük yatırım olduğunu vurguladı. Toplantı sonunda, 30 yılın üzerinde DemirDöküm ile çalışan tedarikçilere verilen onur ödüllerinin yanında, kalite, performans, stratejik işbirliği dalında da ödüller sunuldu. Toplantı sonrasında Sibel Tüzün’ün sahne aldığı gala gecesinde misafirler keyifli saatler geçirdiler. 7 Mayıs’ ta tüm gün boyunca yapılan ve ekip çalışmasının öneminin vurgulandığı “Mutfaktayız” yarışması ile misafirler dopdolu bir gün geçirdiler.

 


İlginizi çekebilir...

İGDAŞ'a Social Media Awards Turkey'den Bronz Ödül!

SMAT2020'de, 'Enerji Sektörü' kategorisinde Bronz Ödül'ün sahibi İGDAŞ oldu....
23 Ekim 2020

Bursagaz, Uludağ'ı Doğalgazla Buluşturdu

Bursagaz, kış turizminin önemli merkezi Uludağ'ı doğal gazla buluşturdu ...
22 Ekim 2020

Chillventa eSpecial Başarıyla Tamamlandı

Uluslararası soğutma, klima, havalandırma ve ısı pompası sektörü etkileyici sunumlar, yeni ürünler ve yoğun etkileşimlerle dolu üç günü tamamladı....
20 Ekim 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.