E-Dergi Oku 
COPA

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan:“Kombinin Düğmesine Basınca Bütün Dairede Sıcak Su Var ve Bütün Daire Isınıyor”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan:“Kombinin Düğmesine Basınca Bütün Dairede Sıcak Su Var ve Bütün Daire Isınıyor”

23 Ağustos 2011 | HABERLER
164. Sayı (TEMMUZ)
553 kez okundu

GUNCELBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları kapsamında Şanlıurfa’nın Topçu Meydanı’nda düzenlenen mitingde halka seslendi. Yaklaşık 45 bin kişinin izlediği mitingde konuşan Başbakan Erdoğan, doğalgazın kömürle karşılaştırıldığında kullanım kolaylığı açısından ve oturulan evin her odasının ısıtılabilmesi bakımından çok üstün olduğunu belirterek doğalgaz getirdikleri il sayısının 69’a ulaştığını söyledi. Kömür sobası yerine kullanılan doğalgazlı kombinin kolayca çalıştırılıp istenilen sıcaklıkta ısınma sağladığına ve ayrıca şofben, termosifon gibi çeşitli sıcak kullanım suyu temini için gerekli olan cihazlara da artık ihtiyaç kalmadığına değinen Erdoğan, doğalgaz sayesinde herkesin modern bir yaşama kavuştuğunu ifade etti. Erdoğan kısa dönem içinde Türkiye’nin hemen hemen tüm illerine doğalgazın ulaşmasını sağladıkları için çok mutlu olduğunu da belirtti. Erdoğan’ın konuşmasından bazı kesitler şöyle: 
 
“Şanlıurfa Büyükşehir Statüsüne Kavuşacak”
“Şanlıurfa’yı 12 Haziran seçimlerinden sonra büyükşehir statüsüne kavuşturuyoruz. Seçimden sonra çıkaracağımız bir yasa ile nüfusu 750 bini geçen illerimiz büyükşehir statüsüne kavuşacak. Bunlardan biri de Şanlıurfa. Mülki sınırlar dediğimiz; Şanlıurfa’nın bütün ilçelerini kapsayacak şekilde Şanlıurfa büyükşehir oluyor. Yerel hizmetler çok daha güzel olacak ve süratle kentsel dönüşümler, değişimler yapacağız”. 
 
“Enerji, Ulaştırma ve Tarım Yatırımları Devam Ediyor”
“SODES projelerimiz yaygınlaştırılarak devam edecek. Ulaştırma, özelikle de tarım ve enerji noktasındaki yatırımlarımız da hızla devam ediyor. Yatırımın önündeki engeller kalkıyor. Türkiye büyüdükçe Şanlıurfa’nın üretimine yansıyor, Şanlıurfa’nın her bir ilçesinin sorunlarını tek tek biliyoruz ve bunları da etap etap çözüyoruz, çözeceğiz.”
 
“Doğalgazlı İl Sayısı 69’a Ulaştı”
“Şanlıurfa’ya doğalgazı getirdik. Ondan önce ne yapıyorduk, nasıl ısınıyorduk?  Benim hanım kardeşim koskoca apartmanın üst katından bodruma iniyordu ve oradan kömürü üst kata çıkartıyordu. Sonra sobayı bir odaya kuruyorsunuz ve sadece bir oda ısınıyor, bilemedin 2 oda. O yakıtın pisliği, kokusu, bunlar ne çileler... Fakat şimdi kombinin düğmesine basınca, bütün dairede sıcak su var ve bütün daire ısınıyor. Peki benim Ayşe kardeşim, Fatma ablam bu modern yaşama layık değil miydi? Bu çileyi niye çektirdiler bize böyle? Doğalgaz 9 ilde vardı, şimdi 69 ilde var. İşte biz sizin hizmetkarınızız. Sizin mutluluğunuzu, refahınızı, huzurunuzu gördükçe daha da mutlu oluyoruz”.
 
“Dünyanın 5. Büyük Su İletim Tüneli ve Açık İletim Kanalı İnşaatı Sürüyor”
“Devlet Su İşleri olarak Şanlıurfa’ya 2 Milyar liralık yatırım yaptık. 9 sulama ve 3 adet taşkın koruma tesisi inşa ettik. 455 bin dekar tarım arazisini sulayacak Bozova pompa sulaması projesi kapsamında 87 bin dekarlık bölümü sulamaya açtık. Geri kalan kısmı sulayacak olan ana kanal inşaatlarına başladık. 28 bin dekar alanı sulayacak olan, Buğday Höyük pompa sulamasının inşaatına devam ediyoruz.  Bu sene içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. 162 bin dekar alanı sulayacak olan Bozova pompa sulaması üçüncü kısım inşaatının da bu sene içerisinde ihalesini gerçekleştireceğiz. Suruç Ovası pompa sulaması projesi kapsamında 950 bin dekar tarım arazisi basınçlı boru sulama şebekesiyle, yağmurlama ve damlama sistemiyle sulanacak. Proje kapsamındaki dünyanın 5. büyük su iletim tüneli ve açık iletim kanalı ile ana kanal inşaatlarına devam ediyoruz”.

 


İlginizi çekebilir...

İGDAŞ'a Social Media Awards Turkey'den Bronz Ödül!

SMAT2020'de, 'Enerji Sektörü' kategorisinde Bronz Ödül'ün sahibi İGDAŞ oldu....
23 Ekim 2020

Bursagaz, Uludağ'ı Doğalgazla Buluşturdu

Bursagaz, kış turizminin önemli merkezi Uludağ'ı doğal gazla buluşturdu ...
22 Ekim 2020

Chillventa eSpecial Başarıyla Tamamlandı

Uluslararası soğutma, klima, havalandırma ve ısı pompası sektörü etkileyici sunumlar, yeni ürünler ve yoğun etkileşimlerle dolu üç günü tamamladı....
20 Ekim 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.