E-Dergi Oku 
COPA

Teskon+SODEX 2011 Kongresi ve Fuarı 10. Kez Kapılarını Açtı

Teskon+SODEX 2011 Kongresi ve Fuarı 10. Kez Kapılarını Açtı

13 Mayıs 2011 | HABERLER
163. Sayı (80)
494 kez okundu

TMMOB Makina Mühendisleri Odası’nın (MMO) onuncusunu düzenlediği X. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi (Teskon), 13 Nisan 2011 Çarşamba günü İzmir’de MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezinde başladı. Dört gün süren kongrenin ana teması “Enerji: Dünden Daha Az” olarak belirlendi.
 
Tesisat sektörünü 18 yıldır buluşturan ve dört gün süren kongre boyunca 13 bilimsel-teknik oturum, kurslar, çalıştaylar, dört büyük sempozyum ile büyük-küçük altı sempozyum ve seminer, bir panel, teknik gezi ve sosyal etkinlikler düzenlendi. Teskon organizasyonlarına düzenleme, yürütme kurullarında, bildiri sunarak, etkinlik yöneterek ve sekreteryada 10 kongredir sürekli görev alanlara teşekkür plaketleri verildi. 
 
Teskon+SODEX 2011 Kongresi ve Fuarı 10. Kez Kapılarını Açtı Teskon+Sodex Fuarına ısıtma, soğutma, havalandırma, yalıtım, doğalgaz, jeotermal, güneş enerjisi alanlarında ürün ve hizmet üreten 100’den fazla firma katıldı. 16 Nisan akşamına kadar süren kongre ve fuarda 2 bine yakın delege 20 bini aşkın ziyaretçi yer aldı. Açılışta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, MMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özsakarya, Kongre Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arısoy, SODEX Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Murat Demirtaş, MMO Başkanı Ali Ekber Çakar, TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı ve Destekleyen sektör dernekleri adına Türk Tesisat Mühendisleri Derneği Başkanı Gürkan Arı birer konuşma yaptılar. Açılışa İYTE Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden, Meslek Odalarının ve sektör derneklerinin başkan ve temsilcileri ile çok sayıda delege ve davetliler katıldı. Teskon 2011 Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arısoy: “Teskon’un bir şölen, bir kutlama olması hedeflenmişti. Bu hedefe ulaştığımızı düşünüyorum. Dolu dolu 4 gün geçirdik. Rekor düzeyde etkinliğimiz, katılım oldu, rekor düzeyde sunum yapıldı. Çalıştay gibi yeni formatlar denendi. Kurslarda hem sayı olarak ve hem katılım olarak rekor kırıldı” dedi.  Kongrenin 4 gün boyunca aynı anda 11 salonda 158 konu başlığının tartışıldığı dev bir organizasyon olduğunu belirten Arısoy, Kongre kapsamında 5 sempozyum, 7 seminer, 16 kurs, bir panel, 3 sabah toplantısı, 4 atölye çalışması, 3 teknik gezi, bir kültürel gezi, 2 kokteyl ve bir konser düzenleneceğini belirten Arısoy, Teskon’un, ülkemizde örnek bir organizasyon modeli, gerçek bir marka olduğunu vurguladı. 
 
Etkinlik boyunca sektörün pek çok sorununun tartışıldığını söyleyen Arısoy, şunları kaydetti: “Ama binaların enerji performansı yönetmeliği ve onun çıktısı olan BEP-TR 10. Teskon’a damgasını vurdu. Davetli konuşmacımızın sunumu BEP-TR konusundaki tartışmalara ciddi bir açılım getirdi. Soğutma Sempozyumu, Binalarda Enerji Performansı Sempozyumu ve Bina Fiziği Sempozyumu geniş katılımla ve üst seviyedeki bilgi aktarımlarıyla çok başarılı oldu. Özellikle son iki sempozyumumuzda mimar ve diğer disiplinlerden mühendis arkadaşlarımızın katılımı, yıllardır özlenen işbirliğinin ve ortak duruşun sergilenmesi açısından sevindiriciydi. Bilimsel ve Teknik oturumlarımızda, Termodinamik Sempozyumumuzda, İç Hava Kalitesi Sempozyumumuzda CFD analizleri dahil bilimsel çok değerli araştırma ürünleri sunuldu. Yine teknik oturumlarımızda Jeotermal Seminerimizde, Bacalar Seminerimizde teknolojik gelişmeler ve çözümler anlatıldı.”

 


İlginizi çekebilir...

Viessmann'a Covid-19 Güvenli Üretim Sertifikası

Viessmann Manisa fabrikaları, almış olduğu önlemlerle, TSE tarafından Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme şartlarını yerine ge...
24 Eylül 2020

ZeroBuild'20 Programı

ZeroBuild'20 23 Eylül Çarşamba günü başlıyor....
22 Eylül 2020

"2. Kentsel Dönüşüm Dönemi, Ekonomiye Can Suyu Olur"

Belirlenen yeni tarihi ile 01-04 Nisan 2021'de kapılarını açmaya hazırlanan Yapı Fuarı '' TurkeyBuild İstanbul, 43 yıldır sektöre katkı su...
11 Eylül 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.