E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Türkiye LOTUS Kombi'yi sevdi

Türkiye LOTUS Kombi'yi sevdi

15 Aralık 2014 | HABERLER
7.635 kez okundu

İngiltere merkezli ısıtma sistemleri devi Ideal Stelrad Group (ISG)’un Türk ailesinin ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirdiği  LOTUS Hermetik Kombi son kullanıcıdan kısa zamanda yoğun ilgi gördü. LOTUS, Türkiye’ye özel üretimin yanı sıra Termo Teknik Yetkili Servisleri’nin güvencesi altında sunuluyor.

Türkiye’deki geniş ailelerin kullanım alışkanlıkları dikkate alınarak, yüksek kalite prensibi ile tasarlanan  ve  Kraliçe (The Queen’s Award) ödüllü  Ideal Heating fabrikasında üretilen LOTUS Hermetik Kombi, kullanışlı ve sağlam yapısı, tasarrufu destekleyen cihaz içi izolasyonu ve gelişmiş emniyet özellikleri ile maksimum konfor sağlıyor.

Termo Teknik Yurtiçi Satış ve Pazarlama Koordinatörü Erol Porsemay; LOTUS Hermetik Kombi’nin geçtiğimiz Eylül ayında kullanıcının beğenisine sunulduğunu ve çok kısa sürede Türkiye’nin her yerinde yüksek talep görmeye başladığını belirterek şunları söyledi:

“Türk Ailesi’nin ihtiyaçları  analiz edilerek uzun bir Ar-Ge süreci sonunda tasarlanan ve ileri teknoloji ile üretilen LOTUS Kombi’nin gördüğü yoğun ilgiden dolayı mutluluk ve gurur duyuyoruz. Aileler; bol sıcak su ihtiyacını kesintisiz sağlayan, kullanımı kolay, yüksek verimli, tasarruflu, kaliteli LOTUS’u severek kullanıyor ve tavsiye ediyor.   24 ve 28 kW’lık kapasitelere sahip iki farklı model seçeneği ile piyasaya sunduğumuz LOTUS Kombi, sınıfının en yüksek enerji verimi olan 3 yıldız enerji verimine sahip.  Termo Teknik olarak LOTUS’u Türkiye çapına yayılmış, sayısı 140’a varan Termo Teknik Yetkili Servisi ile destekliyoruz ve talebin giderek artacağını tahmin ediyoruz”.

İki Farklı Model Seçeneği

LOTUS, Termo Teknik’in Ideal Stelrad Group laboratuvarlarında uzun ve detaylı bir Ar-Ge sonucunda, konvansiyonel kombilerdeki temel ve anahtar ihtiyaçlar gözetilerek, yüksek parça kalitesi prensibi ile geliştirildi. Doğalgaz ile çalışan konvansiyonel kombi LOTUS,  yüksek verimi ile  düşük yakıt tüketimi hedefliyor.  24 kW ve 28 kW kapasite tercihleri ile farklı ısınma ihtiyaçlarını karşılayan LOTUS kombiler, pazarda fark yaratacak birçok özelliğe sahip.

 

Sınıfının En Yüksek Enerji Verimi Yıldızına Sahip

92/42 CEE standartlarına göre yapılan test sonuçlarına göre LOTUS, konvansiyonel kombilerin elde edebileceği en yüksek verim sınıfı olan 3 yıldız verim sınıfına sahip.

Bunun yanında ısıtma ve sıcak su kapasitesi ihtiyaç doğrultusunda ayarlayarak gereğinden fazla enerji tüketimini de engelleyerek tüketiciye benzersiz bir tasarruf deneyimi sunuyor.

Isıtma devresinde 30-85°C çalışma sıcaklık aralığı sayesinde, düşük sıcaklıklarda kullanılarak mevsim geçişlerinde bile daha düşük gaz tüketimine olanak veren LOTUS, yerden ısıtmaya da uygun olarak tasarlandı.

Maksimum ısıtma kapasitesi, yetkili servis tarafından ayarlanabilen Lotus küçük mekanlarda belirli kapasite aralığında çalışıp tasarruf sağlıyor.

Tasarrufu Destekleyen Cihaz içi İzolasyon

LOTUS’un yanma odasının dizaynına uygun tasarlanan izolasyon, cihaz içindeki ısı kaybını engelleyerek yakıt tasarrufu sağlıyor. Dijital ekranlı kumanda paneli sayesinde kalorifer gidiş suyu sıcaklığı ile kullanım suyu sıcaklığı kontrol edilebiliyor ve arıza durumunda arıza kodları ile ekranda kolayca takip edilebiliyor.

Tam 16 Emniyet Özelliği ile Aile Kullanımına Uygun Tasarım

LOTUS, uzun geliştirme süreci içerisinde en çok önem verilen özelliklerden biri olan 16 adet emniyet özelliği sayesinde aile kullanımına en uygun şekilde tasarlandı:

1. Düşük Su Basıncı Emniyeti: Kapalı devre radyatör sistemindeki su basıncının 0,8 bar altına düşmesi durumunda cihaz kendini otomatik olarak devre dışı bırakır.

2. Yüksek Su Basıncı Emniyeti: Kapalı devre radyatör sistemindeki su basıncının 3 bar üstüne çıkması durumunda oluşan fazla basıncı emniyet ventilinden tahliye edilir. İstem dışı basınçtan cihazı ve sistemi korur.

3. Alev Kontrolü: Yanma odasında alev oluşmadığı veya oluşan alevin hissedilmediği durumlarda cihaz kendini otomatik olarak devre dışı bırakır.

4. Kullanım Suyu Sıcaklık Kontrolü: Kullanım suyu 35-65°C aralıklarında tercihe bağlı olarak kontrol edilebilir.

5. Kalorifer Suyu Sıcaklık Kontrolü: Kalorifer suyu 30-85°C aralıklarında tercih ve sistem ihtiyacına göre kontrol edilebilir.

6. Aşırı Isınma Emniyeti: Sistem suyunun sıcaklığı (Isıtma NTC) üzerinde 87°C’nin üzerinde ve 95°C  (limit termostat) üzerine çıkınca devreye girer ve cihazı durdurur.

7. Otomatik Hava Alma Prüjörü: Pompa üzerinde bulunan otomatik hava prüjörü sayesinde sistem içerisinde oluşacak hava otomatik olarak dışarı atılır.

8. EMC Filtre: Lotus kombi manyetik alanlardan etkilenmez ve bu özelliği ile birçok alanda kullanım imkanı sunar.

9. Pompa Blokaj Sistemi: Pompanın 24 saat çalışmadığı durumlarda, her 24 saate bir kez 5 saniye boyunca çalışarak pompanın sıkışmasını engeller.

10. Üç Yollu Vana Blokaj Sistemi: Üç yollu vananın 24 saat çalışmadığı durumlarda, her 24 saate bir devreye girerek vananın yönünü değiştirme ve tekrar eski posizyonuna getirme yoluyla vananın sıkışmasını engeller.

11. Atık Gaz Tahliye Emniyeti: Hava basınç anahtarı sayesinde ayarlı hava sinyali dışında çalışmaz.

12. Genleşme Tankı: 7 litrelik genleşme tankı, kalorifer suyunun genleşmesini karşılayarak sistemi korur.

13. Don Koruması: Su sıcaklığının 5°C‘nin altına düşmesi durumunda suyu 15°C’ye kadar ısıtır ve sistemi korur.

14. Donmuş Sistem Koruması: Sistem sıcaklığı ilk çalıştırmada elektrik verildiğinde -1 derece altında hissedildiğinde cihaz arıza uyarısı verir.

15. By Pass Sistemi: Sirkülasyonun durduğu veya olmadığı durumlarda bypass sistemi devreye girerek cihazın aşırı ısınıp zarar görmesini engeller. Bu özellik aynı zamanda radyatörler üzerinde termostatik vana kullanmasını da destekler.

16. Düşük Voltaj Koruması: Şebeke voltajı 165V (±10V) olması durumunda cihaz arıza durumuna geçer. Bu özellik, cihazın değişken voltajlı elektrik güçlerinde kendini ve sistemi koruması için geliştirilmiştir.

Kullanışlı Boyutlar

Küçük daha az yer kaplayan yapısı ile Lotus, tüketiciye kullanım alanı ve estetik görünüm açısından avantaj sağlıyor.

LOTUS, 336(D) x 395(G) x 700(Y) mm. ölçüleri ile her alanda sorunsuzca monte edilebilecek şekilde tasarlandı.

Güçlü Aksesuar Seçenekleri

LOTUS, Siemens oda termostatları mükemmel bir uyum ile çalışmaktadır. Seçilen aksesuar tipine göre LOTUS’un uzaktan kontrol edilmesi ve sıcaklığın değiştirilmesi mümkündür. Kullanıcı tercihleri doğrultusunda belirlenebilen çalışma saatleri, kullanımı ve tasarrufu kolaylaştırır.

Siemens oda termostatları, istenildiğinde bulunulan mekandan kombinin yanına gitmeden ortam sıcaklığını kontrol edebilme imkanı sunar. Kullanıcısına ihtiyaçları doğrultusunda haftanın belirli gün veya saatlerinde kombisini çalıştırma imkanı veren termostatlar, kullanım konforunu ve verimliliği en üst düzeye taşır. İhtiyaç duyulmayan zamanlarda cihazın durmasını veya alev boyunun kısılmasını sağlaması sayesinde gereksiz doğalgaz tüketiminin önüne geçilerek, yakıttan tasarruf sağlar.


 


İlginizi çekebilir...

Coşkunöz Holding, 2020 Yılında Yatırımlarına Hız Kazandırıyor

Otomotiv, savunma, havacılık, enerji, çevre teknolojileri, bilişim ve lojistik sektörlerinde 12 şirketle faaliyet gösteren Coşkunöz Holding, 2019 yılı...
17 Şubat 2020

Vaillant Group Türkiye'nin Eğitim Faaliyetleri 2019 Yılında Tüm Hızıyla Sürdü

Vaillant Group Türkiye, 2019 yılında 24 ilde toplam 2.450 iş ortağına eğitim verdi....
5 Şubat 2020

Demokrat Makina Mühendisleri MMO İstanbul Şube Yönetimi Adaylarını Açıkladı

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'nden Demokrat Makina Mühendisleri, 34. Dönem Yönetim Kurulu adaylarını açıkladı....
10 Ocak 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.