E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Optimum Isıtma Çözümleri A.Ş. Genel Müdürü Zafer Sağlam: 'Türkiye Brülör Pazarında Zirveyi Hedefliyoruz'

Optimum Isıtma Çözümleri A.Ş. Genel Müdürü Zafer Sağlam: 'Türkiye Brülör Pazarında Zirveyi Hedefliyoruz'

13 Aralık 2017 Çarşamba | SÖYLEŞİ
1.329 kez okundu

Brülör pazarının en iyi bilinen markalarından biri olan İtalyan Ecoflam markasının Türkiye distribitörlüğünü yapan Optimum Isıtma çözümleri A.Ş., pazarda zirveyi hedefliyor. “Amacımız 2 yıl içerisinde Ecoflam markasıyla birlikte Türkiye brülör pazarında ilk 3 içerisinde yer almak” diyen Optimum Isıtma Çözümleri A.Ş. Genel Müdürü Zafer Sağlam şirketlerinin hedefleri hakkında bilgiler verirken bir sonraki adım olarak kendi üretimlerini yapmak istediklerini de belirtiyor.

FİRMANIZI TANITIR MISINIZ?

Optimum Isıtma Çözümleri A.Ş., isminden de anlaşılacağı üzere; ısıtma sektörünün niş bir ürün grubunda partnerlerine optimum çözümler sunmak amacıyla Haziran 2017’de kurulmuştur. İlk faaliyetimize ise 1 Ağustos 2017’de başladık. Firma çalışanları ve kurucuları kendi sektörümüzde yaklaşık 25 yıllık tecrübeye sahiptir. Türkiye’ye doğalgazın ilk geldiği yıllardan itibaren özellikle doğalgazlı ısıtma sistemleri ve brülör-yakma sistemleri tecrübemizin getirdiği vizyonla müşterilerimize hizmeti amaçladık.

FİRMANIZIN MARKA YAPILANMASINI VE YAPTIĞINIZ İŞ ORTAKLIKLARINI ANLATIR MISINIZ?

İlk işbirliğimiz dünyaca ünlü İtalyan Ecoflam brülör firması ile gerçekleşti. Ecoflam brülörlerinin Türkiye distribitörlüğünü aldık. Amacımız özellikle brülör yakma sistemlerinde pazarın en etkin oyuncularından biri olmak. Bu bağlamda, endüstriyel proses yakma sistemleri ve radyant ısıtma ürün gruplarında da işbirliği araştırmalarımız devam etmektedir. Hatta bir sonraki adımda ülke katma değerine daha fazla katkıda bulunabilmek için Optimum Isıtma marka çatısı altında kendi üretimimizi de yapmayı hedefliyoruz. Üretim hedefimizdeki amacımız sadece iç pazara yönelik olmayıp aynı zamanda Türkiye’den dünyaya çok kaliteli ürünler sunmak ve ülkemizden dünya markası çıkarabilmektir.

SEKTÖRE SUNACAĞINIZ FARKLI ÜRÜN, TEKNOLOJİ VEYA HİZMETLER NELER OLACAK?

Daha yeni bir firmayız ama arkamızda 25 yıllık tecrübemiz ve Ecoflam firmasının da 50 yıllık tecrübesi var. Ecoflam grubu kendi bünyesinde Ecoflam-Elco ve Cuenod olmak üzere 3 farklı marka brülör bulundurmaktadır. Dolayısı ile brülör sektöründe ciddi bir now-how’a sahip bir firma. Bu da bize şu andaki ürünlerin bile teknolojik üstünlük avantajlarını getiriyor. Devam eden süreçte müşteri ihtiyaçlarının değişimine bağlı olarak hem biz hem de Ecoflam firması ortak çalışarak, bakımı kolay (servis dostu ), çevreci ve yüksek verimli ürünlerle sektöre yenilikler getireceğiz.

PAZARDAKİ HEDEFLERİNİZ NELERDİR VE BU HEDEFLERİNİZİN NE KADARINA ULAŞTINIZ?

Ecoflam İtalya’da 2. büyük brülör üreticisi, dünyada ise 3. büyük üretici… Ancak Türkiye pazarında özellikle 2001 krizi ile o zamanki distribütörlerinin ekonomik sıkıntı yaşaması sebebiyle küçülmüşler ve pazar kaybetmişler. Bizim işbirliğimizin başlangıcına kadar da ciddi bir yapılanmayı gerçekleştirememişler. Optimum Isıtma Çözümleri A.Ş. olarak pazarı biliyor, müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha da iyi biliyoruz. Bu sebeple planlamamızı doğru yaptık ve ciddi bir proje yürütüyoruz. Amacımız 2 yıl içerisinde Ecoflam markasıyla birlikte Türkiye brülör pazarında ilk 3 içerisinde yer almak.  Bu projenin ilk adımı için 2017 yılı sonuna kadar daha mütevazi bir hedef belirlemiştik ve bu hedefe Kasım ayı sonu itibarı ile ulaştık.

SATIŞ VE SATIŞ SONRASI HİZMETLER YAPILANMANIZDAN DA BAHSEDER MİSİNİZ?

Öncelikle satış sonrası hizmetlerden bahsetmek istiyorum. Çünkü satış kanalının önünü açmak için güçlü bir satış sonrası hizmetler politikası yürütmek lazım. Biz satışa başlamadan, ilk ürünlerimizi getirmeden önce satış sonrası hizmetler ağımızı oluşturduk. Türkiye’nin her köşesinde hizmet verebilecek 75 adet yetkili servisimiz mevcuttur. Bu servislerin hepsi brülörü iyi bilen tecrübeli servislerdir. Bu servis alt yapısının yanında, sahaya giden her ürün için bir takip sistemimiz var ve ürünün ilk sevkiyatından itibaren, devreye alınması, arıza kayıtları sistemli bir şekilde takip edilmektedir.

SON OLARAK EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ NELERDİR?

Söylediğim gibi farklı bir vizyona sahibiz. Tekdüze faaliyeti (yani ürün getir, sat, tahsilat yap vb. gibi) sevmiyoruz. Tüm servislerimiz, tüm bayilerimiz, tüm makine imalatçı müşterilerimiz bizim partnerimizdir. Onları sadece müşteri olarak görmüyoruz. Biz onlarla birlikte varız; onlarla birlikte gelişmeliyiz. Hem onların gelişmelerine katkı sağlamalıyız hem de onlar bizim gelişmemize katkı sağlamalı. Tüm taraflarla güçlü, sürdürülebilir işbirlikleri kurmalıyız. Teknolojik olarak yerimizde durmamalı daima gelişim içerisinde olmalıyız.

 


 


İlginizi çekebilir...

"Yüksek Üretim ve İhracat Kapasitemizi Güçlendiren Yatırımlar Yapıyoruz"

Termo Teknik'teki son gelişmeler hakkında dergimize bilgiler aktaran Termo Teknik Türkiye Ticari Genel Müdürü M. Emin Kasan, 'Termo Teknik ola...
18 Haziran 2019 Salı

'Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar Ödülü' Sahibi Kayserigaz Yönetim Sistemleri Birim Yöneticisi Işıl Akkoç

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca, enerji sektöründe kadın istihdamını artırmak ve kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen 'Türki...
11 Nisan 2019 Perşembe

Baymak Ürün Grup Müdürü Rıdvan Öksüz: 'Kombi Pazarında Yaşanacak Düşüş Bir Geçiş Süreci Olacak'

Enerji Verimliliği Direktifi ve yoğuşmalı kombi pazarındaki beklentiler konusunda dergimize değerlendirmelerde bulunan Baymak Ürün Müdürü Rıdvan Öksüz...
17 Ekim 2018 Çarşamba

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.