E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

NOVATEL GENEL MÜDÜRÜ CEM ANKARA: 'DOĞALGAZ SEKTÖRÜNÜN İŞ VERİMLİLİĞİNİ ARTIRACAĞIZ'

NOVATEL GENEL MÜDÜRÜ CEM ANKARA: 'DOĞALGAZ SEKTÖRÜNÜN İŞ VERİMLİLİĞİNİ ARTIRACAĞIZ'

16 Ekim 2017 Pazartesi | SÖYLEŞİ
916 kez okundu


 

Kablosuz veri ve ses haberleşmesi çözümleri sunan Novatel, özellikle doğalgaz sektörü gibi geniş coğrafi alanda operasyon gerçekleştiren sektörlerin en büyük ihtiyaçlarından biri olan kaliteli ve güvenilir haberleşme ihtiyacına cevap veriyor. Dedike telsiz altyapısı gerektirmeyen, mobil şebekeler üzerinden telsiz haberleşmesi yapılmasını sağlayan TELSİZNET servisini müşterilerini sunduklarını söyleyen Novatel Genel Müdürü Cem Ankara, “TELSİZNET’in özellikle multimedya çözümleri, konumlandırma gibi özelliklerinin doğalgaz sektöründe iş verimliliğini arttıracağını düşünüyoruz” diyor.

 

 

FİRMANIZDAN BAHSEDEBİLİR MİSİNİZ?

Haberleşme sektörüne ürün ve çözümler sunan şirketimizi 1998 yılında kurduk. Novatel olarak kablosuz veri ve ses haberleşmesi çözümleri sunan bir şirket olarak anahtar teslim sistem altyapılarının yanı sıra tarafımızca kurularak işletilen altyapılar üzerinden de servis sağlıyoruz. Aynı zamanda BTK tarafından yetkilendirilmiş bir operatör olarak 14 ilde kurulu telsiz altyapılarıyla kullanıcılarımıza servis sunuyoruz. 2016 yılında piyasaya sunduğumuz dedike telsiz altyapısı gerektirmeyen, mobil şebekeler üzerinden telsiz haberleşmesi yapılmasını sağlayan TELSİZNET servisini müşterilerimize sunmaya başladık.

 

HİZMET ALANLARINIZ NELERDİR? KİMLERE HİZMET VERİYORSUNUZ?

Sahada mobil ekipleri olan ya da sahadan veri taşımak isteyen tüm kurumlar müşterilerimiz arasında yer alıyor. Elektrik, su ve doğalgaz şebeke işletmelerinin yanı sıra belediye, kamu güvenliği sağlayan kurumlar, inşaat, perakende, lojistik, sağlık, turizm, madencilik gibi çok sayıda sektöre hizmet veriyoruz.

 

Ses haberleşmesi sağlayan çözümlerin yanında; sahadan, yüksek hız ve band genişliğinde veri aktarımı sağlayan kablosuz geniş band çözümlerine uzanan zengin bir çözüm portföyüne sahibiz. Novatel olarak misyonumuz Elektronik Haberleşme sektöründe, kıt kaynak statüsünde olan frekansın etkin ve verimli kullanımına imkân sağlamak ve telsiz haberleşmesi alanında ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde yüksek (güncel) teknoloji kullanarak mümkün olan en verimli çözümleri Türkiye pazarına yüksek servis ve hizmet kalitesi ile sunmaktır. Bu bağlamda hizmet sunduğumuz sektör yelpazesi fazlasıyla geniş.

 

TÜRKİYE’NİN HANGİ BÖLGELERİNDE HİZMET VERİYORSUNUZ?

Bugüne kadar ülkemizin tüm bölgelerinde projeler tamamladık. Faaliyet alanlarımız genellikle müşterimiz konumundaki sektörlerin yatırım planları doğrultusunda şekilleniyor. Şirket genel merkezimiz İstanbul’da yerleşik; ayrıca Ankara’da bir ofisimiz bulunuyor.

 

SİZİ DİĞER FİRMALARDAN AYIRAN ÖZELLİKLER NELERDİR?

Kablosuz teknolojiler özel bir uzmanlık alanı. Özellikle geniş alan kapsama ve uzak mesafe erişim gerektiren kablosuz sistemler birçok dış etkene maruz kalan ve etkilenen sistemler. Bu sistemlerin tesis edilmesinde saha tecrübesi çok önemli bir etken; kâğıt üzerinde projelendirilen bir sistemin sahadaki performansı çok farklı çıkabiliyor. Bu nedenle şirketimizin 20 yıla yaklaşan saha tecrübesinin en önemli özelliklerimizden birisi olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

 

PİYASAYA SUNDUĞUNUZ YENİ NESİL HABERLEŞME SERVİSİ: TELSİZNET’İN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

TELSİZNET mobil ağlar üzerinden servis veren bir PoC (Push to Talk over Cellular) servisi. Tek düğme ile anlık, grup veya birebir haberleşme imkânı sunuyor. Yazılı mesaj, resim, video iletme ve canlı yayın yapma gibi özelliklerinin yanında görüşmelerin dinlenerek kaydedilebilmesi ve haritada kullanıcıların konumunun görüntülenebilmesi gibi iş verimini artıracak olanaklara sahip.  Benzer hizmetlerin akıllı telefonlar üzerinden sunulmaya çalışıldığı sektörde TELSİZNET’in kurumsal pazara ve saha kullanımına uygun özel tasarım cihazlar olması gibi önemli bir farkı var. Tüm operatörlerle uyumlu, alışılmış telsiz sistemleri altyapısı kurulumu gerektirmeyen TELSİZNET cihazları telefon olarak da kullanılabiliyor. TELSİZNET hizmetlerinden faydalanmak için, TELSİZNET aboneliği yanında kullanılacak cep telefonu şebekesi operatörü tarafından sağlanan sim kart yeterli. Aynı zamanda WiFi servisi kullanılarak haberleşme hibrit veya sadece sim kart ve sadece WiFi üzerinden sağlanabiliyor.

 

TELSİZNET HABERLEŞME SERVİSİNİN SUNDUĞU FARKLILIKLAR NELERDİR?

Piyasada TELSİZNET cihazlarına rakip gösterilebilecek bir ürün bulunmuyor, alternatif olarak var olan rugged akıllı telefonlar ise telsiz tipi kullanıma uygun tasarlanmadığı için kullanım sırasında sorunlar yaratabiliyor. Örneğin; bu cihazlar daha çok kişisel kullanım ihtiyaçları öngörülerek RF haberleşme ve GSM haberleşmesi aynı cihazda olacak şekilde tasarlandıkları için boyutları büyük ve tek el ile kullanıma uygun değiller; ayrıca açık alan veya yüksek gürültülü ortamlarda haberleşme amaçlı üretilmediklerinden mikrofon ve hoparlör donanımları kaliteli ses iletişimi için yetersiz kalıyor. TELSİZNET cihazları ise destekledikleri endüstriyel standartlardaki profesyonel aksesuar ve bağlantı portları yanında entegre çift mikrofon ve 2W gücündeki hoparlör ile kullanıcısına sahada rahat bir haberleşme imkânı sunuyor. Cihaz belde takılı olsa dahi muhabere yapılabiliyor. Ayrıca yüksek ses çıkış gücü ve ortamdaki gürültüyü filtreleme özelliği de iletişimin kalitesini arttırıyor.

 

DOĞALGAZ SEKTÖRÜYLE İLGİLİ GENEL BİR DEĞERLENDİRME YAPARAK TELSİZNET’İN SEKTÖRE SAĞLADIĞI KAZANIMLARDAN BAHSEDER MİSİNİZ?

Doğalgaz sektörü özellikle coğrafi olarak geniş alana yayılmış operasyonların başında gelir. Geniş alanda gerçekleştirilen operasyonların en büyük ihtiyacı ve çözüm bekleyen konusu ise kaliteli ve güvenilir haberleşmedir. Novatel olarak yıllardır doğalgaz sektörü de dâhil olmak üzere pek çok sektöre geniş alan haberleşme sistemlerine yönelik çözümler sunuyoruz. TELSİZNET ile sektörün karşılaştığı en önemli sorunlardan biri olan kapsama alanı sıkıntısı gibi iletişimin aksayarak iş verimliliğinin azalmasına sebep olan pek çok sorunu ortadan kaldırıyoruz. Ses haberleşmesinin haricinde TELSİZNET’in sunduğu multimedya ve veri iletimi özellikleri de operasyon kolaylığı sağlamanın yanı sıra iş güvenliği ve sağlığı gibi konularda da sektöre ciddi kazanımlar sunacağından eminiz. Özellikle multimedya çözümleri ile konumlandırma gibi özelliklerin doğalgaz sektöründe iş verimliliğini arttıracağını düşünüyoruz.

 


 

TELSİZNET HABERLEŞME SERVİSİ İLE ULAŞMAK İSTEDİĞİNİZ NOKTA NEDİR? HEDEFLERİNİZDEN VE PLANLARINIZDAN BAHSEDEBİLİR MİSİNİZ?

Novatel olarak Türkiye’de telsiz haberleşme sektöründe uzun süredir faaliyet gösteriyoruz. Kullanıcıların ihtiyaç duyduğu mobil servisler artık sadece sesli görüşmenin çok ötesine geçti. Biz de sunduğumuz kurumsal telsiz haberleşme servislerinin içerik ve çeşitliliğini arttırmayı amaçlıyoruz;  geniş band yani yüksek hızlı iletişim imkânı sağlayan mobil şebekeleri kullanarak müşterilerimize tek bir cihaz üzerinden kurumsal telsiz haberleşme servisi yanında, kurumsal multimedya haberleşmesini sunuyoruz. 2017 yılı içerisinde 50 kullanıcıya kadar küçük grupların telsiz haberleşmesi için yeni bir servis ve cihazımızı da pazara sunacağız.

 

 

SON OLARAK EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ VE DOĞALGAZ SEKTÖRÜNE VERMEK İSTEDİĞİNİZ MESAJLAR NELERDİR?

Ülkemizin enerji sektöründeki hızlı ilerleyişini yakalamak ve özellikle bu ivmeli yükseliş için operasyonel açıdan çözümler sunmak ve destek olmaktan oldukça mutluyuz. TELSİZNET olarak doğalgaz ve diğer enerji sektörlerine sunduğumuz çözümlerin verimliliğinden ve karşılığında aldığımız olumlu dönüşlerden de fazlasıyla memnunuz. Doğalgaz sektörünün tüm konularda yenilikçi ve öncü oluşu TELSİZNET çözümlerinin sektöre desteği açısından da etkili olmaktadır.

 

 


 


İlginizi çekebilir...

"Yüksek Üretim ve İhracat Kapasitemizi Güçlendiren Yatırımlar Yapıyoruz"

Termo Teknik'teki son gelişmeler hakkında dergimize bilgiler aktaran Termo Teknik Türkiye Ticari Genel Müdürü M. Emin Kasan, 'Termo Teknik ola...
18 Haziran 2019 Salı

'Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar Ödülü' Sahibi Kayserigaz Yönetim Sistemleri Birim Yöneticisi Işıl Akkoç

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca, enerji sektöründe kadın istihdamını artırmak ve kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen 'Türki...
11 Nisan 2019 Perşembe

Baymak Ürün Grup Müdürü Rıdvan Öksüz: 'Kombi Pazarında Yaşanacak Düşüş Bir Geçiş Süreci Olacak'

Enerji Verimliliği Direktifi ve yoğuşmalı kombi pazarındaki beklentiler konusunda dergimize değerlendirmelerde bulunan Baymak Ürün Müdürü Rıdvan Öksüz...
17 Ekim 2018 Çarşamba

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.