E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Lojimax Satış ve Pazarlama Müdürü Gürcan Parmaksız: "Ürünlerimizi Yurt İçinde Olduğu Kadar Yurt Dışında da Pazarlamak İstiyoruz"

Lojimax Satış ve Pazarlama Müdürü Gürcan Parmaksız: "Ürünlerimizi Yurt İçinde Olduğu Kadar Yurt Dışında da Pazarlamak İstiyoruz"

30 Ekim 2014 Perşembe | SÖYLEŞİ
885 kez okundu

Lojimax hakkında genel bir bilgi vererek, faaliyetleriniz hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz?

Lojimax grup şirketi Yapıloji A.Ş bünyesinde 2010 yılında marka tescili alınarak ürün gamında bulunan modellere fason üretim yapılmasıyla sektöre giriş yapmıştır. Sektörümüzdeki gelişmelerle beraber üretime başlama hedefi doğrultusunda 2013 yılında çalışmalara başlamış ve 2014 yılında tasarımları kendine ait olan ürünleri ile Lojimax markası tüketicilerimizin ve sektörümüzün beğenisine sunulmuştur. Lojimax yaşam alanlarında standart radyatörlerin dışında yenilik arayan tüketicilerimizin ve dekorasyon içerisinde dekoratif radyatöre önem veren sektör temsilcilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla esnek ölçü ve geniş renk seçenekleri ile hizmet vermektedir.

Ürün gamınızdan bahsederek,  doğalgaz sektörüne yönelik ürünlerinizi farklı kılan teknoloji ve özellikler nelerdir, anlatır mısınız?

Lojimax alüminyum radyatör ve alüminyum havlupan üretimi yapmaktadır. Bununla beraber ilgili aksesuarları da sunmaktadır. Radyatörlerimizde Yakut ve Elmas modellerimiz, havlupanda Lodos modelimiz ile üretim yapıyoruz. Yeni model radyatör ve havlupan tasarım ve imalat çalışmalarımız devam etmektedir. Lojimax’a özel tasarladığımız tam otomatik CNC makinalarımız ile hızlı teslimat yapmaktayız. Ürünlerimizden Yakut modeldeki 300 mm’den 2000 mm’e kadar yükseklik, Elmas modeldeki 300 mm’den 1200 m’e kadar yükseklik, 2200 mm’e kadar uzunluk ve geniş renk seçenekleri sayesinde müşterilerimize ihtiyaçları doğrultusunda üretim yapabiliyoruz. RAL9010, RAL 1013 VE Mat Eloksal renklerimiz standart olup birkaç gün içerisinde teslim ediyoruz.

Alüminyum  radyatör ve havlupan üreten  bir firma olarak, 2014 yılını hizmet verdiğiniz sektör ve firmanız açısından nasıl değerlendirebilirsiniz?

2014 yılı sektörümüzün açısından verimli geçen bir yıl oldu diyebiliriz. Uluslararası ekonomik ve siyasi gelişmelerden etkilenen sektörümüz devlet ve özel sektör yatırımları sayesinde hala hızlı bir şekilde çıkışını sürdürmektedir. Firma olarak 2014 yılındaki olumlu beklentilerimiz imalata başlamamız konusunda karar almamızı sağladı. Şu ana kadar geçen zamanda bu konuda doğru bir karar aldığımızı bize gösteriyor.

Mevcut projeleriniz hakkında bilgi vererek, önümüzdeki döneme dair hedefleriniz hakkında neler söylemek istersiniz?

Bildiğiniz üzere inşaat sektörü ülkemizde son yıllarda hızlı bir şekilde gelişmektedir. Bu gelişme ve bilinçli tüketicilerimiz sayesinde dekoratif ürün pazarı hızlı bir şekilde gelişiyor. Yaşam alanlarında farklılık yaratmak isteyen tüketicilerimiz görsel farklılıkları, kalitesi ve verimliliği yüksek ürünler talep etmeye başlamıştır. Bu doğrultuda çalışmalarını yürüten Lojimax tasarım ve üretim süreçlerinde bu ihtiyaçlara cevap vermek ve ürünleri ile birlikte kaliteli, güvenilir ve talep gören bir marka olarak yer almak için emin adımlarla ilerlemektedir. Yurt içi satış ve pazarlama faaliyetlerinin yanı sıra yurtdışı faaliyetlerini de eş zamanlı yürütmekteyiz. 2015 yılı yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda Lojimax’ın daha agresif olacağı bir yıl olacaktır

Yurt dışındaki yeni yatırım ve yapılanmalarınız hakkında biraz bilgi alabilir miyiz?

İhracat çalışmalarımız devam etmektedir. Ürünlerimizi yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da pazarlamak istiyoruz. Özellikle Balkan ülkeleri, Türki Cumhuriyetler, Rusya başta olmak üzere alüminyum radyatörün kullanıldığı ülkeler hedef pazarlarımız. Şu anda Türki cumhuriyetler içerisinde kontaklarımız devam etmekte. Artık sonuca yaklaşmış bulunuyoruz. 2015 yılı itibariyle yurt dışı fuarlara katılımlarımızla birlikte ihracatın toplam satışlar içerisinde %20’lik bir paya ulaşmasını hedefliyoruz.

Sektörde hizmet verdiğiniz alanın genel sorunları hakkında bilgi verebilir misiniz? Konuyla ilgili sunduğunuz çözüm önerileri var mıdır?

Alüminyum radyatör ve havlupan ürünleri Ar-Ge çalışması gerektiren bir ürün grubu. Yüksek hammadde ve işçilik kalitesi ile yapılması gereken ürünlerimiz hammadde maliyetleri dolayısıyla şu anda üst gelir grubuna yönelik bir ürün gamı olarak karşımıza çıkıyor. Tüketicinin bu ürün grubundaki önyargılarının yıkılması daha fazla kullanım alanına sahip olmasını sağlayacaktır. Bunun içinde bizlerin ürünlerimizi ve sağlayacağı faydaları iyi bir şekilde anlatmamız gerekiyor.

Son olarak eklemek istediğiniz bir husus var mı?

Lojimax olarak konusunda deneyimli bir ekiple çalışıyoruz. Her biri uzun zamandır sektörde bulunan değerli arkadaşlarımız ve yaklaşık 20 yıllık sektör tecrübesine sahip sermayedarlarımızın gücüyle alüminyum radyatör ve alüminyum havlupan pazarında gerek tasarımlarıyla, gerekse satış ve satış sonrası hizmetleri ile sektörün lideri olmayı hedefliyoruz.


 


İlginizi çekebilir...

"Yüksek Üretim ve İhracat Kapasitemizi Güçlendiren Yatırımlar Yapıyoruz"

Termo Teknik'teki son gelişmeler hakkında dergimize bilgiler aktaran Termo Teknik Türkiye Ticari Genel Müdürü M. Emin Kasan, 'Termo Teknik ola...
18 Haziran 2019 Salı

'Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar Ödülü' Sahibi Kayserigaz Yönetim Sistemleri Birim Yöneticisi Işıl Akkoç

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca, enerji sektöründe kadın istihdamını artırmak ve kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen 'Türki...
11 Nisan 2019 Perşembe

Baymak Ürün Grup Müdürü Rıdvan Öksüz: 'Kombi Pazarında Yaşanacak Düşüş Bir Geçiş Süreci Olacak'

Enerji Verimliliği Direktifi ve yoğuşmalı kombi pazarındaki beklentiler konusunda dergimize değerlendirmelerde bulunan Baymak Ürün Müdürü Rıdvan Öksüz...
17 Ekim 2018 Çarşamba

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.