E-DERGİ
Doğalgaz 206.Sayı

 


E-Dergi Oku 

BOSCH BUDERUS
KOMBİ KLİMA SHOP
GÖKER KAZISIZ YÖNLENDİRİLERBİLİR YATAY SONDAJ
ELSEL GAZ ARMATÜRLERİ A.Ş.
VARNASAN VANA SANAYİ
ERBOSAN
ÇETİN MÜHENDİSLİK LTD.ŞTİ.
GASTECH

GAZDAŞ, İslahiye ve Nurdağı'nda Doğalgaz Dağıtımına Başladı

GAZDAŞ, İslahiye ve Nurdağı'nda Doğalgaz Dağıtımına Başladı

13 Aralık 2017 Çarşamba / 14:17 | HABERLER

GAZDAŞ, altyapı çalışmalarını tamamladığı İslahiye ve Nurdağı ilçelerine doğal gaz sunmaya başladı.

Nurdağı ilçesinde 73.000 metre, İslahiye ilçesinde ise 64.000 metre çelik ve polietilen hat yapımı gerçekleştiren GAZDAŞ, her iki ilçede toplamda 137.000 metre boru hattı ve 950 adet servis kutusu montajı gerçekleştirdi. Her iki ilçede, imarlı bölgelerin altyapılarını yüzde 80 oranında tamamlayan GAZDAŞ, İslâhiye’de 10.800 aboneye, Nurdağı’nda ise 7.400 aboneye doğalgaz altyapısını ulaştırıyor.

İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde toplam 16,5 Milyon TL yatırım yaptıklarını dile getiren GAZDAŞ Gaziantep Bölge Müdürü Tanju Koçak, “İlçelerimizde 2 adet basınç düşürme istasyonu inşaatını tamamlayarak Kasım ayı başı itibariyle hizmete açtık. İstasyonlarımızın geçici kabullerini BOTAŞ ile birlikte yaparak ilçelerimize gaz arzını sağladık. İlçelerimize Ekim ayında hizmete açtığımız 2 adet işletme ofisimizden vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladık. Çevreci, ekonomik ve temiz yakıt olan doğal gazdan faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın GAZDAŞ İslahiye ve Nurdağı İşletme Şefliklerimize müracaat etmeleri yeterli olacaktır” dedi.

“Yaptığımız yatırımlarla Gaziantep, Kilis, Nizip, Oğuzeli, İslahiye ve Nurdağı olmak üzere bölgemizdeki iki il, dört ilçemizde toplam 332.000 BBS aboneye ulaşmış durumdayız” diyen Koçak, önümüzdeki dönem planlarına ilişkin de bilgi verdi. GAZDAŞ bu yılın başında Gaziantep Dağıtım Bölgesi’ne dahil edilen Yavuzeli ve Araban ilçelerinde yatırım çalışmalarına 2018 yılında başlamayı planladıklarını açıklayan Koçak, 2,2 milyon nüfuslu Gaziantep bölgesinde, önümüzdeki 5 yıl içinde 180 milyon TL yatırımla doğalgaz sunulan abone sayısını 520 bine çıkarmayı hedeflediklerini vurguladı.