E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

GAZBİR Başkanlığına Yeniden Yaşar Arslan Seçildi

GAZBİR Başkanlığına Yeniden Yaşar Arslan Seçildi

27 Mayıs 2016 Cuma | HABERLER
771 kez okundu

 

Türkiye Doğal Gaz Dağıtım sektörünün çatı kuruluşu olan Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR)’in 14 Mayıs Cumartesi günü Ankara’da yapılan 7. Olağan Genel Kurulu, Doğalgaz Dağıtım şirketlerinin  katılımıyla gerçekleştirildi. Genel Kurul’da, Aksa Doğal Gaz CEO’su Yaşar Arslan yeniden GAZBİR Başkanı seçildi.

GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; doğalgaz dağıtım sektörünün çatı kuruluşu niteliğindeki GAZBİR'in, kuruluşundan bu yana doğal gaz piyasasının hukuki ve fiili alt yapısının hazırlanmasında aktif rol aldığını, doğalgazın yaygınlaşmasına önemli katkılarda bulunmuş güçlü bir aktör olduğunu belirtti.

"Öncelikli hedef, sektörün hizmet kalitesini daha iyi bir noktaya getirmek"

Arslan “Doğal gaz dağıtım sektörünün özellikle son 12 yılda kat ettiği mesafe diğer sektörlerimiz için feyiz verici bir örnektir. Doğal gaz dağıtım şirketlerimizin özveriyle yapılan yatırımlar sayesinde, bugün 76 şehrimizde 13.4 Milyon konut ve 12 Milyona yakın kullanıcıya doğal gaz ulaştırılmıştır. Sadece konutlarda kullanılan doğalgazla 2015 yılında 24 milyon ton daha az karbon salımı gerçekleşmiştir. Bu rakam, geçtiğimiz günlerde Paris Anlaşmasını imzalayan ülkemiz için oldukça önemli bir rakamdır. Doğal gazın daha da yaygınlaşması ve verimli işletmecilikle, GAZBİR olarak karbon salımının azaltılmasında önümüzdeki dönemlerde çok daha fazla katkı sunmayı hedefliyoruz” açıklamalarında bulundu.

Arslan konuşmasını şu şekilde sürdürdü, “Doğalgaz dağıtım sektörünün bugün geldiği nokta; ortak aklın, paydaşlarla ve ilgili tüm çevrelerle birlikte ve uyum içinde çalışmanın, özverinin ve vizyoner bakış açısının ve tüketiciye saygının bir sonucudur. Bizler doğal gaz dağıtıcıları olarak, yaptığımız işin yatırım ve kazanç bileşenleri dışında, çok önemli bir hizmet vesilesi olduğunun bilinciyle, doğal gazı Türkiye’nin en uzak noktasına kadar sürekli, kesintisiz ve güvenli biçimde ulaştırmak ve hızla yaygınlaştırmak için büyük bir çaba harcadık. Bugün geldiğimiz noktada, müşteri memnuniyeti bakımından örnek bir sektör olması, hizmet odaklı ve tüketici öncelikli bakış açımızın bir sonucudur.

Göreve geldiğim günden beri, daha önceden başlatılmış olan projelerin takibi ve yeni projelerle dağıtım sektöründe hizmet kalitesinin artırılması öncelikli hedefimiz oldu. 2013-2016 Döneminde GAZBİR faaliyetlerinin yapısal olarak daha teknik ve interaktif hale gelmesi için yoğun çaba sarfettik. Önümüzdeki dönem için de pek çok yeni projelerimiz var.

Geçmiş dönemde başlattığımız Güvenli Doğal Gaz Kullanımı temalı çalışmalarımızı, mevcut kamu spotlarımıza ilaveler yaparak sürdüreceğiz. GAZBİR olarak sorumluluklarımızın bilincinde olduğumuzu, Türkiye’de doğal gazın güvenli ve bilinçli olarak kullanılması için daha çok çalışacağımızı belirtmek isterim. Önümüzdeki dönemde özellikle müşteri memnuniyeti konusuna odaklanacağız. Bu konuda diğer sektörlere kıyasla çok iyi durumda olsak da alınması gereken bazı tedbirler olduğunu, sektörün hizmet kalitesini daha da artırabileceğimizi düşünüyoruz. GAZBİR olarak bu çalışmaların öncüsü olacağız.

Bunların dışında; doğal gaz sektöründeki eğitim ihtiyacını gidermeye yönelik olarak kurduğumuz GAZMER’i Avrupa Birliği Destekli Projelerle daha da güçlendirerek teknik anlamdaki tecrübemizi yurtdışında da paylaşmak istiyoruz. Ülkemizin dört bir yanında faaliyet gösteren şirketlerimiz, tecrübelerini GAZBİR bünyesinde paylaşabiliyor. Bu tablo bizler için gurur vericidir. ” 


 


İlginizi çekebilir...

Bursagaz ve Kayserigaz'ın SOCAR Türkiye'ye Devri Tamamlandı

EWE Turkey Holding'e ait Bursagaz, Kayserigaz, Enervis, EWE Enerji ve Millenicom'un SOCAR Türkiye'ye satışı tamamlandı....
8 Ağustos 2019 Perşembe

İzmir Doğalgaz ve Bornova Belediyesi'nden İşbirliği

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, temmuz ayı olağan meclis toplantısında Bornova'da 2020 yılına kadar doğalgazı olmayan mahalle kalmayaca...
8 Ağustos 2019 Perşembe

INGAS 2019 Doğalgazın Liderlerini İstanbul'da Buluşturuyor

İki kıtanın kalbi olan İstanbul'un ev sahipliğini üstleneceği, INGAS 2019, İstanbul Gaz Dağıtım Sanayii ve Ticaret A.Ş. (İGDAŞ), Türkiye Doğal Gaz...
12 Temmuz 2019 Cuma

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.