E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

GAZBİR Başkanlığına Yeniden Yaşar Arslan Seçildi

GAZBİR Başkanlığına Yeniden Yaşar Arslan Seçildi

27 Mayıs 2016 Cuma / 14:56 | HABERLER
39 kez okundu

 

Türkiye Doğal Gaz Dağıtım sektörünün çatı kuruluşu olan Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR)’in 14 Mayıs Cumartesi günü Ankara’da yapılan 7. Olağan Genel Kurulu, Doğalgaz Dağıtım şirketlerinin  katılımıyla gerçekleştirildi. Genel Kurul’da, Aksa Doğal Gaz CEO’su Yaşar Arslan yeniden GAZBİR Başkanı seçildi.

GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; doğalgaz dağıtım sektörünün çatı kuruluşu niteliğindeki GAZBİR'in, kuruluşundan bu yana doğal gaz piyasasının hukuki ve fiili alt yapısının hazırlanmasında aktif rol aldığını, doğalgazın yaygınlaşmasına önemli katkılarda bulunmuş güçlü bir aktör olduğunu belirtti.

"Öncelikli hedef, sektörün hizmet kalitesini daha iyi bir noktaya getirmek"

Arslan “Doğal gaz dağıtım sektörünün özellikle son 12 yılda kat ettiği mesafe diğer sektörlerimiz için feyiz verici bir örnektir. Doğal gaz dağıtım şirketlerimizin özveriyle yapılan yatırımlar sayesinde, bugün 76 şehrimizde 13.4 Milyon konut ve 12 Milyona yakın kullanıcıya doğal gaz ulaştırılmıştır. Sadece konutlarda kullanılan doğalgazla 2015 yılında 24 milyon ton daha az karbon salımı gerçekleşmiştir. Bu rakam, geçtiğimiz günlerde Paris Anlaşmasını imzalayan ülkemiz için oldukça önemli bir rakamdır. Doğal gazın daha da yaygınlaşması ve verimli işletmecilikle, GAZBİR olarak karbon salımının azaltılmasında önümüzdeki dönemlerde çok daha fazla katkı sunmayı hedefliyoruz” açıklamalarında bulundu.

Arslan konuşmasını şu şekilde sürdürdü, “Doğalgaz dağıtım sektörünün bugün geldiği nokta; ortak aklın, paydaşlarla ve ilgili tüm çevrelerle birlikte ve uyum içinde çalışmanın, özverinin ve vizyoner bakış açısının ve tüketiciye saygının bir sonucudur. Bizler doğal gaz dağıtıcıları olarak, yaptığımız işin yatırım ve kazanç bileşenleri dışında, çok önemli bir hizmet vesilesi olduğunun bilinciyle, doğal gazı Türkiye’nin en uzak noktasına kadar sürekli, kesintisiz ve güvenli biçimde ulaştırmak ve hızla yaygınlaştırmak için büyük bir çaba harcadık. Bugün geldiğimiz noktada, müşteri memnuniyeti bakımından örnek bir sektör olması, hizmet odaklı ve tüketici öncelikli bakış açımızın bir sonucudur.

Göreve geldiğim günden beri, daha önceden başlatılmış olan projelerin takibi ve yeni projelerle dağıtım sektöründe hizmet kalitesinin artırılması öncelikli hedefimiz oldu. 2013-2016 Döneminde GAZBİR faaliyetlerinin yapısal olarak daha teknik ve interaktif hale gelmesi için yoğun çaba sarfettik. Önümüzdeki dönem için de pek çok yeni projelerimiz var.

Geçmiş dönemde başlattığımız Güvenli Doğal Gaz Kullanımı temalı çalışmalarımızı, mevcut kamu spotlarımıza ilaveler yaparak sürdüreceğiz. GAZBİR olarak sorumluluklarımızın bilincinde olduğumuzu, Türkiye’de doğal gazın güvenli ve bilinçli olarak kullanılması için daha çok çalışacağımızı belirtmek isterim. Önümüzdeki dönemde özellikle müşteri memnuniyeti konusuna odaklanacağız. Bu konuda diğer sektörlere kıyasla çok iyi durumda olsak da alınması gereken bazı tedbirler olduğunu, sektörün hizmet kalitesini daha da artırabileceğimizi düşünüyoruz. GAZBİR olarak bu çalışmaların öncüsü olacağız.

Bunların dışında; doğal gaz sektöründeki eğitim ihtiyacını gidermeye yönelik olarak kurduğumuz GAZMER’i Avrupa Birliği Destekli Projelerle daha da güçlendirerek teknik anlamdaki tecrübemizi yurtdışında da paylaşmak istiyoruz. Ülkemizin dört bir yanında faaliyet gösteren şirketlerimiz, tecrübelerini GAZBİR bünyesinde paylaşabiliyor. Bu tablo bizler için gurur vericidir. ” 


 


İlginizi çekebilir...

Ünveren A.Ş. 'den Yeni Ürün. Battal boy UAS® Akrobat Kollar

Endüstriyel havalandırma sektörünün 69 yıllık köklü firması, çalışanların sağlığının korunması açısından çok önemli rolü olan UAS® Akrobat Kolları y...
17 Mayıs 2019 Cuma / 13:34

ISKAV Mütevelli Heyeti Mali Genel Kurulu Yapıldı

Isıtma Soğutma Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Mali Genel Kurulu; 8 Nisan 2019 tarihinde vakfın yeni ofisinde Gümüşsuyu-Beyoğlu adre...
12 Nisan 2019 Cuma / 16:18

İzmir Doğalgaz Sertifikalı Firmalarla Bir Araya Geldi

İzmir Doğalgaz düzenlediği toplantıda, yeni başlatacağı iç tesisat uygulamalarıyla ilgili olarak yetkili iç tesisat firmalarına bilgi verdi. 2018 yılı...
12 Nisan 2019 Cuma / 14:12

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.