E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Enerya'dan Antalya'ya 22 Milyon TL Yatırım

Enerya'dan Antalya'ya 22 Milyon TL Yatırım

16 Mayıs 2016 Pazartesi | HABERLER
808 kez okundu

Türkiye enerji sektörünün en önemli oyuncularından olan Enerya, Antalya’daki doğalgaz yatırımları, yeni yatırım bölgeleri ve projeleriyle ilgili bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

STFA Enerji Grubu Başkanı ve Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, Antalyalıların doğal gaz konforunu ve ekonomisini yaşayabilmeleri için yeni yatırım bölgelerinde doğal gaz hat çalışmalarına başladıklarını açıkladı.

Türkiye enerji sektörünün en önemli oyuncularından olan Enerya, Antalya’daki yeni yatırım bölgelerini ve 2015 yılı değerlendirmesiyle ilgili detayları düzenlediği basın toplantısında paylaştı.

12 Mayıs Perşembe günü Antalya Rixos Downtown Otel’de gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda medyayla bir araya gelen STFA Enerji Grubu Başkanı ve Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, Antalya’da 2007 yılında başlayan yatırımlarının 2015 sonu itibariyle Antalya’ya 98 milyon TL’ye ulaştığını söyledi. Uzun, Kepez’de 11, Konyaaltı’nda 15, Muratpaşa’da 14, Serik’te 4 mahalle olmak üzere toplam 44 mahalleye 891 km hat imalatı yapıldığının altını çizdi.

STFA Enerji Grubu Başkanı ve Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, 2016 yılı yeni yatırım bölgelerindeki çalışmalara ilişkin şunları söyledi: “Kepez’de Karşıyaka, Emek, Yeşilyurt, Gülveren mahallerini, Muratpaşa’da ise Deniz, Altındağ, Memurevleri, Güvenlik, Gençlik, Çağlayan, Güzeloluk, Kızıltoprak mahallelerini doğal gaz konforu ile buluşturacağız. 2016 yılı içerisinde Antalya için yapılması planlanan yatırım tutarı 22 milyon TL’dir. İki ilçede 197 km’lik hat imalatı yapılacaktır.”

“Antalya’ya, 2007’den bugüne 120 milyon TL yatırım yaptık”

STFA Enerji Grubu Başkanı ve Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, 2016 sonunda Antalya’da toplam 120 milyon TL’lik yatırım tutarına ulaşılacağını belirterek, “Toplam 56 mahallede 1.088 km. hat imalatı yapmış olacağız. 2015 sonu itibariyle yaklaşık 41.000 abone doğal gaz konforuna kavuşmuştur” diye konuştu. 

Uzun, 2016 yıl sonu hedeflerinin yeni yatırım bölgeleriyle birlikte 65 bin abone olduğunu ifade ederek, “Antalya, turizmin başkenti olmasına rağmen maalesef havası en kirli iller arasında da ilk sıralarda yer almaktadır. Enerya olarak Antalyalıların çağdaş, ekonomik ve konforlu bir yakıt olan doğal gazla buluşmaları için çalışıyoruz” dedi.

“Enerya, teknolojinin ve yeniliğin yakın takipçisi”

STFA Enerji Grubu Başkanı ve Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, Enerya’nın teknolojinin ve yeniliğin yakın takipçisi, hatta öncüsü olduğunu hatırlatarak, şöyle konuştu: “Abonelerimizin tüketim bilgilerine anında ulaşabilmeleri için mobil uygulama hizmetini hayata geçirdik. Enerji sektörünün ilklerinden olma özelliği taşıyan uygulama ile Enerya aboneleri, hem anlık tüketim hesaplamalarına ulaşabiliyor hem de online işlemlerini akıllı telefonları üzerinden yapabiliyorlar. İlk olan ise abonelerimizin bunu hem gaz hem de elektrik alanında kullanabilmeleridir.”

Aslan Uzun, Enerya’nın sektördeki en önemli farkının müşteri memnuniyetine yönelik yaptığı yatırımlar olduğunu belirterek, 2016 yılı başında tüm illerdeki Müşteri Hizmetleri Ofislerinde gerçekleştirilen operasyonların ve verilen hizmetin standartlaştırılması adına Müşteri Hizmetleri Prosedürü hazırlandığını ifade etti. Uzun, “Bu prosedürle sosyal medya aracılığıyla,  telefonla ya da yazılı olarak başvuran tüm abonelerimize hızlı ve çözüm odaklı cevap vermeyi hedefledik” dedi. Aylık ortalama 81 bin aboneye birebir hizmet verildiği belirten STFA Enerji Grubu Başkanı ve Enerya Genel Müdürü Aslan Uzun, “Abone merkezlerimizdeki ortalama işlem süresi sadece 4 dakikadır. Çağrı merkezimiz her ay ortalama 31 bin çağrıya, ortalama 9 saniyede cevap veriyor. Zamanın en kıymetli olduğu dönemde yaşarken bu sayıdaki çağrıyı kısa sürede cevaplamayı önemsiyoruz” dedi. Uzun, Antalya özelinde müşteri hizmetleri merkezlerinin aylık ortalama 6 bin aboneye hizmet verdiğini de sözlerine ekledi. 


 


İlginizi çekebilir...

Bursagaz ve Kayserigaz'ın SOCAR Türkiye'ye Devri Tamamlandı

EWE Turkey Holding'e ait Bursagaz, Kayserigaz, Enervis, EWE Enerji ve Millenicom'un SOCAR Türkiye'ye satışı tamamlandı....
8 Ağustos 2019 Perşembe

İzmir Doğalgaz ve Bornova Belediyesi'nden İşbirliği

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, temmuz ayı olağan meclis toplantısında Bornova'da 2020 yılına kadar doğalgazı olmayan mahalle kalmayaca...
8 Ağustos 2019 Perşembe

INGAS 2019 Doğalgazın Liderlerini İstanbul'da Buluşturuyor

İki kıtanın kalbi olan İstanbul'un ev sahipliğini üstleneceği, INGAS 2019, İstanbul Gaz Dağıtım Sanayii ve Ticaret A.Ş. (İGDAŞ), Türkiye Doğal Gaz...
12 Temmuz 2019 Cuma

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.