E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

E.C.A. ve SEREL, Köklü Geçmişinden Aldığı Güçle Sağlam Bir Geleceğe Bayileri ile Birlikte Yürüyor

E.C.A. ve SEREL, Köklü Geçmişinden Aldığı Güçle Sağlam Bir Geleceğe Bayileri ile Birlikte Yürüyor

17 Aralık 2014 Çarşamba | HABERLER
617 kez okundu

Yapı sektöründe düzenli bayilik ve çalışma sisteminin yaratıcısı olan ELMOR, “Yıllarca Beraber” ilkesiyle sağlam bir geleceğe yine beraber ilerlemek için bayileriyle bir araya geldi. Varlık kaynağını çalışanları olarak gören Elginkan Topluluğu’nun şirketlerinden ELMOR, E.C.A. ve SEREL markalarını 2015 yılında yenilikçi bir vizyonla daha da ileri taşıyor.

2014 yılının değerlendirildiği ve gelecek dönemin stratejilerinin masaya yatırıldığı bu büyük buluşmaya Türkiye’ye yayılmış olan ELMOR Ailesi’nin üyelerinin tamamı katıldı. Bulunduğu her sektörde pazar lideri olmak iddiasındaki Elginkan Topluluğu’nun bu vizyonu doğrultusunda faaliyet gösteren E.C.A.  SEREL markaları, 2014 yılında da armatür sektöründe E.C.A. ile Türkiye pazarının tartışmasız lideriyken, seramik sağlık gereçlerinde SEREL ile son beş yılda satışlarını iki katına, pazar payını ise 5 katına çıkarttı.

Moderatörlüğünü başarılı sunucu Ceylan Saner’in yaptığı 3 gün süren toplantı, ELMOR A.Ş. Genel Müdürü Hakan Günderen’in açılış konuşması ile başladı. Günderen: “İnşaat malzemeleri sektörü, büyümesini hızla sürdüren inşaat sektörünün gelişimine de paralel olarak hızla gelişmektedir. Yabancı yatırımcının konut talebi artmış, kentsel dönüşüm avantajları konut talebi ve sektörünü canlandırmıştır. Genç nüfusun artan konut talebi ve artan kişi başı milli gelir ve satın alma gücü, gayrimenkul talebini yükseltmektedir. Tüm bunlara paralel, şirketimiz 2014 yılında 2013’e göre adetsel olarak yüzde 12, sabit fiyatlar ile yüzde 27 oranında büyüme rakamı ile yılı kapatmaktadır.” dedi.

Ardından gerçekleşen panelde Türkiye’nin nabzı başlığıyla Prof. Dr. Emre Alkin, dünyada değişen ekonomik ve toplumsal trendler ile bunların Türkiye’ye yansımaları ve kurumlar ve markaların “katma değer yaratma”larının öneminden bahsetti. Aynı panelde konuşan yazar İsmet Berkan da Türkiye siyaseti ve ekonomisine dair derinlemesine analizlerini aktardı. Günün devamında ise Prof. Dr. Acar Baltaş, analiz ve sentez ile değerlendirmelerini paylaştı, tüm bayilerin katılımı ile interaktif workshop gerçekleştirdi.

Elginkan Vakfı ve Elginkan Topluluğu İcra Meclisi Başkanı Gaye Akçen, yaptığı konuşmasında: “Elginkan Topluluğu olarak dünyada emsali olmayan bir yönetim modelimiz var. Tüm varlıkları ve gelirleri bir vakfa ait olan tek şirketiz. Topluluğumuz uzun vadeli stratejilerini daima sürdürülebilir büyüme üzerine kurgulamıştır. Finansal sağlamlık ile birlikte müşterilerin, çalışanların ve tüm paydaşların kalıcı memnuniyeti, marka değeri, teknoloji gücü, sosyal yatırımlar gibi unsurları bir bütün olarak ele alıyoruz. 2015’in de, bizim için birçok başarıya imza atacağımız bir yıl olarak takvimlerimizdeki yerini alacağına inancımız sonsuz. 60 yıllık köklü geçmişimiz, bizi biz yapan değerlerimiz, çalışanlarımız ve ülkemize olan güvenimizle, faaliyet gösterdiğimiz her alanda yine önemli başarılara imza atacağız.” dedi.

2014 yılında elde ettiği başarılarla adından oldukça söz ettiren E.C.A. SEREL, yapı-tasarım kategorilerinde pek çok ödül kazandı. SEREL, tasarımda Türkiye’ye büyük başarı getirerek dünyanın en prestijli ödüllerinden olan A’Design Awards’ta 5 ödüle birden layık görülürken, E.C.A. teknoloji ve tasarımı buluşturan ürünleriyle önceki yıl Plux X Ödülü ve A’Design Ödülü kazanmıştı.  2014 yılındaki başarıları bununla sınırlı kalmayan E.C.A. SEREL, Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödüllerinde de 4 ödül daha kazanarak benzersiz bir başarıya imza atmış oldu. “Her zaman yenilik” vizyonuyla geleceğe sağlam adımlarla ilerleyen E.C.A. SEREL, 2015’e de yeni ödüllerle giriyor. İç mimari sektörünün en ünlü ödüllerinden olan ve German Design Council tarafından düzenlenen Interior Innovation Award 2015 tasarım yarışmasında, Avrupa’nın saygın tasarımcılarından oluşan jüri, E.C.A.’yı “sektörlerde yenilikçi, üretim ve sanayiye uygun” ürünleriyle 2 ödüle layık buldu.

2015 yılına girerken “KÖKLÜ BİR GEÇMİŞLE SAĞLAM BİR GELECEĞE” konseptiyle düzenlenen bayi toplantısında bir araya gelen ELMOR bayileri sektörün öncüsü olmaya devam edecek. 

Türkiye ekonomi ve sanayisinin 62 yılı aşan deneyimi ile en önde gelen şirketlerinden olan ELMOR, tüm bayileriyle Antalya Kaya Palazzo Golf Resort Otel’de bir araya geldi. 2014 yılını değerlendirirken, 2015 yılındaki hedefleri ve pazardaki konumlandırmalarıyla ilgili yeni ürünlerin de tanıtıldığı organizasyonda ELMOR Ailesi mensupları, yılın stresini ve yorgunluğunu gala gecesinde eğlenerek attı.


 


İlginizi çekebilir...

Bursagaz ve Kayserigaz'ın SOCAR Türkiye'ye Devri Tamamlandı

EWE Turkey Holding'e ait Bursagaz, Kayserigaz, Enervis, EWE Enerji ve Millenicom'un SOCAR Türkiye'ye satışı tamamlandı....
8 Ağustos 2019 Perşembe

İzmir Doğalgaz ve Bornova Belediyesi'nden İşbirliği

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, temmuz ayı olağan meclis toplantısında Bornova'da 2020 yılına kadar doğalgazı olmayan mahalle kalmayaca...
8 Ağustos 2019 Perşembe

INGAS 2019 Doğalgazın Liderlerini İstanbul'da Buluşturuyor

İki kıtanın kalbi olan İstanbul'un ev sahipliğini üstleneceği, INGAS 2019, İstanbul Gaz Dağıtım Sanayii ve Ticaret A.Ş. (İGDAŞ), Türkiye Doğal Gaz...
12 Temmuz 2019 Cuma

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.