E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

E.C.A. ve SEREL, Köklü Geçmişinden Aldığı Güçle Sağlam Bir Geleceğe Bayileri ile Birlikte Yürüyor

E.C.A. ve SEREL, Köklü Geçmişinden Aldığı Güçle Sağlam Bir Geleceğe Bayileri ile Birlikte Yürüyor

17 Aralık 2014 Çarşamba / 09:55 | HABERLER
9 kez okundu

Yapı sektöründe düzenli bayilik ve çalışma sisteminin yaratıcısı olan ELMOR, “Yıllarca Beraber” ilkesiyle sağlam bir geleceğe yine beraber ilerlemek için bayileriyle bir araya geldi. Varlık kaynağını çalışanları olarak gören Elginkan Topluluğu’nun şirketlerinden ELMOR, E.C.A. ve SEREL markalarını 2015 yılında yenilikçi bir vizyonla daha da ileri taşıyor.

2014 yılının değerlendirildiği ve gelecek dönemin stratejilerinin masaya yatırıldığı bu büyük buluşmaya Türkiye’ye yayılmış olan ELMOR Ailesi’nin üyelerinin tamamı katıldı. Bulunduğu her sektörde pazar lideri olmak iddiasındaki Elginkan Topluluğu’nun bu vizyonu doğrultusunda faaliyet gösteren E.C.A.  SEREL markaları, 2014 yılında da armatür sektöründe E.C.A. ile Türkiye pazarının tartışmasız lideriyken, seramik sağlık gereçlerinde SEREL ile son beş yılda satışlarını iki katına, pazar payını ise 5 katına çıkarttı.

Moderatörlüğünü başarılı sunucu Ceylan Saner’in yaptığı 3 gün süren toplantı, ELMOR A.Ş. Genel Müdürü Hakan Günderen’in açılış konuşması ile başladı. Günderen: “İnşaat malzemeleri sektörü, büyümesini hızla sürdüren inşaat sektörünün gelişimine de paralel olarak hızla gelişmektedir. Yabancı yatırımcının konut talebi artmış, kentsel dönüşüm avantajları konut talebi ve sektörünü canlandırmıştır. Genç nüfusun artan konut talebi ve artan kişi başı milli gelir ve satın alma gücü, gayrimenkul talebini yükseltmektedir. Tüm bunlara paralel, şirketimiz 2014 yılında 2013’e göre adetsel olarak yüzde 12, sabit fiyatlar ile yüzde 27 oranında büyüme rakamı ile yılı kapatmaktadır.” dedi.

Ardından gerçekleşen panelde Türkiye’nin nabzı başlığıyla Prof. Dr. Emre Alkin, dünyada değişen ekonomik ve toplumsal trendler ile bunların Türkiye’ye yansımaları ve kurumlar ve markaların “katma değer yaratma”larının öneminden bahsetti. Aynı panelde konuşan yazar İsmet Berkan da Türkiye siyaseti ve ekonomisine dair derinlemesine analizlerini aktardı. Günün devamında ise Prof. Dr. Acar Baltaş, analiz ve sentez ile değerlendirmelerini paylaştı, tüm bayilerin katılımı ile interaktif workshop gerçekleştirdi.

Elginkan Vakfı ve Elginkan Topluluğu İcra Meclisi Başkanı Gaye Akçen, yaptığı konuşmasında: “Elginkan Topluluğu olarak dünyada emsali olmayan bir yönetim modelimiz var. Tüm varlıkları ve gelirleri bir vakfa ait olan tek şirketiz. Topluluğumuz uzun vadeli stratejilerini daima sürdürülebilir büyüme üzerine kurgulamıştır. Finansal sağlamlık ile birlikte müşterilerin, çalışanların ve tüm paydaşların kalıcı memnuniyeti, marka değeri, teknoloji gücü, sosyal yatırımlar gibi unsurları bir bütün olarak ele alıyoruz. 2015’in de, bizim için birçok başarıya imza atacağımız bir yıl olarak takvimlerimizdeki yerini alacağına inancımız sonsuz. 60 yıllık köklü geçmişimiz, bizi biz yapan değerlerimiz, çalışanlarımız ve ülkemize olan güvenimizle, faaliyet gösterdiğimiz her alanda yine önemli başarılara imza atacağız.” dedi.

2014 yılında elde ettiği başarılarla adından oldukça söz ettiren E.C.A. SEREL, yapı-tasarım kategorilerinde pek çok ödül kazandı. SEREL, tasarımda Türkiye’ye büyük başarı getirerek dünyanın en prestijli ödüllerinden olan A’Design Awards’ta 5 ödüle birden layık görülürken, E.C.A. teknoloji ve tasarımı buluşturan ürünleriyle önceki yıl Plux X Ödülü ve A’Design Ödülü kazanmıştı.  2014 yılındaki başarıları bununla sınırlı kalmayan E.C.A. SEREL, Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödüllerinde de 4 ödül daha kazanarak benzersiz bir başarıya imza atmış oldu. “Her zaman yenilik” vizyonuyla geleceğe sağlam adımlarla ilerleyen E.C.A. SEREL, 2015’e de yeni ödüllerle giriyor. İç mimari sektörünün en ünlü ödüllerinden olan ve German Design Council tarafından düzenlenen Interior Innovation Award 2015 tasarım yarışmasında, Avrupa’nın saygın tasarımcılarından oluşan jüri, E.C.A.’yı “sektörlerde yenilikçi, üretim ve sanayiye uygun” ürünleriyle 2 ödüle layık buldu.

2015 yılına girerken “KÖKLÜ BİR GEÇMİŞLE SAĞLAM BİR GELECEĞE” konseptiyle düzenlenen bayi toplantısında bir araya gelen ELMOR bayileri sektörün öncüsü olmaya devam edecek. 

Türkiye ekonomi ve sanayisinin 62 yılı aşan deneyimi ile en önde gelen şirketlerinden olan ELMOR, tüm bayileriyle Antalya Kaya Palazzo Golf Resort Otel’de bir araya geldi. 2014 yılını değerlendirirken, 2015 yılındaki hedefleri ve pazardaki konumlandırmalarıyla ilgili yeni ürünlerin de tanıtıldığı organizasyonda ELMOR Ailesi mensupları, yılın stresini ve yorgunluğunu gala gecesinde eğlenerek attı.


 


İlginizi çekebilir...

Ünveren A.Ş. 'den Yeni Ürün. Battal boy UAS® Akrobat Kollar

Endüstriyel havalandırma sektörünün 69 yıllık köklü firması, çalışanların sağlığının korunması açısından çok önemli rolü olan UAS® Akrobat Kolları y...
17 Mayıs 2019 Cuma / 13:34

ISKAV Mütevelli Heyeti Mali Genel Kurulu Yapıldı

Isıtma Soğutma Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Mali Genel Kurulu; 8 Nisan 2019 tarihinde vakfın yeni ofisinde Gümüşsuyu-Beyoğlu adre...
12 Nisan 2019 Cuma / 16:18

İzmir Doğalgaz Sertifikalı Firmalarla Bir Araya Geldi

İzmir Doğalgaz düzenlediği toplantıda, yeni başlatacağı iç tesisat uygulamalarıyla ilgili olarak yetkili iç tesisat firmalarına bilgi verdi. 2018 yılı...
12 Nisan 2019 Cuma / 14:12

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.