E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Danfoss Türkiye Ürün ve Sistem Çözümleri ile %63'e Varan Enerji Tasarrufu

Danfoss Türkiye Ürün ve Sistem Çözümleri ile %63'e Varan Enerji Tasarrufu

9 Aralık 2014 Salı / 11:31 | HABERLER
45 kez okundu

Danfoss Türkiye Güç Elektroniği bölümü, Anadolu Efes Ankara fabrikasında VLT® OneGearDrive® çözümü ile %63’e varan oranda enerji tasarrufu gerçekleştirdi.

Danfoss VLT® OneGearDrive® içecek sektörü için üretilmiş hijyenik standartlara uygun, yeni nesil IE4 motor teknolojisi ve 2 kademeli dişli kutu sayesinde sistem olarak toplam %90 verimliliğe sahip, motor redüktör birbirine akuple sistemdir.

Şişeleme hattı üzerine montajı yapılan Danfoss VLT® OneGearDrive® ürünü var olan eski motor dişli kutusu düzeneğine göre %63 ekstra enerji tasarrufu yapmıştır. VLT® OneGearDrive® enerji tasarrufunun yanı sıra işletmelere büyük oranda operasyon esnekliği ve verimlilikte kazandırmaktadır.  Anadolu Efes Ankara fabrikası Bakım şefi Bayram Demirtaş VLT® OneGearDrive® ürününden çok memnun olduklarını ve hiçbir sorun yaşamadıklarını belirtti.

Ağaoğlu İnşaat A.Ş. tarafından yapımı devam eden, Avrupa’nın önde gelen konut projelerinden olan Maslak 1453’te, Danfoss AB-QM Basınçtan Bağımsız Balans ve Kontrol Vanaları kullanılacak. 

AB-QM, tek vana ile hem mükemmel sıcaklık kontrolü hem de hidronik balanslama özelliği sunmaktadır. Şimdiye kadar tüm dünyada montajı yapılmış olan 1 MİLYON’ dan fazla AB-QM, bu vananın güvenilir ve en iyi “enerji tasarrufu ve konfor” yöntemi olduğunu kanıtlamaktadır. Danfoss AB-QM Basınçtan Bağımsız Kontrol Vanaları; projelendirme, uygulama ve devreye alma esnasında kolaylık sağladığı gibi işletme süresince de bakım maliyetlerinin azaltılması ve ilave “enerji tasarrufu” gibi avantajlar sağlamaktadır.Danfoss AB-QM’e yapılan yatırım kendisini en fazla 3 yıl içerisinde amorti etmektedir.

Danfoss AB-QM, konut sakinlerine ‘enerji tasarrufu ve konfor keyfini’ bir arada yaşama fırsatı vermektedir. 


 


İlginizi çekebilir...

İzmir Doğalgaz Sertifikalı Firmalarla Bir Araya Geldi

İzmir Doğalgaz düzenlediği toplantıda, yeni başlatacağı iç tesisat uygulamalarıyla ilgili olarak yetkili iç tesisat firmalarına bilgi verdi. 2018 yılı...
12 Nisan 2019 Cuma / 14:12

DOSİDER Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan:"Doğalgaz Sektörü Ekosisteminin Bir Parçası Olduk"

DOSİDER, adı üstünde doğalgaz ile çalışan cihazları ve ilgili ekipmanları üreten, ithal eden ve sağlıklı bir şekilde piyasaya süren firmaların bir ara...
11 Nisan 2019 Perşembe / 09:57

Mesut Eren'i Sonsuzluğa Uğurluyoruz

Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Birliği kurucu üyelerinden, Erensan Şirketler Grubu kurucusu, KBSB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Eren'in babası, Mak...
9 Nisan 2019 Salı / 16:27

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.