E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Bursagaz Sobadan Zehirlenen Aileleri Ziyaret Etti

Bursagaz Sobadan Zehirlenen Aileleri Ziyaret Etti

8 Aralık 2014 Pazartesi / 09:58 | HABERLER
8 kez okundu

Sosyal sorumluluk bilinci ile faaliyetlerini gerçekleştirmeye devam eden Bursagaz, sobadan sızan karbonmonoksit gazıyla zehirlenen aileleri ziyaret ederek can güvenliği için yapılması gerekenleri paylaştı.

Karbon monoksit zehirlenmelerine karşı vatandaşları bilinçlendirmeye devam eden Bursagaz, İl Sağlık Müdürlüğü, Makine Mühendisleri Odası ve BACADER yetkilileri ile birlikte bu kez sobadan zehirlenen aileleri ziyaret ederek hem geçmiş olsun ziyaretinde bulundu hem de sobanın doğru yakılmasıyla ilgili önemli bilgileri aktardı. Zehirlenen 17 aileden 6’sı aynı gün içerisinde ziyaret edilirken, diğer 11 ailenin de önümüzdeki günlerde ziyaret edilmesi planlanıyor.

Geçtiğimiz yıllarda kentte çok sayıda vatandaşın sobadan sızan karbonmonoksit gazına maruz kalarak yaşamını yitirdiğini hatırlatan yetkililer, soba zehirlenmelerine karşı dikkatli olunması yönünde uyarılarda bulunarak, ailelere sobanın doğru ve güvenli olarak kullanılması için yapılması gerekenleri anlattılar.

Ziyarete katılan Bursagaz çalışanlarından Nuray Yılmaz Gültekin, “Her yıl havaların soğumasıyla birlikte bilinçsiz soba kullanımı yüzünden çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybediyor. Bursagaz olarak bizlerde bu üzücü olayları en az seviyeye indirmek için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Yılmaz, amaçlarının daha fazla kişiye ulaşarak bu konu hakkında kişileri bilinçlendirmek olduğunu kaydederek, üzücü olayların yaşanmaması için vatandaşların daha dikkatli olmasını istedi. Yılmaz Gültekin, “Soğuk havalarda dışarıdan soğuk geliyor diyerek havalandırma menfezlerinizi kesinlikle kapatmayın. Canınızdan daha önemli hiç bir şey olamaz” diyerek vatandaşları, menfezlerin kesinlikle kapatılmaması konusunda uyardı.

Ziyaret edilen evlerde havalandırma menfezlerinin olmaması ise dikkat çeken diğer bir noktaydı. 


 


İlginizi çekebilir...

İzmir Doğalgaz Sertifikalı Firmalarla Bir Araya Geldi

İzmir Doğalgaz düzenlediği toplantıda, yeni başlatacağı iç tesisat uygulamalarıyla ilgili olarak yetkili iç tesisat firmalarına bilgi verdi. 2018 yılı...
12 Nisan 2019 Cuma / 14:12

DOSİDER Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan:"Doğalgaz Sektörü Ekosisteminin Bir Parçası Olduk"

DOSİDER, adı üstünde doğalgaz ile çalışan cihazları ve ilgili ekipmanları üreten, ithal eden ve sağlıklı bir şekilde piyasaya süren firmaların bir ara...
11 Nisan 2019 Perşembe / 09:57

Mesut Eren'i Sonsuzluğa Uğurluyoruz

Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Birliği kurucu üyelerinden, Erensan Şirketler Grubu kurucusu, KBSB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Eren'in babası, Mak...
9 Nisan 2019 Salı / 16:27

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Enerji ve Çevre Dünyası
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.