E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ALARKO
ÖNDER MÜHENDİSLİK
BORUSAN MANNESMANN
BAYMAK
İPRAGAZ GO
ERBOSAN

Bursagaz Kopenhag'ta Çalışan Yetenek Geliştirme Kalite Forumu'na Katıldı

Bursagaz Kopenhag'ta Çalışan Yetenek Geliştirme Kalite Forumu'na Katıldı

21 Ekim 2014 Salı / 14:25 | HABERLER
3 kez okundu

Alman enerji devlerinden EWE AG’nin Türkiye’deki en büyük iştiraki olan ve enerji sektöründeki operasyonel başarıları ile rol model şirket olan Bursagaz, kurumsal sosyal sorumluluk ve insan kaynakları uygulamaları alanlarındaki ödülleri ile piyasaya yön veren bir şirket olmaya devam ediyor.

Bursagaz Yönetim Sistemleri Yöneticisi Eren Tuğçe Balarısı Yonga, çalışan yeteneklerinin geliştirilmesi konusunda Bursagaz’daki insan kaynakları uygulamalarını anlatmak üzere Coca Cola, Unilever, Barılli gibi dünyanın önde gelen yiyecek ve içecek üreticilerinin katıldığı Danimarka Kalite Forumu’na konuşmacı olarak katıldı.

Balarısı Yonga, gerçekleştirdiği uygulamalar ile sektöre yön veren Bursagaz’ın 2014 yılı kurum perspektifleri arasında yer alan insana yatırım perspektifi ile çalışanlarını geliştirerek onlar için geleceğe yatırım yapmayı şirket stratejisi olarak benimsediklerini dile getirdi. Bursagaz’da 2013 yılı itibarı ile çalışanlar için gerçekleştirmiş oldukları ömür boyu iş gücü yönetimi yaklaşımına değinen Balarısı Yonga, bu çerçevede çalışanların ihtiyaçlarına göre eğitim planlamalarının yapıldığına, tüm çalışanlara yetkinlik analizlerinin gerçekleştirildiğine, kariyer beklenti analizlerinin oluşturulduğuna, kişi bazlı gelişim planlaması ve uygulamaları gibi pek çok çalışmanın yapıldığına değindi.

Bursagaz’da uygulamaya alınan koçluk sistemi ile her çalışana kendi koçunu seçme imkanının sağlandığını söyleyen Balarısı Yonga, çalışanların kişisel gelişim ve teknik beceri konularında kendilerine özel hazırlanmış olan eğitim programlarından yararlanma imkanlarına kavuştuğunu ve bunun da ötesinde her çalışan için sağlanan bireysel ayrıcalık ile özgür fon uygulamasının devreye alınarak, kişilerin iş ve yaşam dengelerini kurma fırsatını yakaladıklarını ifade etti.

Balarısı Yonga, ”Çalışanların şirkete değer üreten ana etken olduğunu her stratejisi ile öne çıkaran Bursagaz;  Avrupa ve Türkiye’de insan kaynakları uygulamaları kapsamında en prestijli ödüllerin başında yer alan Great Place to Work araştırmasında, 2014 yılında Türkiye’nin En İyi İşvereni Ödülü’nün sahibi oldu. Bununla birlikte yine aynı yıl Investors in People (IIP - İnsana Yatırım Yapanlar) insan kaynakları alanında dünyadaki tek uluslararası kalite standardı kuruluşu olan IIP’ye katılan sektörün tek şirketi olarak Gold ödülünü yine çalışanları ile almış bir şirket olmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Balarısı Yonga, Bursagaz olarak bundan sonraki süreçte de sadece kendi çalışanlarının değil, aynı zamanda iş birliği yaptığı paydaşlarının çalışanları için de gelişim fırsatları sunmaya devam edeceklerini belirtti.


 


İlginizi çekebilir...

Doğalgaz Dergisi 30 Yaşını Kutladı

Doğalgaz sektörünün ilk dergisi olan Doğalgaz Dergisi 30 yaşını şirket merkezinde kutladı....
23 Kasım 2018 Cuma / 11:35

İGDAŞ, 'Doğalgazla Desteklenen Sürdürülebilir Bir Gelecek' Toplantısına Katıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İGDAŞ, Uluslararası Gaz Birliği'nin Venedik'te gerçekleştirilen 2018 yılı ikinci dönem konsey toplantı...
20 Kasım 2018 Salı / 11:35

Doğubayazıt Bu Kış Doğalgazla Isınacak

Türkiye'nin Türk Lirasıyla gerçekleşen ilk enerji ihalesi olması bakımından stratejik bir önem taşıyan, Aksa Ağrı Doğal Gaz Dağıtım Projesi kapsam...
17 Ekim 2018 Çarşamba / 14:33

©2018 Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | 11.12.2018 / 12:51:38