E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Bursagaz Kopenhag'ta Çalışan Yetenek Geliştirme Kalite Forumu'na Katıldı

Bursagaz Kopenhag'ta Çalışan Yetenek Geliştirme Kalite Forumu'na Katıldı

21 Ekim 2014 Salı / 14:25 | HABERLER
8 kez okundu

Alman enerji devlerinden EWE AG’nin Türkiye’deki en büyük iştiraki olan ve enerji sektöründeki operasyonel başarıları ile rol model şirket olan Bursagaz, kurumsal sosyal sorumluluk ve insan kaynakları uygulamaları alanlarındaki ödülleri ile piyasaya yön veren bir şirket olmaya devam ediyor.

Bursagaz Yönetim Sistemleri Yöneticisi Eren Tuğçe Balarısı Yonga, çalışan yeteneklerinin geliştirilmesi konusunda Bursagaz’daki insan kaynakları uygulamalarını anlatmak üzere Coca Cola, Unilever, Barılli gibi dünyanın önde gelen yiyecek ve içecek üreticilerinin katıldığı Danimarka Kalite Forumu’na konuşmacı olarak katıldı.

Balarısı Yonga, gerçekleştirdiği uygulamalar ile sektöre yön veren Bursagaz’ın 2014 yılı kurum perspektifleri arasında yer alan insana yatırım perspektifi ile çalışanlarını geliştirerek onlar için geleceğe yatırım yapmayı şirket stratejisi olarak benimsediklerini dile getirdi. Bursagaz’da 2013 yılı itibarı ile çalışanlar için gerçekleştirmiş oldukları ömür boyu iş gücü yönetimi yaklaşımına değinen Balarısı Yonga, bu çerçevede çalışanların ihtiyaçlarına göre eğitim planlamalarının yapıldığına, tüm çalışanlara yetkinlik analizlerinin gerçekleştirildiğine, kariyer beklenti analizlerinin oluşturulduğuna, kişi bazlı gelişim planlaması ve uygulamaları gibi pek çok çalışmanın yapıldığına değindi.

Bursagaz’da uygulamaya alınan koçluk sistemi ile her çalışana kendi koçunu seçme imkanının sağlandığını söyleyen Balarısı Yonga, çalışanların kişisel gelişim ve teknik beceri konularında kendilerine özel hazırlanmış olan eğitim programlarından yararlanma imkanlarına kavuştuğunu ve bunun da ötesinde her çalışan için sağlanan bireysel ayrıcalık ile özgür fon uygulamasının devreye alınarak, kişilerin iş ve yaşam dengelerini kurma fırsatını yakaladıklarını ifade etti.

Balarısı Yonga, ”Çalışanların şirkete değer üreten ana etken olduğunu her stratejisi ile öne çıkaran Bursagaz;  Avrupa ve Türkiye’de insan kaynakları uygulamaları kapsamında en prestijli ödüllerin başında yer alan Great Place to Work araştırmasında, 2014 yılında Türkiye’nin En İyi İşvereni Ödülü’nün sahibi oldu. Bununla birlikte yine aynı yıl Investors in People (IIP - İnsana Yatırım Yapanlar) insan kaynakları alanında dünyadaki tek uluslararası kalite standardı kuruluşu olan IIP’ye katılan sektörün tek şirketi olarak Gold ödülünü yine çalışanları ile almış bir şirket olmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Balarısı Yonga, Bursagaz olarak bundan sonraki süreçte de sadece kendi çalışanlarının değil, aynı zamanda iş birliği yaptığı paydaşlarının çalışanları için de gelişim fırsatları sunmaya devam edeceklerini belirtti.


 


İlginizi çekebilir...

TANAP'ta Avrupa'ya Gaz Temininde Son Aşamaya Gelindi

Azerbaycan'ın Şahdeniz-2 sahasından çıkarılan doğalgazın Avrupa'ya ulaştırılmasına ve bölgedeki doğalgaz arz güvenliğine katkıda bulunacak ola...
18 Haziran 2019 Salı / 16:20

İzmirgaz'ın 'Hayalimdeki Çevre' Resim Yarışması Sonuçlandı

İzmir Doğalgaz tarafından düzenlenen okular arası resim yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer görülen eserlerin sahipleri düzenlenen bir t...
18 Haziran 2019 Salı / 16:17

ESGAZ'dan İlköğretim Öğrencilerine Doğalgaz Bilinçlendirme Eğitimi

İlköğretim çağındaki öğrencileri doğalgazın verimli ve güvenli kullanımı konularında bilinçlendirmek, bilgilendirmek amacıyla Eskişehir genelinde bulu...
18 Haziran 2019 Salı / 16:16

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Enerji ve Çevre Dünyası
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.